Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 18 hós...

Hogyan szoktassam le 18 hós fiamat a cumiról?

Figyelt kérdés
CSAK alváshoz kéri,ébredéskor maga teszi a helyére.De engem zavar.Megy bölcsibe,lehet ott könnyebben letudják szoktatni?Esetleg nem viszem be neki.
2010. okt. 10. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ő szereti.akkor téged mért zavar?ez nem ciki.

én 6 éves koromig cumiztam éjjel nappal, csak idegenek előtt nem.normális felnőtt lett belőlem :-)

ha őt ez nyugtattja, szereintem nem kell leszoktatni róla.majd jelzi, ha nem kell neki.


26/N

2010. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem még korai, majd úgy két éves korára talán majd jobban megérti. Ha csak alváshoz kell, ne zavarjon. Az lenne a baj, ha egész nap a szájában lógna. Bölcsiben is kérd meg a gondozónéniket, hogy csak alváshoz adják neki oda.
2010. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd leszokik róla, ha nem lesz rá szüksége. Még kicsi. Ha elveszed tőle azért, mert neked nem tetszik, komoly lelki sérülést fogsz neki okozni, tünetek fognak megjelenni és - isten nem ver bottal - ezt nem csak ő, hanem te is és az egész család megszenvedi. A cumija legyen ott a bölcsödében is, lehet, hogy az új környezetben pont nem kell neki, de ugyanúgy előfordulhat, hogy az új környezetben az hoz neki megnyugvást.
2010. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben éppen hogy nagyobb szüksége lesz rá.

A cumi egy kicsit mamapótlék. Arra jó, hogy amikor nem vagy mellette, meg tudja magát nyugtatni, és vigasztalni.

A bölcsi egy idegen hely, és ráadásul nem is a legalkalmasabb időszakban kerülnek be a kicsik mostanság.

A 21 hónapos kor környéke pont egy olyan szakasz, amikor a gyereknek ismételten nagy a kötődése az édesanyjához. Ha már egyszer el kell válnotok, legalább legyen helyetted valamije.

Elég leszokni addigra, amikorra majd ovis lesz. Jó, ha magától teszi majd le, és nem te veszed el még azt is.

Fejlődéslélektant is tanultam, meg éppen most is tanulok

egy egyetemen, pont 3 napja vettük ezt.

2010. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akitől hamar elveszik a cumit,az általában rászokik az ujjára. Azt meg nem tudod majd elvenni,sőt az ujjától majd a foga is előre állhat. Az én kislányom 2 éves,engem is nagyon idegesít,mert ő egész nap cumizna,de nem kapja csak alváshoz.
2010. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha egész nap cumizna, akkor azért, persze ha más jelek is vannak, gondolni kell arra, hogy valami érzelmi szüksége nincsen teljesen megelégítve.

Nem az a gond a cumival, hogy idegesítő nektek.

A gond az, hogy jele lehet a túlzott cumizás, ha más jelek is jelen vannak, hogy a gyereknek van valami gondja.

Testvére született, vagy éppen bölcsibe került, vagy elköltözött a nagyi, vagy bármi más ilyesmi, ami miatt megnyugvásra szorul.

2010. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak alvásnál kéri,sőt volt olyan hogy olyan fáradt volt hogy elfelejtette, és én meg nem adtam oda neki.Semmi baj nem volt.
2010. okt. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!