Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy 3 gyerek esetén...

Az igaz, hogy 3 gyerek esetén az egyik elkallódik (nem jut rá elég figyelem)?

Figyelt kérdés

Ez igazából soktényezős kérdés, de én most úgy érteném, hogy azt mondják, (persze akinek nincs 3 vagy 4 gyereke) hogy ha kettőnél több gyerek van, mondjuk 3, az már túl sok, mert nem lehet őket normálisan felnevelni, nem kapnak elég szülői figyelmet, stb stb.

Viszont az egyik idősebb szomszédunknak is 3 gyereke van, (igaz már felnőttek) de én azt tapasztaltam, hogy mind a 3-an nagyon rendesek, szorgalmasak, segítőkészek.


Van itt egy régebbi kérdés, amiben egy anyuka írta, hogy dilemma van a 3. gyerekkel kapcsolatban, vállaljanak-e vagy sem.

Írta egy válaszoló, hogy "az egyik gyerek úgyis el fog hanyagolódni, mert nem lesz rájuk elég idő."

Kinek mi a véleménye erről?


2023. máj. 2. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A középső gyerek szindróma valós, de ezt nem úgy kell érteni, hogy ő lesz a család feketebáránya, csak van a nagy van a kicsi és van ő. De egy normális szülő ugyanannyira szereti és törődik az összes gyerekével.
2023. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak a gyerekek létszáma a tényező ebben, hanem a szülők személyisége, teherbírása, motivációja is. Az is, hogy ők mennyit hajlandók feladni magukból. Nekem nincs testvérem, mégis, a fizikai szükségleteim kielégítésén túl szinte nulla figyelmet kaptam kisgyermekkorom után. Ez nyilván nem a gyereklétszámból adódott, hanem a szüleim habitusán.
2023. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
* habitusából.
2023. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kevesebb figyelem jut háromra, mint kettőre, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor kiválasztunk egyet, és az az egy ridegtartásban majd felnő valahogy, hanem egyenletesen eloszlik. És ez szerintem nem baj, kifejezetten az előnyére válhat a testvéreknek az egykékkkel szemben.
2023. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván akinek sok gyereke van, az élből tagadja, de pedig logikus. Amikor egy gyereked van, sokkal több időt tudsz vele tölteni, amikor 3, akkor ugyanezt az időt háromfelé kell elosztani. Ez szimpla matematika.

Ebből egyébként nem adódik az, hogy az egykék személyisége pozitívabb irányba fejlődik, mint azoké, akik nagy családban nőnek fel, sőt.

Nem feltétlenül baj, ha a gyerek már kicsi korában is megszokja, hogy nem ő a világ közepe, és osztozkodni kell másokkal. Szerintem kifejezetten jót is tesz a személyiségüknek.

Én inkább azt tapasztaltam nagyobb családoknál, hogy a gyerek sokkal előbb lesz önálló, mivel nem tudják a szülők mindenben kiszolgálni őket, hozni-vinni őket stb.

Én egyébként középső gyerek vagyok, és rajtam egyértelműen mutatkozott a középső gyerek szindróma. De ez leginkább abból adódott, hogy a 3. gyerek másik apától lett, és egyértelműen ő volt a világ közepe, én meg csak olyan megtűrt személy voltam az életükben.

2023. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, valóban igaz, hogy az egykék közül sem mindenki kapja meg a maximális figyelmet, amennyit igényelne.

Szerintem is számít a korkülönbség, a gyerekek személyisége, szülők személyisége, odafigyelő képessége, stb.

#15, ezzel egyetértek, amit írsz. Jó az, ha az ember nem gondolja magáról azt, hogy csakis ő létezik, övé minden, hanem elfogadja, hogy osztozkodni kell másokkal pl egy tábla csokinál.


A 80%-a valószínűleg a szülőktől függ, nem a gyerekek létszámától.

Van egy barátnőm, aki egyke, de soha nem foglalkoztak vele a szülei, mindent megvettek neki az ég világon, emlékszem amikor elmentem hozzájuk, 3x annyi játéka volt, mint nekem.

Soha nem irigyeltem őt semmiért, mert tudtam, hogy ezzel csak el lesz kényeztetve.


Lehet, hogy amíg egy egykét lesz*rnak a szülei, és ráhagynak mindent, addig 3 gyerekkel sokkal többet törődnek, foglalkoznak velük. :)

2023. máj. 3. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!