Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek rendben van a...

Szerintetek rendben van a beszed a fiamnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanacsert fordulok hozzatok, foleg anyukakhoz, akiknek van tapasztalata, mert nekem nincs. Elso gyerek...


Kisfiam aprilis masodikan lett 2 eves. 18 honaptol intenziven utanozza a szavakat, amik mara szepen kicsiszolodtak. Vannak uj szavak, amiket szepen mond. Es kb 2 hettel ezelott elkezdte intenzivebben osszerakni a szavakat, ami miatt annyira nem ertem mit mond. Olyan mintha az agya sietne, es nem erkezik kimondani, amit akar, ossze fojnak a szavak neha. Persze vannak mondatok, amiket megertunk, kukabol a szemetet kiszorta a kukasautoba, ilyeneket szepen kimond, ha lassan mondja es odafigyel, de ha sietve..... Akkor semmit. Hablatyolas.


Ez igy, ilyen formaban rendben van szeeintetek? Vegulis most kezdte a bonyololtuabb mondatok formalasat.


Koszonom szepen!


2023. máj. 7. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze


Ilyen még a 3 éves ovisombálnis van.


Ha belelendül rá szoktam szólni, hogy lassabban.

2023. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus vagyok és ez teljesen tökéletes! Ha még 4 éves kora körül is elharap szótagokat, hangokat, ti is alig értitek, amit mond, akkor lehet vele külön foglalkozni. De szerintem még 2-4 hó és sokat fog fejlődni.
2023. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen nektek! Egyebkent ezt a valtozast a bexsero oltas utan vettem eszre, de lehet csak veletlen egybeeses, mert sehol sem olvastam ilyen tapasztalatot...

Viszont biztos, h megduplazta a szokincset.

2023. máj. 7. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Sziaa, nem tudom itt vagy e meg, de megkerdezhetem azota hogy alakult a beszed nalatok? Olvastam, hogy 18honaposan kezdett intenziven utanozni, elotte mennyi szava volt? Aggodok sokszor kisfiam beszede miatt, koszonom, ha valaszolsz remelem jol vagytok
márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia, folytatodott ez a hablatyolasa, es kiderupt, hogy o uj mondatokat rakott ossze, de nem tisztan. Most lesz 3 eves, brutalisan sokat beszel, nap 0-24 eskuszom. Es meg mindig elofordul, hogy ossze akad a nyelve, es nem ertem mit mond. Viszont van, amikor tokeletesen, dallamosan mondja a mondatokat. Te miert aggodsz? Mi a gond?
márc. 14. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, hat az en kisfiam 17honapos lesz, ugy igazi szavai, amit mindig ugyanarra mond nem sok van🥶ha jott a jatszora apukaja , par napja hallottam, hogy mondta, hogy appppa, akkor kanalat lat vagy eszunk hammm , hemmmm, nyaamm, tornyot elborit baamm,

Ezeken kivul nem rajuk, de mondja, h papa mama baba pápá cica cici, de csak igy napkozbe mondogatja jaa es par napja ilyen toredekeket, pl mondom, hogy labda es ő meg , hogy da , vagy kanál ő mondja h ka, de nem magatol a targyakra pl ja meg kit mond a liba mondja h gágá, majom akkor uhhhhuhh, de pl cicanal ezerszer mutattam mondtam a nyavogast v bocinal muu es ezek semmi, meg van par hang, amit sztem meg sosem hallottam tole (jjaa talan ram mondta parszor., hogy nyanya v ajjaaa) szoval nem hallom az f-et meg most nem is tudom hirtelen , de multkor agyaltam masikon is, h azt sem. Latok elorelepest, de azert remelem jobban beindul majd🙂

márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne viccelj, szerintem teljesen rendben van a beszede... Sot!!! 17 honapos babara ez nagyon nagyon szuper!
ápr. 2. 17:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Haaaat kiderul, amig nem jonnek az osanyak, hogy az ovek ilyenkor mar 50et mondott😆

Egyebkent en az miatt aggodok, hogy sok szot nem ugyanarra mond mindig, mert allitolag (meg itt nalunk) a vedono csak azt szamitja igazi szonak. Azota eltelt egy kis ido, hogy irtam, ma pl voltunk ilyen jatszohazba es beszeltem hozza, hogy jjaaj nezd mar kukorica, Ő meg hogy kukuku vagy mi, meg alma es a , viszont ezeket nekunk nem fogjak szonak szamitani, mert “csak” utanozza es pont par nap mulva mennunk kell, ha jol emlekszem 10-15 szo v szotoredek kellene , szerintem nem lesz meg, jo indulattal is olyan 5-6van jjaaa es azon is parazok , hogy az is nem lesz nalunk, hogy egyszeru kerdesre fejevel jelez e igent vagy nemet. Nemet azt szokta, de pl nem igazabol , hogy kerdezek valamit es razza, hogy nem pl es lat banant 2mp mulva megis ker. Igent pedig szerintem sosem szokott, baaar neha mondta, hogy ge deeee szerintem csak en kepzeltem bele. Hat remelem nem lesz semmi gaz es beindul majd☺️

Koszonom, hogy irtal es orulok, hogy nalatok vegulis ilyen jol alakultak a dolgok ☺️

ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent ha szeretnel ezzel foglalkozni, nekunk nagyon nagyon segitett a "mar en is tudok beszelni" c. konyv. Ennek segitsegevel kezdett mondatokat mondani. Rengeteget olvastunk belole. Minden nap. Mind a 20 ujjammal ajanlom. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
ápr. 12. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen koszonom, nagyon erdekel barmilyen ajanlas, konyvtarbol kint volt nalunk mar a macko (gyogy)torna is, azt is csinaltuk, tervezem ujra kivenni vagy megvenni, instan is kovetem dettidut is, meg tobb logopedus oldalt, kesobbre mar memorizaltam jo kis jatekos gyakorlatokat, bubi vagy vattapamacs fujas, stb, pont ma megyunk egyebkent egy ovis “konyv vasarra” tegnap voltunk ringaton, minden csutortokon jarunk, sokat konyvezunk, hintazunk, maszik , csuszdazik , szalad, kb focizik, jaaa es egyre tobbszor hallom en is, hogy utanozza a szavakat, tegnap pl mutatta, mondtam hogy auto ő is hogy au meg konyv es ő is hogy kö , szoval latom a fejlodest egyebkent, de azert nagyon szeretnem, ha jobban beindulna, neked pedig hálásan koszonom az ajanlast☺️☺️
ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!