Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a lányoma...

Hogyan szoktassam le a lányomat a cumiról?

Figyelt kérdés
2.5 éves a kislányom.Nemrég szokott le a ciciről, és a cumi biztos a a cici hiányát pótolja.Én féltem a fogait, mert nagyon szépek, meg mossuk is reggel-este, de sajnos már a cumi miatt kifelé állnak.Ha összecsukja a fogsorát nem ér össze az aló meg a felső sor, mert közte van a cumi helye.Ha van ötletetek légyszi segítsetek.Köszi
2008. jún. 23. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pár hónapja láttam az egyik TV csatornán a következőt. Azt mondták a gyermeknek, hogy a "cumitündér" eljön a cumiért de hoz cserébe valami ajándékot. úgy oldották meg, hogy a plafonról egy damil segitségével leeresztettek egy kosarat amiben valamilyen ajándéktárgy volt és beletették a cumit. Ezt visszahuzták a magasba. Nem tudom, hogy nálatok hogyan lehetne kivitelezni. Szerintem az a lényege, hogy ne azt lássa a kislány, hogy Te veszed el tőle, mert haragudni fog rád. És az ajándék is azért fontos, hogy lássa kapott a cumiért valamit.

Remélem sikerül megoldani a problémát.

2008. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bátyámtól annó a védőnő kérte el.Ő meg odaadta.

Ha nem megy lehet kapni fogszabályzós cumit.(Bár,lehet ez csak reklámfogás..)

2008. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ez a kosaras téma megoldható, és tetszik is.Sajnos a fogszabályozós cumi kamu!Olyat használunk!De azért köszi.
2008. jún. 23. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én több ilyen gyereket láttam,akinek nem ért össze az alsó és felső foga,pedig nem is cumizott.

A fiam 4 éves koráig cumizott,most 14éves,gyönyörű ép egészséges fogai vannak,és jól összeérnek.

Szerintem csak akkor vedd el tőle,ha nem viseli meg nagyon.

A kislányom is 2,5 éves,és cumizik ő is.

Az én védőnőm szerint felesleges ez a cumimizzéria ami mostanában van.Egyébként,ha a cumi okozza,akkor az ujjszopásnak sokkal csúnyább következményei vannak,és arról általában később szoknak le a gyerekek.

El fogja hagyni előbb utóbb,nem kell aggódni emiatt.

Nekem is van ismerősöm,akinek a csere sikerült,cumi helyett ajándék.Attól függ,mennyire ragaszkodik hozzá a gyerek.


Sok sikert hozzá,üdv

2008. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia.Én szívem szerint hagynám, de sajnos nem tud elharapni egy kenyeret a fézag miatt.Ha nem fog menni, tuti nem erőltetem.kösz az eddigi válaszokat.
2008. jún. 24. 07:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem másfél éves koráig cumizott a lányom, 7 db cumit használtunk el, mert mindet elvesztettük mikor kezdődött az eldobálós korszak.Én nem vettem Neki többet, és 3 nap alatt elfelejtette, pedig eléggé ragaszkodott hozzá.
2008. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak az ágyban cumizhatott és 2 évesen elöször a délutáni al´vasnál vettem el aztán mikor megszokta hogy délután nincsen akkor este is megbeszéltük nincs. nem is volt nagyon hiszti.


az unokaöcsém viszont nem kapott cumit soha, és újszopós volt. 2 éves korátol mondták neki hogy vasat raknak a szájába ha nem szokik le róla. érdeks mikor ezt mmondtam nek vagy az anyja akkor kivette. vicces volt tényleg félt hogy vas lesz a szájába. :D

2008. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Az én lányom 6 és fél éves, és még mindig cumizik. Már többször elakartam tőle venni, elhagytunk már többet. Szinte elvonási tünetei vannak ha nincsen cumi. A fogai szépek. Nekünk is fogszabályzós cumink van. Azzal alszik el, és napközben is sokat a szájában van. Nemtudom nekünk mikor sikerül elhagyni, de én bízom benne, hogy előbb-utóbb belátja, hogy már nem neki való! Iskolába majd csak jövő ősszel megy, addig még cumizhat. Mondjuk eléggé kínos amikor az utcán cumival a szájában megy. Majd a Jóisten megoldja valahogy, hiszen már annyi mindent megoldott.
2008. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
tölem egyszerüen elvették azt mondták nem tudják holvan eztán egy óra a rácsos ágyamban addig hiszti és kész ellett felejtve!!
2008. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!

az én fiam 3 éves és 2 hónapja ugy szokott le a cumiról,hogy azt mondtam neki,hogy a kis tóban születtek kicsi halacskák és nekik szükségük van egy cumira és megkérdeztem,hogy nekik adná e a cumiját,mert ő már nagy fiú és neki már nem kell és képzeljétek el olyan bátor volt hogy bele dobta a tóba a cumiját,elötte felkészítettem rá,hogy ugy adja oda,hogy neki már nem lesz utánna és még is,megdicsértem,hogy milyen bátor és ügyes,bár este kérdezte,de elmondtam neki,hogy hol van,másnap reggel nagy sírás volt a cumi miatt,legszívesebben a fejemet fogtam volna,de megoldottuk,készítettem neki kakaót cumisüvegbe,megitta és bekapcsoltam neki 1 mesét figyelem elterelés képpen,de természetesen elötte is emlékeztettem rá,hogy kiknek adta oda cumiját,pár napig még kérdezgette elalvás elött és újra elkellett mondanom,hová lett,de már nem voltak sírások,csak 1-szer történt.mi így vészeltük át a cumi történetet sikerrel!:-)

2008. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!