Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek kiscsoportban, mozgáskoordinációs problémát(túlmozgást) jeleztek az óvodában?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Megkérdezhetem, hogy ez a "jelzés" hogy működik? Már többször hallottam ilyesmiről, de nem tudom elképzelni ezt a szituációt. Mármint én lányom is kiscsoportos, de hogy néz ki ez? Mész délután érte, és:


Óvónő -Jó napot!

Szülő -Jó napot! Minden rendben volt?

Óvónő- Igen, evett, aludt szépen. Egyébként mozgáskoordinációs problémája van (túlmozgásos)!!


Vagy erre van szülői értekezlet?


Tényleg nem értem.

2023. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fogadóóra volt, minden kiscsoportosnak, és mivel sok a hanghibája a beszédben, nem mindig értik meg, tornát javasoltak neki.
2023. márc. 27. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes. Nálunk ilyen nem volt, nem is lesz. Egy szülői értekezlet volt év elején, de az általános tudnivalókat közölték. Ilyen különbségek lennének óvodák között?
2023. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de én a beszéde miatt mindig kérdezem mit tapasztalnak, tényleg sokszor érthetetlen és nem helyes a beszéde. Bár még csak 3 éves.
2023. márc. 27. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem, ha valami gond volt, akkor, amikor mentem a gyerekért, szóltak. Szülői nem erre való, oviban pedig fogadóóra nem nagyon van.
2023. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Én is mindig megkérdezem, hogy minden rendben volt-e, de igazából őt magát még soha nem minősítették ilyen formában. Annyit esetleg mondtak, hogy nem ette meg az uzsonnát(de mondjuk ebédet igen), vagy esetleg köhögött, figyeljük.
2023. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerekrol fejlodesi naplot kell vezetni. Ezt evente legalabb egyszer atbeszelik az ovonok a mi ovodanban a szulokkel szemelyes elbeszelgetesen. A naploban levo szempontok alapjan ertekelik a gyerekeket, es ennek tapasztalatait osztjak meg. Elmondjak az erossegeit es az esetleges elmaradasokat, felhivjak a figyelmet ha valami az ovin kivuli fejlesztest igenyel. 5 eves kor utan ismertetik a difer eredmenyeket. Nalunk ez a rendszer.
2023. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: ez egyébként jól hangzik, biztos jó iránymutató a gyerek szempontjából, de nálunk ilyen 100%, hogy nincs. Egyik oviban ez elvárás, a másikban nem? Érdekes.
2023. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
8 vagyok: Utolsó évben van logopédiai és iskolaérettségi felmérés, de a kiscsoportban teljesen biztos, hogy nincs nálunk semmi ilyesmi.
2023. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1. Nekem is volt gondról vissuajelzés, bár nem ez a gond. Egyik reggel az óvónő mondta, hogy beszeljünk már egy pár sort, és elmondta mi a gond, megbeszeltük. Plusz nálunk is van fejlődési napló, amit személyesen leülünk, megbeszeljük 5 perc alatt. Ezek szerint egyik ovi ilyen, másik olyan. Biztos függ az óvónőtől is, meg az oviban bevett szokásoktól.
2023. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!