Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama okozhat problémát...

Nagymama okozhat problémát kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Anyósom egy mérgező szülő. Saját tapasztalatból is tudom, mert velük éltem másfél évig, meg a sógornőm is rengeteget mesélt, hogy milyen gyerekkoruk volt (mind a 4 gyerek lelkibeteg, férjem ezért is csendes, visszahúzódó, 0 önbizalma van). Mindig mindenkit becsmérel, a gyerek mindenhez hülye, sose lehetsz elég jó neki, és emellett végtelenül rosszindulatú is. Persze mellette meg mutatja kifelé, hogy milyen jó ember, így ha mondjuk nem laktam volna vele, nem is tudnám...

A lányom 2 éves lesz. Ugye tudjátok, hogy ilyenkor már feszegetik a határokat. Anyósom nagy szerencsénkre a szomszédban lakik, így kb minden nap átmegyünk a lányommal, mert látni akarja. Eddig nagyon kedves, mézédes volt vele. Azonban mostanában kezd elszakadni nála a cérna, és mindenért rögtön úgy beszél vele, mint a kutyával. Egyébként apám is mérgező szülő, még mindig próbálok gyógyulni, és a lányomnak normális anyja lenni, 'szerencsére' nálam csak a hirtelenharagúság van meg, de minden nap egyre jobban bírom, és imádjuk egymást a lányommal... Tőlem és az apjától minden szeretetet megkap, amire csak szüksége van... Azonban attól félek, hogy a mamáéknál töltött idő befolyásolja majd valamennyire a személyiségét, az önértékelését. Beszéltük férjemmel hogy karácsony után kicsit kevesebbet leszünk odaát, hátha úgy normálisabb lesz vele. Volt valaki ilyen esetben?


2021. dec. 20. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Bárki okozhat problémát. A nagymama is. De főleg azok akik hosszabb ideig hatást gyakorolnak a gyerekre. Nagyon szuper olvasni, hogy úgy érzed sikerült gyógyulnotok a mérgező kapcsolatotok után, de nekem ez a szomszédba költözés nem erről árulkodik. A mérgező kapcsolatot ha megszakítani nem is, de minimalizálni kell. Miért viszed oda napi szinten a kisgyereket? Nem kell tiltani, mert nem árt ha lát negatív példát is a gyerek, de neked nem rossz ugyanúgy egy mérgező közeg? Önálló életre kéne fókuszálni, minél több jó példát keresni magadnak és a gyereknek. Én erre fogok törekedni, mert úgy érzem én nem gyógyultam meg, de a gyereknek esélyt akarok adni, hogy jó példákat, kiegyensúlyozottabb embereket lásson. Ne ugyanazt a negatívat mint én/mi. Habár a saját mérgező szüleimen látom hogy az unokákkal mintha szeretnének javítani valamit a korábbi bűneiken, de ettől még napi szinten nem fogom oda vinni a gyereket. Azt szokták mondani az az egészséges távolság ha papucsban nem tud átjönni a szülő/anyós/após.
2021. dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ott elvesztettem a fonalat, hogy ha nem bírod az anyosodat, minek költöztetek melléjük esti a faxnak kell mindennap atjarni
2021. dec. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nőjetek fel. Nem kell mindennap átvinni a gyereket valakihez, akitől féltek. Leginkább is költözni kellene.
2021. dec. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
LEhet, hogy két saját maga által sérültnek vélt szülő is árt annyit, mint a nagyi. Tőletek is csak önsajnálatot tanul, meg azt, hogy te aztán nem vagy felelős semmiért, mindenről a szüleitek tehetnek. Szerinted ez mennyivel jobb?
2021. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagypapám volt ilyen. Engem szeretett, így én elintéztem annyival, hogy hát ő ilyen morgós. Viszont öcsémet szívből gyűlölte, és sokkal többet bactatta, mint engem. Nem lett tőle baja, végülis... de 5 éves kora után nem volt hajlandó többet odamenni még velem együtt se, és mivel Anyu szerencsére pontosan tudta, hogy milyen nehéz ember, nem is vitte többet. Mikor meghalt, utána nyitott a tesóm a nagymamánk felé, és most már kifejezetten jóban vannak.
2021. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem mindenkinek van pénze csak úgy költözni, örülünk, hogy saját házunk van önerőből, nem kell fizetni hitelt sem.

4-es, nem igazán értem a logikát. Mondtam, hogy gyógyulóban vagyok, semmit nem érez kb a gyerek abból, hogy sérültünk, és nem is fogjuk neki mondani.

A kislányom akar mindig átmenni, azért megyünk. Eddig Tök normális volt vele, szereti. Csak most kezdett el türelmetlen lenni vele is.

2021. dec. 20. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!