Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen programra vigyem a 9...

Milyen programra vigyem a 9 éves fiam?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam.

Az anyjával 1 éve külön mentünk, így 2 hetente hétvégén van velem. Próbálom ezeken a hétvégéken valamerre kimozdítani, hogy csináljunk valamit, de amiket eddig én találtam ki neki, sose volt megelégedve. Mindig unott arccal nézi végig vagy negatívan kommentálja :/


Ha a fiam kérdezem mit szeretne csinálni, sose mond semmit csak, hogy neki “mindegy”.


Sportolni/mozogni utál.

Az állatok se érdeklik őt.

Játszótereken is csak ül és a többi gyereket kritizálja :/

Múzeumok se érdeklik. (Ezek az eddigi fix tapasztalataim)


Gondoltam elviszem a VR Parkba, hátha az érdekelné, mert a laptopon szeret valamivel játszani, de több ötletem nincs.


Kérlek adjatok tippeket vagy adjatok felvilágosítást, hogy ez már az a korszak nála amikortól nem érdekli már a velem töltött idő.


Az anyjától kérdeztem ők mit szoktak csinálni programoknak, de nem igazán mondott érdemleges választ. Rokonokat látogatnak, családi összejövetelekre járnak el.


Ameddig nem mentünk külön az anyjával mindenféle programra jött velem és élvezte, ezért vagyok nagyon tanácstalan, hogy ez a kezdetleges kamasz korszak változtatta meg ennyire vagy én nem vagyok képes felismerni egy 9 éves “igényeit”?


Bocsánat, ha esetlennek tűnök, valószínűleg mivel már nem vagyunk mindennapos részei egymásnak változik természetesen ő is. De nem kapok segítséget se tőle, se az anyjától, hogy mi érdekli/érdekelheti mostanság.


2023. máj. 20. 00:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ja, mert sportoltatod és nyomod az "ijesztőre" és uncsira.. baromi sokat írtam fentebb, a múzeum is úgy lesz jó, ha nyomoznia kell, senki sem bámul csak úgy dínót.. A blahán van bob kifejezetten kicsiknek, elektromos, és sebességkorlát van rajta, főleg a szabályszegőknek, bob viszont teljesen biztonságos. Ha érdeklik a kocsik építhetnétek autómodellt, tök jók vannak müllerben! Robotok? Rajzolás? Festés? Agyagozás? Vihetnéd még 3ds animáció készítős programra, közösen járhatnátok ilyen tanfolyamra, robotikára vagy programozósra. Látszik, hogy a sportos, adrenalinost nem szereti, építgetős, tervezgetős autós témában, tényleg remek modellek vannak(ismerős kissrác 9 éves, hajómodelleket épít), vagy bob, az megy lassan is. De vehetsz neki drónt is, gyanítom, hogy az be fog jönni mindkettőtöknek, megtaníthatod reptetni, kint is van meg kütyüs dolog is. Olyan menőbb telefonrakötőst!
2023. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!