Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek 6 éves (ovis)...

Hogyan segítsek 6 éves (ovis) kisfiamnak, hogy megeméssze a viszonzatlan ovis szerelmet?

Figyelt kérdés
Kisfiam már-már megszállottan szerelmes egy másik csoportos kislányba, aki "kiakad" ha a kisfiam már-már a közelébe is megy. Hogyan magyarázzam el neki, hogy lépjen tovább, anélkül, hogy elveszteném a bizalmát?
2016. febr. 15. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Meg kell neki mondani, hogy hagyja békén a lányt, ha meg nem fogad szót, verés.

16 F

2016. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy szép az az érzelem amit érez, és jó dolog, hogy képes más iránt érzelmeket táplálni. Elmondanám, hogy a szerelemet, és szimpátiát érez más iránt, az sajnos nem biztos, hogy viszonzásra talál. Ha valaki azt mondja, hogy ő nem érez így, akkor azt tiszteletben kell tartani, nem szabad ráerőltetni az érzéseinket. Lehet, hogy a barátkozási szándékával megijesztette azt a kislányt, aki nem érti még, és nem tudja kezelni ezt a dolgot. Megkérném, hogy egy kicsit próbáljon másokkal barátkozni, hogy a kislány is megnyugodjon.
2016. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Jaj szegénykém. A kineziológus mindig mondja hogy álmukban ha súgunk a fülükbe ezt azt az azonnal beépül a tudatalattijukba.Én szoktam sutyorogni neki.Próbáld meg.
2016. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

1-es! Gratulálok! Gondolom a szüleid minden nap jól megvernek!


Kérdező! Remélem nem fogadod meg a tanácsát. Sajnos le kell vele ülni és elmagyarázni neki, hogy nem jó amit csinál. Akár többször is.

2016. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

1-es vagyok, nehogy már egy óvodás gyerekkel lelkizésbe kell fogni mer nem képes békén hagyni egy szerencsétlen kislányt.

A szüleim egyébként gyakran vernek, nem is piszkáltam lányokat az óvodában, mert tudtam hogy kapnék érte a nadrágszíjjal.

16 F

2016. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

van is emiatt a 2 gyerek között konfliktus?

vagy "csak" a fiad kergeti, a lány menekül...

mert ha csak ennyi, akkor nincs gáz. nincs verekedés, csapkodás, sírás...


én kisfiamba "szerelmes" az oviban az egyik kislány, mindeközben a kisfiam azt mondja róla, hogy nem szeret vele játszani, mert nem hagyja a kislány, hogy ölelgesse meg puszilgassa...

na akkor ezen igazodjon ki valaki!

2016. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Soha nem verném meg a gyerekemet, pláne nem azért mert szerelmes. Köszönöm a válaszaitokat. Már próbáltunk vele beszélgetni, meg is fogadta, hogy "választ" mást, de ma ennek ellenére Valentin nap alkalmából rajzolt a kislánynak, oda adta, erre a kislány kifakadt és toporzékolni kezdett, hogy hagyja békén. "Udvarolni" próbál, kedvesen, de nincs hatása, sőt. Úgy érzem, hogy mondhatok bármit, a kis szívének úgysem parancsolhatok.A baj az, hogy ez már konfliktus helyzetet teremt.
2016. febr. 15. 16:23
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

1.-es! Igen is lehet és kell is lelkizni a gyerekkel, mit képzelsz mi ő, ostoba? Hát óriási tévedésben vagy!


A szüleidnek meg üzenem: ............. Bocs kisípolt az internet! Nem verve kell nevelni egy gyereket!


Előre féltem a gyerekeidet TŐLED!

2016. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

1-es vagyok: Azért az nevetséges hogy egy 6 éves gyerekkel nem lehet világosan megértetni, hogy szálljon le a lányról. Azért az mutatja hogy mennyit zaklathatja, ha már toporzékolt a kislány.

Lehet hogy a szüleim túl szigorúak (szerintem is, sokszor olyanért is szíjjal vernek amiért nem kellene) de én tudom azt hogy ha valaki nemet mond nekem azt békén kell hagyni és óvodásként is tudta, szóval tőlem meg a gyerekeimtől majd nem kell senkit félteni.

16 F

2016. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Előző, 16/fiú, amit itt teszel, az sajnos kötözködés. Ugyanis írták korábban, h a kisfiú szelíden udvarolt a kislánynak, most is pl Valentinra rajzolt valamit a lánynak és kedvesen odanyújtotta neki -ez volt az egyik kiindulási alapja a kérdéskörnek.


Az, hogy egy gyermek hisztizik és/vagy túlérzékeny adott esetben, annak -általánosságban nézve- ezer oka lehet, és csupán egyetlen lehetséges verzió, hogy a hozzá közeledő személy az oka. Ergo a hisztiző gyerekhez közeledő személy egyáltalán nem biztos, hogy oka. Első ránézésre minimum két eséyles: vagy oka ,vagy nem oka. De itt megírták, h szelíd volt a közeledése. Tehát már csak aza kérdés logikailag, h abból induljunk-e ki, amit a kedves kérdező állít - avagy nem hisz neki valaki, akkor meg minek akar válaszolni neki, akik hitetlen a kérdező iránt? Semmi gond, akkor válaszoljon másnak. Ha meg elhisszük neki, amit állít, akkor meg a kérdező állításaiból kiindulva válaszolnunk neki, kultúráltan. (Néha lehet viccelődni, de érezni kell a mértéket.)


Meglehetősen fekete-fehéren látod a dolgokat, ami a kamaszkorod miatt is, meg az agresszív szüleid miatt is érthető, azonban életkorod miatt nem biztos, h alkamas vagy még gyermeknevelséi kérdésekre válaszokat adnod, pláne figyelembe véve kötözködő stílusodat.


Köszönöm ha felfogod és átgondolod a nagykorú emberek közül az átgondoltabb, korrektebb véleményközléseket, pl az itt olvashatóakat és az enyémet szintén, majd pedig keresel magadnak másik témakört, ahol kommunikálsz - és csak bízni tudok abban, h végre korrekt módon teszed.

2016. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!