Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiskacsát, kispipit kislányom...

Kiskacsát, kispipit kislányom hol tudna egy kicsit megsimogatni, megszeretgetni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és senkit nem ismerek aki tartaná őket, illetve aki szaporítaná őket vagy hogy hivják ezt. Igazából azt sem tudom hol árulják őket, meg hogy ilyen engednék-e a kislánynak ezt főleg anélkül hogy megvesszük.
2023. márc. 4. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Állatsimogató?
2023. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Rosszlovas válasza:
91%

Azt ugye tudod, hogy a napos csibe, de főleg meg a napos kacsa az nagyon sérülékeny, érzékeny állat? Nem szereti, ha fogdozzák, kézbe veszik, "szeretgetik". Bele is pusztul könnyen.

Nem tudom, mekkora a kislányod, de még ha 6-8 éves, akkor legfeljebb nagyon óvatosan a két összetett tenyerébe adnám én a napos baromfi, de leginkább csak nézni kellene őket... kisebb gyereknek még nem adnám oda, mert önkéntelenül is kárt tehet benne.

Szóval, ezeket inkább csak nézze a gyerek, vagy segítsen az etetésükben, az is élmény lehet neki.

2023. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
95%
Azt kéne inkább megtanítani, hogy ezek az állatok nem kutyák / macskák. Az állatok úgy általában nem igénylik, és nem is szeretik viselik jól ezt a fajta szeretgetést simogatást. Nincs is rá szükségük. Nekik arra van szükségük, hogy békén hagyják őket. Ezt kéne inkább megtanulni, nem azt, hogyha valamit önző módon akar, akkor azt akkor is megkapja, ha azzal másnak kellemetlenséget okoz.
2023. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Piacon. :) Tavaly ott néztük meg őket.
2023. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%
Én gyerekkoromban megfojtottam egy kacsát, nem engedném ugyanezt a gyerekemnek.
2023. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Megfogja,el is pusztul..vagy megnyomorodik. Max nézze,vagy 2 ujjal simítsa meg. De még az is stressz nekik.
2023. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

“Ezt kéne inkább megtanulni, nem azt, hogyha valamit önző módon akar, akkor azt akkor is megkapja, ha azzal másnak kellemetlenséget okoz.”


Azért tök jó, hogy egy szimpla kérdésből már egyből levezetjük, hogy a kérdező egy szaranya, a gyerek meg önző szemét. Jó isten, gyere le…

Igen, valószínűleg a kérdező nincs tisztában a dolgokkal, pláne ha panellakó. De akkor talán normálisan el kéne neki magyarázni, ahogy meg is tette pár válaszoló. Nem gyűlölködve ítélkezni egyből.

2023. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

anyám háromévesen egyszer úgy megszeretgette a kosár kiscsibét, hogy utána ment panaszosan a mamához, hogy elromlottak a csipik...

hármasnál a pont, itt az idő az első leckére az állatokkal való helyes bánásmódból. (amit akkor is illik megtanulni, ha valaki panelban lakik, a lakás típusa szerintem nem mentség a hiányos /érzelmi/intelligenciára)

2023. márc. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Lehetőleg ne simogassa, szeretgesse őket, nem igénylik és még egy felnőttnek sem mindig könnyű óvatosan megfogni őket.

Nézni tavasszal piacon lehet (na, ne a Belvárosban keresgéljetek), van olyan hely is, ahol kifejezetten állatvásár is van (pl. Dabason), esetleg ha van parasztudvaros állatkert a környéketeken. Egyszer volt, hogy mi is kölcsönadtunk 1 órára a szomszédnak néhány csibét, hogy "csibemozizhassanak" a gyerekei, de ott tudtam, hogy ért az állatokhoz az anyuka, volt meleg, élelem, víz, biztonság stb. és túl nagy állatbarát ahhoz, hogy hagyja, hogy a gyerekek gyötörjék őket.

2023. márc. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Erről mamám jut eszembe. Ő sok állatot tartott. A pici csibék, kacsák 1-2 hétig egy dobozban laktak bent miután kikeltek. Imádtam nézni, hallgatni a csipogást, de bizony nem foghattam meg, ahogy mama mondaná"nem szabad, mert megfostosodik" :D bármit is jelentsen.
2023. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!