Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 6-7 éves ilyen?

Minden 6-7 éves ilyen?

Figyelt kérdés

Van két 6-7 éves gyerek rokonom. Mind a kettő tönkretesz mindent, ami a keze ügyébe kerül. Persze nem direkt, csak ügyetlenek. Ha az asztalon van egy pohár, azt száz százalék, hogy felborítják, a saját italjaikat kiöntik, mindent feldöntenek, folyamatosan rálépnek a másik lábára, játékokat eltörik,egyszóval figyelmetlenek és ügyetlenek.

Ez életkori sajátosság vagy csak ők ennyire hebehurgyák?



2023. jan. 2. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2023. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem minden 6-7 éves ilyen, csak azok, akiket elfelejtettek nevelni a szüleik.

Amiről írsz, az 2 évesnél életkori sajátosság...

2023. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, én is így gondoltam, csak nincs viszonyítási alapom.

Valóban arról lehet szó, hogy nem nevelték meg őket, mert rájuk sem szólnak, ha történik egy ilyen baleset, arra sem kérik őket, hogy kérjenek bocsánatot.

Engem nagyon idegesít, hogy ilyen elefántok a porcelánboltban.

2023. jan. 2. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem ilyen. Márciusban lesz 7 éves. Még a gyurmát se keveri össze,minden apró-cseprő játéka megvan,mindenre vigyáz és számon is tartja.

Persze egy pohár vizet ő is ki tud önteni,de az még nekem is sikerül néha. :)

2023. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Van ilyen is, meg nem ilyen is. Két gyerekem van, az egyikük egy igazi kétballábas tornádó gyerek, mindenben elesik, mindent felborít, mindent elejt. Ezek mellett egy nagyon jó képességű, okos kislány aki mindig is kiemelkedett a kortársai közül és nincsenek gondjai a motorikus képességeivel, középsős ovisként már leírta a nevét, egyszerűen csak egy ilyen szerencsétlen, clumsy alkat, többször érte baleset is. A második kislányom sokkal nyugisabb, megfontoltabb, sosem esik el, sosem ver le semmit, abszolút precíz mozdulatai vannak amiket látni, hogy gondosan kiszámít mielőtt cselekszik. Értelemszerűen ugyanúgy neveljük mind a kettőt.

Több ilyen esetet is ismerek amúgy, pl a testvéreim között is egy volt aki a saját lábában is elesett, közeli családi barátoknál is 3 gyerek közül egy ilyen. Nem csak nevelés, hanem alkat kérdése is. Nyilván aki tör-zúz és a szülei láthatóan tojnak rá az más, de ez egy másik kategória szerintem és nem feltétlenül a gyerek hibája.

2023. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem. 6-7 éves iskolás vagy már készen kell állnia rá. Abba nem fér bele ilyen fokú szerencsétlenség.
2023. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már, vagy 20 gyereket hívtunk a szülinapi zsúrunkra, mind ilyen :D Maximum vannak nyugodtabb és szertelenebb időszakaik. Az enyém sem mindig ilyen. Van,hogy napokig-hetekig kész felnőtt,de van,hogy átmegy kajla üzemmódba. Ezért kisgyerekek. 2.,3. osztályra már ügyesebbek.
2023. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!