Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos lányom legalább...

21 hónapos lányom legalább 200 szót felismer, de csak mutogat, nem beszél, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Gagyog, hümmög, mindenre azt mondja hogy “eeee!”. Összesen 4 szót használ hónapok óta:

Ba= apa

Nya= anya

Dada= labda

Mama (ezt ki tudja ejteni)


De mindent megért, több száz tárgyat felismer, az összes testrészét megmutatja, a kevésbé fontosakat is (pl hónalj, szemöldök), cselekvést is ért de nem beszél. Aggódunk!


2023. máj. 18. 00:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Én sem azt mondtam,hogy tuti baj van,meg olyat sem mondtam,hogy autista lenne a gyerek,csak annyit,hogy közel 2 évesen kb 4 szó,ami ráadásul saját szó,tehát csak ők értik(nekem pl az apa szót azt tisztán mondták mindhárman,mert az könnyű szó már 1 évesen)az valószínűleg azért kevés.Érzi ezt anya is, ezért kérdez.Javasoltam,hogy kérdezzen meg szakembert,vizsgáljak ki a gyereket,lehet,hogy nagyot hall,vagy beszédindításra kell járni majd.Ezt minél előbb tudják,annál jobb.Persze lehet,hogy semmi gond,de ha mégis van valami,azt jobb minél hamarabb tudni.A 2 éves státuszon kérdeznek ilyet,hogy vannak-e 2 szavas mondatai.Na hát neki majdnem csak 2 szava van összesen ugye.Nem kell pánikolni,de ne mondjátok azt,hogy teljesen természetes,meg tuti minden oké,mert ha így lenne, akkor a státusz vizsgálaton nem kérdeznének ilyet.Nyilván nem egyformák,de a nagyátlag többet beszél ilyenkor már,ezt kell alapul venni.Kérdező,szakember mérje fel nálatok van-e gond,ha van mi az,mert itt nem fogsz rá választ kapni.Én is,más is a saját tapasztalatát tudja leírni,és ettől nem nyugodhatsz meg.Attól hogy nálunk jobban beszéltek a gyerekek nem biztos,hogy nálatok gond van,de az se biztos,hogy attól, hogy másnál nem volt gond ebből nálatok nem lesz.
2023. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiamnak ekkortájt kb 50-60 szava volt, nyilván minden gyermek más, de èn is aggòdnèk, kb 1 èves kora òta több szava volt ennèl, ő is mindent megèrtett, vègrw hajtott. Èn nem volnèk nyugodt, mindenhez időpont kell, ìgy bejelentkeznèk már most. Ha meg 1-2 hònap múlva beindul a beszède, nem vesztettèl semmit.
2023. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem 2 éves koráig várj türelmesen ne zargasd mindenféle kínzó tsmt-vel ha nem muszáj, meg ne stresszelj rajta, simán lehet hogy hirtelen beindul és lesz sok szava. Még belefér, mindenkinél más a fejlődés üteme. Ha a 2 éves státuszra nem éri el a minimumot akkor már érdemes vele foglalkozni.
2023. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13,ha 2 éves státuszon derül ki hogy le van maradva,onnan még vagy 6 hónap,mire bárhova időpontot kapnak.Nyugodtan lehet már most kérni időpontokat.Legfeljebb lemondják.Persze első a védőnővel,gyerekorvossal való konzultáció.
2023. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező!Ha beszéltél a védőnövel,vagy van valami fejlemény, akkor írd meg majd.
2023. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%

Normális védőnő ezzel Szakszolgálathoz küldi,vagy fejlődésneurológushoz.


Ez megkésett beszédfejlődés.


Ha elmismásolod,lemarad a korai fejlesztésről a gyermeked.

Beszédindítás beindítaná.


Nem érdemes elhanyagolni!


2 éves korra 50 szó a normális. Nem 0!!!


Vidd el szakemberhez. Nehogy késő legyen,és utólag bándd meg!


