Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknek milyen...

A kisgyerekeknek milyen "furcsa szokásai" vannak?

Figyelt kérdés
Elsősorban ezt azért kérdezem, mert jelenleg egy rövid regényt szeretnék írni, amiben van/lesz egy kisgyerek karakter, (kb. 3-6 éves) és, kellene néhány furcsa gyerek szokás. Pl: 100 plüss állattal aludni, füvet enni "csak mert miért ne" és hasonlók. Ha esetleg vannak it kisgyerekes szülők, akkor tapasztalatokra is kíváncsi lennék. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2023. ápr. 2. 19:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A legtöbb benne lesz a regényembe :)
2023. ápr. 3. 15:03
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam pl sokszor csak a kenyérhéját eszi meg,a kilós kenyérről le kell vágni Neki úgy a héjából,mintha egy szelet kenyér lenne.
2023. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Meg az én fiamat nem lehet "lefizetni".Próbáltam például mikor hisztizett,hogy kér e csokit,hátha abba hagyja,de úgy repült a csoki,hogy csak lestem vagy mivel a nagy tesója kapott zsebpént Ő is elkezdte gyűjtögetni,adtam Neki néha 10-20-50 ft.Soha nem akar pakolni,ezért gondoltam megpróbálom,hogyha pakol kap 50 ft.Fogta össze szedte az összes pénzét,letette elém és közölte,hogy Neki így nem kell semmi zsebpénz sem.Azóta se hozta fel,hogy szeretné újra a zsebpént,pedig látja,hogy a tesója a saját zsebpénzéből vesz magának dolgokat.
2023. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Előző, egyébként ezt úgy mondanám, öntörvényű. Jó fej lehet. :)


Kérdező, hirtelenjében ami sajátos dolgok eszembe utnak kisgyerekekről -mellőzve az autizmussal élők fura szokásait-, például:


- látnak, avagy látni vélnek szellemeket;

- imádnak pucéran lenni, sok ovis nyűgnek érzi a ruhák viselését, hat éves kor alatt; még sokszor a lányok is;

- többnyire beszéddel kísérik játékukat;

- nyalogatják olykor a tükröket, ablakot (a napokban is volt ilyen kérdés), ami a vegyszeres ablakosók miatt jelenthet kiseb problémát, nagyobb bajt télen a jég nyalogatása jelenthet, mert néha sajnos odafagy a nyelvük, ilyenkor odafigyelés, inkább szakértelem kell, az ovist megnyugtatva, valami meleg cuccal leolvasztani a nyelvéről, közben bíztatni, hogy ügyesen maradjon mozdulatlan; a nyelv súlyosan sérülne, ha hirtelen letépnék arról, amihez odafagy;

- szereti sok ovis hangosan kommentelni, hogy épp mit csinált, azt is, ami még nem utal szociális készségre, pl hogy épp pukizott;

- a verseknek elsősorban a ritmusa fogja meg őket, kevésbé az értelme, ezért gyakran más szöveget látnak bele: "Bótita, Bótita smárol, hányegi téti maraszka", és hasonló haladzsák; nameg félrehallások: Szárnyati Géza malacra.

2023. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Visítva rohannak ki az udvarra az óvodában.
2023. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

- többnyire beszéddel kísérik játékukat--- Ez szerintem nem gyerek, hanem furcsa auti/adhd dolog, nálunk az ismerős gyerekek nem csinálják, ha egyedül vannak, az én lányom kiskora óta, most kezdi elhagyni 8 évesen, hogy dumáljon mikor játszik, egy kis barátnője/ovistársa sem beszél, mikor szerepjátékozik, "magukban" folytatják le a párbeszédeket.


Nem ismertem eddig másik gyereket, aki beszélt volna játéknál, csak egy darab auti kisfiút, de egy másikat is, aki meg nem szövegel játéknál, csak néha megszólal, hogy most épp mit csinál tájékoztatásképp.. az enyém meg hangosan ledarálja a szövegeket"szia, szeretnél egy kis teát? igen, kérek köszönöm, milyen kedves, fujj nincs benne cukor", ilyeneket hallgatok 3 éves kora óta megállás nélkül órákig csak hangos szerepjáték auti gyereknél. Cukinak látszik, de nem volt korábban képes elhallgatni, és egy idő után besokalltam. Auti/adhds ha beszél, ritkán marad csendben

2023. ápr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
16, teljesen neurotipikus viselkedés.
2023. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"kiscsibének, nyuszinak, lovacskának, unikornisnak stb. képzeli magát és aszerint kell hozzá szólni"


Így van, erről jut eszembe, egyszer az egyik ovis csaoportban a gyerkőcökhöz játékosan így szóltam:


- Gyeeertek, gyertek, kiscicáim! :)


Erre a legtöbb ovis elkezdett mijákolni. :D

Csoda kis mijákok voltak. :) Pusztán ennyitől akár képes zengeni egy rakás óvodás a "mijaú"-tól. :) Lévén egyikük asszociál, képzeletben cicává változik, a többi elkezdi utánozni...

2023. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!