Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek a kisfiamnak?

Hogyan segítsek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Ovis lett a 3 éves kisfiam és sajnos nem tud/akar pisilni, mikor ott van. Itthon nincs probléma, viszont oviba fél nyolctól fél ötig nem pisil. 8 óra nagyon-nagyon sok. Be sem pisil, de félek, hogy a veséi tönkremennek vagy beteg lesz a pangó pisitől. Biztos, hogy kell neki pisilni, mert itthon első dolga és iszik is napközben. Óvónéniket szereti, vannak barátai, szépen beilleszkedett. Nem panaszkodik semmire. Hogyan segítsünk neki, hogy elmenjen pisilni az oviba is? Nagyon féltjük!

2023. márc. 29. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Óvónőkkel ezt lemeccselni elsősorban, szerintem. Megkérni őket, ha napjában egy vagy két alkalommal kísérjék ki vagy küldjék ki pisilni.
2023. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom 5 és fél éves. És naponta csak kétszer hajlandó pisilni, egyszer délelőtt és egyszer este. Baromi egészségtelennek tűnik amit csinál, de nincs baja a vesejenek, ezt csak megnyugtatásképp írtam.
2023. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9 óra az, nem 8, plusz az oda-vissza út. Amíg nem oldódik meg a helyzet, addig nem lenne szabad ennyi időt töltenie az oviban.
2023. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszik az óvónők őket pisilni? Nálunk a kicsiket együtt viszik mindig, így egymástól is látják, és nincsen probléma. Remélem nem azt várják tőle, hogy ő szóljon.
2023. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Abölcsiben is volt egy kis lány, pelusos amikor kezdett szobatiszta lenni otthon, nem volt hajlandó sem a bilibe sem a pelusba pisilni 8-9 órát volt bent.
2023. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam 3 éves, mióta szobatiszta csak 2-3 alkalommal pisil egy nap. Én is furcsallom ezt és stresszelt egy ideig,,de mivel semmi baja így ezért ezt elengedtem. Legalább jó oldala ennek hogy ennyire tudja tartani, hogy bármikor bármennyi időre lehet vele menni mióta szobatiszta lett, és soha nem pisil be
2023. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a pedagógusokkal, bár nyilván ők is felfigyeltek már erre. Esélyesen szorongás váltja ki (ritka esetben szervi gond). Pl szoronghat attól, hogy mások látják pisilni. Ki kell deríteni az okot, miért szorong.
2023. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!