Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet valaki "jó...

Hogyan lehet valaki "jó anya", és érett a feladatra?

Figyelt kérdés
Ezt most arra értem, hogy mondjuk elég érett legyen valaki arra, hogy a saját igényeit háttérbe helyezze, miután gyereke született, élvezze az anyaságot, ne csak a rosszat lássa meg benne, stb.
2023. márc. 31. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem ertem a kerdest, hogyhogy hogyan? Felnott, kepes felelosseget vallalni, kepes kapcsolodni, kepes ellatni a gyerek fizikai es erzelmi igenyeit legjobb tudasa szerint.
2023. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1, most mit jössz ezzel a trágár dumával?


A kérdést azért írtam, mert vannak, akik egyáltalán nem élvezik az egészet/másra számítottak.

2023. márc. 31. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Attol fugg kinek mi a “jo anya”.


En nem tartom magam jo anyanak, mert sokszor elszall az agyam a gyerekektol es bekattanok , nincs hozzajuk turelmem es leorditom a fejuket.3 gyerekem van , de ettol fuggetlenul jo anyanak tartanak es szeretnek meg en is oket.

(Vagy lehet hogy csak szinlelik) 🤪

2023. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy, mert erre nincs recept. Ha nem csinál semmi szélsőséget, hidd el jó anyának tartják az anyjukat a gyerekek. Az én anyám (és apám) jó szülők, pedig messze nem hibátlanok.
2023. ápr. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Rengeteg önismeret
2023. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez teljesen egyéni vélemény, de szerintem tanulással.


Ha azt mondják csak, hogy az anyaság áldozatokkal jár, az nem kézzelfogható és nem is érted miért, mikor, mit kell feláldozni? Jól nevelj gyereket, figyelj az érzelmi szükségleteire, de hogyan, honnan tudom mik azok? És ezekre nagyon sok példát lehetne még sorolni.


Szerintem sokkal kézzelfoghatóbb lesz a teljes szülői lét, ha tanulok arról, hogy milyen fejlődési állomások vannak, mik a nehézségei, mivel támogathatom, minek mi a szerepe a nevelésben, minek milyen pszichológiai hatása van, mi az, ami hosszútávon káros, akkor is ha könnyebb útnak tűnik, és folyamatosan emlékeztetem magam az éles helyzetekben, ha sírás/hiszti van, hogy a tanultak alapján járjak el, ne izomból akarjak harcolni egy dacos kisgyerekkel, mert az teljesen zsákutca. Nekem ez sokat segít, hogy megfelelően tudjak reagálni, értsem, hogy ami történik miért történik, és ne idegesítsen fel egy természetes folyamat, hanem tényleg az a szülője tudjak lenni a gyerekemnek, akire szüksége van.

2023. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 nagyon szépen leírtad, köszönöm! Igazából ilyen válaszokra vártam, amiket írtatok, mert sajnos a környezetemben tapasztaltam olyat, hogy sok felelőtlen anya vállalt gyereket, aki valójában még nem is érett meg a feladatra, és legszivesebben visszacsinálná.
2023. ápr. 1. 07:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Te valami bizottság tagja vagy,aki eldönti,ki érett a feladatra? Gondolom az ügyeletes gyerektelen szakértő.
2023. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy egy "bizottság tagja" vagyok?

Miből gondolod, hogy én akarom eldönteni, mikor én kérdeztem?

2023. ápr. 5. 19:52
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Te mondtad,hogy "felelőtlen anyák vállalnak gyereket a környezetedben". Nincs is gyereked,honnan ismersz ennyi anyát,vagy honnan tudod,hogy 0-24-ben milyenek a gyerekkel? Már a kérdés is kamu.
2023. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!