Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet lefoglalni egy 2...

Mivel lehet lefoglalni egy 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy tévé ne legyen, youtube ne legyen, mert túl sok a káros inger.

Ok, ez érthető, de akkor mi igen?

Mondjuk 14 órát van fenn egy nap, 14 órán keresztül mivel lehet lefoglalni?

Mivel lehet heteken, hónapokon keresztül?

Mivel foglalták le a szülők 40 évvel ezelőtt a gyerekeiket?



2023. máj. 28. 09:20
 1/10 anonim válasza:
71%

Társas, játszótér, rendes játékok, rajz.

Amúgy, lehet TV kedvenc mesénk nekünk is volt sok annak idején. Én 37 éves vagyok.

2023. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezer egy ilyen insta oldal van, keep your child busy, meg ilyenek, keresgess ott, de ha mar reggel felkel reggeliztek, egy tanulotoronyba oldaallitod magadhoz raksz a kezébe pár zoldseget addig felrakod az ebédet, utana zsirkretaztok, festetek, buborekot fujtok, jatszoztok, jatszotok a jatekaival, bunkit epitesz, fogocskaztok, bujocskaztok, olvastok, fagyizni mentek, vagy csak siman a boltba. Ezek mellett 1-1 ilyen insta otletet beraksz akkor meg is vagy kb. Persze legyen szabad jatszas is, erdemes lehet mar ilyen korban, ha vevo ra a gyerek.
2023. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Lehet tévé, én 4 évesen már felismertem, hogy melyik videókazettán van a kedvenc mesém - elolvasni nem tudtam, de az ábrákról felismertem. Be tudtam tenni egyedül, bekapcsolni a tévét, megnyomni rajta a megfelelő gombot (annak még nem volt távirányítója, 12 gombja volt, mindegyik egy-egy csatorna, az utolsó volt a videó) és elindítani a kazettát.
2023. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bevonom abba, amit csinálok. Reggelizünk, virágot locsolunk, ültetünk, főzés közben ő is segít a maga módján, ha sütök, adok neki egy darab tésztát játszani, elsétálunk a boltba, délután az udvaron vagyunk, homokozik, csúszdázik, saral. Ha bent vagyunk, a játékokkal játszik. Tv-n meséket nézhet már, ha van kedve, de nem függő. Tablet, telefon nulla, még most 5 évesen is, és nem is érdekli. Ha unatkozik, és nem érek rá, találja fel magát.
2023. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Én megengedem neki a tv t is,de egyébként udvaron jatszunk autózunk kirakó epítő kocka duplo játszótér..

Nálunk a zsírkréta szinezés ilyrsmi nem tetszik neki..még

2023. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, hogy bevonja a házimunkába, az mondja már el azt is, hogy meddig bírja azzal lekötni!
2023. máj. 28. 09:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Félpercenként mással. 🙃 Legalábbis kezdetben így lesz. Meg kell tanulnia a kicsinek hosszabb ideig egy dologgal foglalkozni. Erre meg kell érnie az idegrendszernek.

Nem tudom, láttál-e már régi parasztházakat. Azokat a klasszikus, téglalap alakú vályog parasztházakat. Emlékezz vissza, mennyire egyszerű a berendezésük, mennyire kevés tárgy van bennük a mostani modern lakásokhoz képest. A régi parasztház stílus jobb a gyereknek. Nincs túl sok inger, nincs bőség zavara. Ha túl sok tárgy van a gyerek körül, akkor egyben sem fog tudni elmélyedni.

2023. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem se tévézett ennyi idősen semmennyit. Bele se fért az időnkbe, nemhogy csak azzal tudjam lefoglalni.

Sok házimunkát nem csináltam míg otthon voltam velük. Kis lakás, nem kellett non-stop azzal foglalkozni. Annyit mindkettő simán kibírt míg beraktam a mosást kiteregettem. Már 10 hónaposan "segítettek" benne. Fiam imadta pakolni a mosógépet, lányom a csipesszel szórakozott.

Sokat voltunk lent. Ilyen időben (nyáron volt mindig a legkönnyebb) reggeli után már kint voltunk egészen 11-12-ig, körbejárva az összes játszót. A házunk előttinél zártunk ami délben is árnyékos. Hazafelé beugrottunk ebédért vagy valami max. félórásat főztem. Utána alvás, "énidő". Lányom 2,5 éves korától nem aludt, vele délután olvastunk, társas, kirakó. Fiamnál a legó visz mindent, órákig építünk közösen mostanában is (4 éves).

2023. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Sokáig le tudom kötni, csak úgy kell csinálni, hogy ő is élvezze.

2023. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-2 mesét azért megnezhet naponta, de a legjobb kint lenni játszani biciklizni (kismotorzmi) játszóterezni ilyesmi. Bent meg ami érdekli, én fiamat az autók, vonat sínek, könyvek, játék konyha. De mást meg a kirakós , szinezők,dinók stb kinek mi
2023. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!