A fejlődésneurológus ír ki beszédindítást, tsmt tornát,és hipp-hopp beindul.

2023. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Lányom sni-s, beszédzavaros. A kódot 3 évesen kapta, mert nem beszélt. Én először 2 éves 3 hónaposan vittem felmérésre. És szerintem annál előbb nem is kell. 2 évesen az elvárt 20 szó, de ebben az is benne van, amit ő talál ki, ha mindig egy dologra használja. Ez a "nehogy késő legyen elvinni", annyiszor hallom főleg itt. A lanyom most megy logopédiai iskolába, rossz a beszédértése, rosszul kommunikál, beszedhibas. És ha semmilyen korai fejlesztésre nem vittem volna akkor is ugyanitt tartana, mert amúgy értelmes gyerek. De pont az ilyen beszedinditas és hasonlók nem hatottak rá semmit. De ha még el is indult volna a beszéde a beszedinditas hatására mondjuk 2 évesen, akkor is lenne problémája most, ugyanúgy beszédértési zavara lenne, ezt nem lehet megakadályozni korai fejlesztéssel. Úgyhogy szerintem ne stresszelj, nem marad le semmiről és simán lehet, hogy beindul hamarosan a beszéde.
2023. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
17 a tiéd nem reagált a korai fejlesztésre,másé meg igen.Az övének lehet,hogy mondjuk hallás gondja van,és ha az megoldódik beindul a beszéd.A tiéd nem ugyanaz a gyerek.Hozzáteszem,nem tudhatod,hogy ha mondjuk 1,5évesen elviszed, hogy valami nem stimmel, akkor mostanra mennyivel lennétek előbbre. Minél később derül ki hogy probléma van,annál kevesebb a lehetőség,és nagyobb a lemaradás.Azt nem mindanám,hogy ez így rendben van,és teljesen normális,hogy gyakorlatilag egyetlen érthető szót tud kimondani a gyerek majdnem 2 évesen.Ettől még lehet,hogy csak simán lusta,és egyik napról a másikra le se lehet majd lőní úgy fog dumálni,de sanszosabb,hogy nem.Nem tudom miért akarjátok rábeszélni,hogy húzza az időt?Kér most időpontokat,2 éves elmúlik a gyerek mire odajutnak.Ha kiderül hogy minden rendben, akkor szuper,de ha gond van, akkor jobb hamarabb tudni szerintem.Ha meg közben csoda történik, akkor lemondják az idöpontokat.
2023. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

18!


Nagyon sokan elhanyagolják a gyerek lemaradását...És még biztatják is egymást a szülők (főleg az anyukák!) erre.


Számomra ez érthetetlen volt mindig.


A gyerek elől veszi el a lehetőséget, hogy 3 éves korig,amíg jobban fejleszthető és formálható az agy, az idegi kapcsolatok, nem kapja meg a gyerek a neki szükséges korai fejlesztést.


Miért? Mert az anyuka lusta, mert ő jobban tudja, mert rábeszélték, mert szégyelli, mert kitudja miért...


Csak egyedül a gyerek érdekeit nem veszi figyelembe ilyenkor senki. Ez a szomorú.

2023. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Hát ezt én sem értem 19-es.Igazából lehetne hazudni,de az igazság az,hogy a kérdező majdnem 2 3ves gyereke az 1éves szintet súrolja alulról.Ez nem jelent önmagában semmit,lehet,hogy egy lustább,vagy megfontoltabb gyerek,aki 3 hónap múlva mondatokban fog beszélni,de az is lehet,hogy mondjuk majdnem süket.Most miért nem lehet azt mondani,hogy nézesd meg a biztonság kedvéért?Én sem mondtam hogy buta lenne,vagy bármi,sőt azt sem állítom,hogy bármi baja van,csak azt mondtam el,hogy nekem van 3 ,és egyik sem volt így lemaradva.Ha le lett volna vittem volna vizsgálatokra.
2023. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!