Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknek milyen...

A kisgyerekeknek milyen "furcsa szokásai" vannak?

Figyelt kérdés
Elsősorban ezt azért kérdezem, mert jelenleg egy rövid regényt szeretnék írni, amiben van/lesz egy kisgyerek karakter, (kb. 3-6 éves) és, kellene néhány furcsa gyerek szokás. Pl: 100 plüss állattal aludni, füvet enni "csak mert miért ne" és hasonlók. Ha esetleg vannak it kisgyerekes szülők, akkor tapasztalatokra is kíváncsi lennék. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2023. ápr. 2. 19:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Ilyet ép értelmű 3-6 éves nem csinál. Nem lesz hiteles.
2023. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Képzelt barátjával beszélget/játszik. Nem az én gyerekem, de elég általános a kérdéses korosztályban.
2023. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Annyi idősen én pl szerettem mezítlág járkálni a homokozóban.
2023. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Még eszembe jutott valami: miután megnéztem A Macskanő című filmet, úgy egy hétig úgy aludtam, hogy nem húztam ki az ágyamat (kétszemélyes ágy/fotel volt), hogy magasabb legyen. (a filmben láttam valami magas ágyat)
2023. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Unokaöcsém nem szeret enni. Ez elég furcsa szokás.
2023. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Néhány példa:


- kenyér héját nem eszi meg;

- csirkehúsból készült húslevesben csak a színhúst eszi meg, a bőrkét nem (ilyenek a saját gyerekeim);

- csirkehúsból készült húslevesben csak a bőrkét eszi meg, a húst nem (ilyen voltam egy darabig gyerekkoromban én);

- pisilés után letolt bugyival és nadrággal magyaráz, járkál, és kb. az ötödik, immár hangos felszólításra hajlandó felhúzni a ruháját és lehúzni a WC-t;

- félnek a villámtól és az égdörgéstől;

- kiscsibének, nyuszinak, lovacskának, unikornisnak stb. képzeli magát és aszerint kell hozzá szólni;

- kis robotnak képzeli magát, akit úgy lehet irányítani, ha finoman megnyomod az orrát;

- arról beszél, hogy ha megnő, akkor az ellenkező nemű szülővel fog házasságban élni (apához megy feleségül a kislány, anyát veszi feleségül a kisfiú).


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nekem ezek nagyobb része egyébként nem furcsa, pl. a szerepjátékozás vagy az utolsóként említett házasság abszolút nem. De két gyerek után (és persze gyermeklélektanról szóló könyvek elolvasása után) nehéz megmondanom, hogy egy gyermektelen, valószínűleg fiatal személynek mi lenne furcsa abból, ami nekem teljesen természetes.

:-)

2023. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Mi idióta vagy épp vicces beceneveket adtunk egymásnak tesómmal.
2023. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Azt képzelik, hogy a bot varázspálca és játszanak egymással, az enyém az árvacsalán virágját kajálja le a játszótereken meg szabadban, na meg a papsajtot, az akáclevelet ha két hüvelykujjad alá fogva kifeszíted és ráfújsz jó hangot ad, ha kihúzod a fűszálat annak is van az alján egy világosabb rész, azt is lehet enni:)


Az enyém most azt szokta játszani, hogy a homokozó alatt varázsvilág van és leásnak az osztályban(nemovis), meg rejtett nyomokat keresnek, hogy lejussanak, furcsa alakú követ, érdekes botot "jeleket".. rajzoltak térképet is.


Ovisként sokszor játszott állatosat, annak képzelte magát(cica).. Oviban sokkal "egysíkúbb" volt a játéka, 6-7 évesen jöttek be ezek a fantáziavilágos dolgok, előtte csak szerepjáték, csúszda, homokozás, homokfagyi, tanult játékok variációi, mesék alapján szerepjáték(mancs őrjárat), hinta, pl szerette bepörgetni a hintát, hogy pörögjön, most meg már átdobják, hogy nehezebb legyen felmászni rá:)


Szerintem ovis gyerek még nagyon egyszerű, fejletlen személyiség ahhoz, hogy ilyen dolga legyen.. Ami még nálunk undi-furcsa volt, hogy a gyerekem kiszedte a fésűmből a hajat, összegurigázta egy gömbbé, szösznek hívta és a matricás fiókjában tartotta, azt mondta azért, mert cuki és rám emlékezteti.. de szerintem csak azért csinálta, hogy bosszantson. Egyszer véletlen elfelejtettem, hogy ott van, sietve kerestem valamit és frászt kaptam mikor hozzám ért. Nem szeretem a kihullott hajas dolgokat(nagyon sok hajam van és nagyon hullik, úgyhogy szösz jó nagy volt, vagy 5 centis).


Volt egy ismerős kislány, akinek az apukája mesélte, hogy mindig az asztal sarkán szereti tartani a papírzsebkendőt, hogy teljesen illeszkedjen a csücsökre, és aki hozzányúlt azzal kiabált és rácsapott a kezére, kicsit cuki kicsit kényszeres dolog:)

2023. ápr. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

5 éves lányom van:

-folyamatosan kérdezget, mindenre kiváncsi

-szeret öltözködni, naponta akár többször is, főleg szoknyákat felvenni

-fél kimenni pisilni este, de ha a 2 éves húga elkíséri, akkor már nincs gond

-mikor nekiállunk vacsorázni, ő nem éhes, nem akar enni.. abban a pillannatban, ahogy mi abbahagyjuk, ő hirteken mégis nagyon éhes lesz

-fürdés után kitalál mindent, csak hogy ne a saját lábán. kelljen bemenni a szobába: fáradt, álmos, fáj a lába, kitörött a lába, vagy épp nincs is lába

-amit egyik nap még szeretett és a kedvenc kajája volt, azt a következő alkalommal nár utálja

-néha azt hiszi gondolatolvasó vagyok és durcás, ha rájön, hogy mégse.. pl: mekérdeztem, mit vegyek neki a boltból, mondta, hogy tejszeletet kér, vettem neki tejszeletet, hazaértem, és ment a "hiszti", hogy ő amúgy arra gondolt inkább túrórudit enne (csak ugye ezt velem nem közölte)

-mindig oont azzal a plüssel akar aludni ami amúgy egész nap megvolt, azzal játszott, de alvás előtt valahogy köddé vált, és keresni kell vagy épp olyannal, amivel hónapok óta nem játszott, én már arra sem emlékszem, hogy van neki olyan, vagy éppen hol van

2023. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9es is tipikus példája arra, mennyire egyformák az ovisok, ebben sincs semmi különös, ezt mind hozta az enyém is, meg minden ismerős gyerek.


Majd nézzétek meg 8 éves kor körül fognak elütni egymástól.

2023. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!