Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a korkülönbség a...

Mennyi a korkülönbség a gyerekeitek között/hány évesek? Valakinek született mostanában 2. vagy 3 babája?

Figyelt kérdés

Azt mondják kis korkülönbséggel elég húzós sokszor, bár nem tudom, szerintem tanulás szempontjából meg azért jó, mert ha mindkettő szeret tanulni, együtt is tanulhatnak ha nagyobbak lesznek, de ez csak az én meglátásom.

Persze még pici korukban nehéz többféle szakadni 😅


2023. márc. 18. 15:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

22 hónap van a nagy és az ikrek között. Most 7-5-5 évesek. Én nagyon szeretem, hogy, hamar összenőttek, jól tudnak együtt játszani. Ha a kicsik is suliba mennek, úgy számítom tovább csökken a különbség.


Nekem a legnehezebb időszak az ikrek 1 és 2 éves kora között volt, az is főleg az éjszakai alvássztrájk miatt. Egyébként örülök, hogy így alakult. Hosszútávon sokkal több előnye van, mint a nagy korkülönbségnek, a hátrányok/nehézségek meg rövid, átmeneti időszakban vannak jelen.

2023. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Februárban született a 2. gyermekünk. A nagy most lesz 3 éves.
2023. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk három és fél év.

Kezdetben valóban nehezebb a kicsi korkülönbséggel, de utána legalább 15 évig csak előnyét fogjátok látni.


Mondjuk pont nem az együtt tanulásra gondoltam, mert pl. a hatodikas a hatodikas tananyagot fogja tanulni, az ötödikes meg az ötödikest. Később meg az se biztos, hogy ugyanolyan irányban tanulnak tovább.


Viszont már óvodás korban játszópajtásai lesznek egymásnak. Még nálunk is azok lettek, mire a kicsi 3 éves lett. Pedig nem is azonos neműek.

Nyaralásnál meg az a jó, hogy hasonló a "teherbírásuk" és hasonló programok valók nekik. Pl. ha 10 év korkülönbség van, akkor nyaralásnál gyakorlatilag mindig ketté kell szakadnia a családnak, mert ami a kicsinek való, az a nagynak már régen nem való és fordítva. A kicsinek még okvetlen aludnia kell ebéd után, különben estére kikészül, a nagy meg menne délután is strandra vagy más programra.

Szóval én minden kezdeti nehézség ellenére úgy gondolom, hosszú távon az a jobb, ha kicsi a korkülönbség.

2023. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
17 hónap van. A kicsi 6 hónapos, a nagy áprilisban lesz 2. Egyelőre nem vészes.
2023. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
5év az első kettő között, 6 és 11 év a két nagy és a decemberben született 3. Között. Nekünk bejött eza korkülönbség biztos nem vállalnám 3 évnél kevesebbel, de ez szubjektív.
2023. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
16 hónap van köztük. Az első fél év nagyon jó volt. Utána már nehezebb lett. Most lassan 3 és 4 évesek, már játszanak is egymással. Nekünk bejött ez a korkülönbség. A kicsi nagyon alkalmazkodó, a nagyobb sni-s, vele alapból nehéz, de a kicsi természete könnyít a helyzeten.
2023. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

3 gyermek.


1-2 között 3 év

2-3 között is 3 év

2023. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8 év van a két gyerek között. A fiam 11 éves lesz, a lányom 2,5 éves. Nekünk ez így tökéletes, a kis korkülönbség nem nekünk való.
2023. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor viszonylag ti is a kicsi korkülönbség mellett álltok. 😊

Én is mindig ezt tartottam jónak, ha túl nagy a különbség, arról nagyrészt rosszat tudok csak elmondani.

Például van egy barátnőm, (gimis) akinek az egyik tesója 6 éves, (most kezdi majd a sulit) a másik viszont még ovis. Szegény csajnak szinte rabszolgaélete van, régebben mondta nekem, hogy reggelente az anyja nem kelt fel előbb mint ő, és neki kellett készültetni a kisfiút oviba, utána meg el is kísérni, aztán közben neki is el kellett készülnie, délután vissza az oviba a kisgyerekért+bevásárlás. Tudom, hogy ezzel önállósodik, de nincs élete, és a sivalkodásuktól tanulni sem tudott, kapta az egyeseket. 🥲

2023. márc. 18. 18:33
 10/20 A kérdező kommentje:
#3, örült a kicsi a tesónak? :)
2023. márc. 18. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!