Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik, ha kisiskolás...

Mi történik, ha kisiskolás gyerekek megbuknak?

Figyelt kérdés

A kicsi elsős, a nagyobb harmadikos. A kicsinek sem az írás sem az olvasás nem megy, a nagynak a matematika és a nyelvtan nem megy. Ilyenkor pótvizsga van vagy mi történik?

Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de szerencsére az enyémek még nem buktak.


2023. máj. 30. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Pótvizsga, ha nem sikerül akkor év ismétlés.
2023. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Bennem csak az merül fel miért nem küldtek még a pedagógiai szakszolgálathoz?
2023. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsőst simán visszatartják- neki miből lenne pótvizsga?
2023. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fiam osztályában (elsős) ketten is évet ismételnek, nincs pótvizsga, automatikusan első osztály.

Nagyobbaknál nem tudom.

Anno nálunk is bukott elsőben egy gyerek, ott is újrakezdte.

2023. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Nincs valami részképesség-zavaruk?

Volt már vizsgálat ez ügyben?

A tanítónő év közben jelezte a problémát? Fogadó órán beszéltetek arról, mivel segíthetnétek ti a gyerekeket? Elsősnél még együtt kéne tanulni, vagyis a szülőnek is egy az egyben látnia kéne, mit nem tud a gyereke. És azt gyakorolni addig, amíg nem megy. Mondom ezt egy diszkalkuliás gyerek szülőjeként.

2023. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőben nincs pótvizsga, ismétli az első osztályt, viszont itt a szülőnek bele kell egyeznie.

Másodiktól ugyanúgy lehet pótvizsgázni, legfeljebb 2 tantárgyból. A szülőnek itt már nem kell beleegyeznie, a tanító dönt.

Nekem 3.osztályos volt a legfiatalabb tanítványom, akit pótvizsgára készítettem fel, ugyanúgy megkapta a témaköröket, hogy miből készüljön. (Pedagógus vagyok, magántanárként dolgozom.)

2023. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a gyerekeid is érintettek. Érdemes lenne nyáron magántanárral felzárkóztatni. Tudom, hogy kínzásnak hangzik, hogy nyáron tanuljon, de sokkal nagyobb kínzás, amikor végig szenved 4 évet, mert alsóban még nem gyakran buktatnak, de felsőre már behozhatatlan hátránya lesz, és meg is buktatják. Ebből a lemaradás nagyobb baj, mint a bukás, mert ha az alsós alapok hiányoznak, nincs mire építeni. Hiába járja kétszer az évet, ott már nincs idő arra, hogy pótolják, ami hiányzik neki, olyan, mintha a levegőbe akarnának házat építeni.

Másrészt, ha jó a tanár, észreveszi, ha valami részképesség zavar állhat a háttérben és javasol vizsgálatot, ha az iskolából még nem küldték.

Elsősnek is ezt javaslom, ha nem akarsz osztályismétlést, mert ha nem megy az írás, olvasás, a második szenvedés lesz, de ott megoldás lehet az évismétlés is.

Az viszont nem jó ötlet, hogy a nagybácsitól a nagymamáig mindenki nekiesik, hogy majd szeptemberig megtanítják, mert csak összezavarja a gyereket és megágyaz az olvasási problémáknak.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj privátban, szívesen válaszolok, ha tudok. Van most másodikosom, akivel ezt a kört lefutottuk tavaly. Iskola ismételtetni akarta az évet, anyuka nem. Azóta volt szakértői vizsgálat is, mindenen túlvan.

#6

2023. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A tanár mit mond?
2023. máj. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elsös simán évet ismétel.

3 osztályost nem tudom.

2023. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam ismételte az elsőt. Nem dőlt össze a világ. Volt plusz egy évünk a fejlesztésére. Tavaly már félévkor látszott, hogy nem fog neki menni az első osztály. Már akkor megbeszéltük, hogy az iskola tekintetében engedjük el azt az évet. Hordtam a szükséges fejlesztésekre, azt a kevés leckét, amit kapott következetesen bevasaltam rajta. Az órákra beült, de ha úgy érezte, elfáradt, akkor elvonulhatott egy külön szobába vagy a könyvtárba. Foglalkozott vele az iskolapszichológus is. Idén már semmi gondja az elsős tananyaggal, szépen elvan a közösségben is.
2023. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!