Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanítottál/ fogsz tanítani...

Mit tanítottál/ fogsz tanítani 3-4-5 éves körüli gyerekednek vészhelyzet esetére?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok, hogy gyorshívóval telefonálni, ajtót nyissa ki ismerősnek, ne nyissa ki idegennek stb.

Amerikában megszokott dolog, hogy pl földrengésre felkészítik már a kisgyerekeket is. És hallotuk már olyat is, hogy egy kisgyerek újraélesztette a testvérét.


2010. okt. 11. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Azt hogy ha eltéved egy rendőrt v. tüzoltót keressen.


hogy ne nyissa ki az ajtót és úgy 4- évesen már a telefonban is a mentők számát elmentem egy jellel amit kikereshet.


ennyi. életmentést nem tartom jó ötletnek és a feliratozott karperecet se.

2010. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor már megtudott jegyezni dolgokat legelőször megtanítottam neki, azt, hogy mi a neve és a címe, illetve az én nevem és ha eltéved forduljon bárkihez bizalommal az utcán, de ha valaki ölbe veszi azonnal sikítson, hiszen ha valaki segíteni akar az kézen fogva vezeti, aki ellopni karja az valószínűleg ölbe veszi, hogy ne tudjon elmenni. Azt is tudja, hogy hogyan kell telefonálni és mindegy, hogy kit hív, hiszen csak olyannal fog beszélni, akit ismerünk. ezen kívül ki tudja nyitni az ajtót, amit csak akkor szabad neki kinyitni, ha engem nem tud "felkelteni".
2010. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En, amit mindig emondok, ha akarmiert ugy alakul, hogy fent marad a buszon (ugye mindig en szallok le elöbb, hogy tudjak neki segiteni leszallni, vagy volt mar olyan, hogy elöreszaladt a buszhoz, es felszallt ra, hat el nem tudom mondnai milyen merges voltam, de szerencsere latta a soför, hogy hatul rohanok tesoval :)), akkor a vegallomasig menjen el, ne szalljon le a következönel, ne koricaljon, menjen el a vegallomasig, es ott kerjen segitseget, meg megyek en is utana :) Nalunk nem feliratos karkötö van, hanem egy papirt rakok a zsebebe, es ha barmi van, akkor azt kell megmutatnia, de azert ezzel nem minden nap jarkalunk, hanem, ha olyan helyre megyünk, ahol tudom, hogy sokan lesznek.
2010. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha baj van, szóljon a szomszédnak, vagy felnőttnek. Ne nyisson ajtót, ne mondja h egyedül van.

Ha valaki el akarja vinni (pl. autóval) sikítson, rugkapáljon!

Ne menjen el ismerőssel sem, csak ha tudja a "jelszót"

Ha összetörik az üveg, ne szedje kézzel, szóljon!

Nézzen körül az úttesten.

Ha gázszag van, ne csengessen be!

Ha beszorul a liftbe, nyomja a gombot, ne féljen!

Ha kinnmarad az udvaron, várjon, míg jön valaki, és ajtót nyit neki!Ne féljen!

Ha hányni kell, szaladjon a WC-be!

Sötétben ne féljen! Minden a helyén van!

Idegen nagyfiúkkal, bácsikkal, nénikkel ne menjen sehová, ne vegyen el tőlük semmit!

Ne kóstolja meg, amit nem ismer! (pl. üvegből)

Minden gyógyszer méreg: a beteget gyógyítja, másokat megbetegít. Ne egyen meg semmilyen drazsét!

Ne rágcsáljon ismeretlen füvet.

A gyöngyvirág, a Diffenbachia, a tölcsérvirág , a farkasalma mérgező.Gombát nem fogdosunk.

Méhecskét nem hadonásszuk!

Kullancsot kiszedjük.

Kutyának nem nézünk a szemébe, bátran határozottan megyünk elfele, nem futunk!

Ha támad, MÉSSZEL! MÉSSZHAZA! kiabálunk! Ha tovább támad, összegömbölyödünk , mint a süni, és visítunk!

Macskát nem szorítjuk sarokba, nem nézünk közelről a szemébe! Ha karmolt, gyorsan kimossuk.

Patkány- egér- hangyamérget nem eszünk - és nem visszük a másik gyerek italába, amiről nemrég olvastam.

Ha valaki bajban van, segítünk, és közben segítségért kiabálunk.


Viharban fedett helyre megyünk, otthon bezárjuk az ablakot, nem tévézünk, gépezünk.

Van egy jó, szlovákiai kiadású magyar nyelvű könyv:

Mit kell tenni? a címe.

Nagyon jó tanácsok vészhelyzetre kicsiknek. Szép, illusztrált.

2010. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon jó ötleteket írtatok.

A mi környékünkön mondjuk hiába keresne rendőrt, vag tűzoltót. Én azt mondtam neki, hogy gyerekes családoktól kérjen segítséget, ha eltévedne.

Az, hogy ölbe veszi valaki még nem biztos,hogy elrabolja. (bár ezt nehéz lenne elmagyarázni egy gyereknek) De egyi kismerősöm kisfia elveszett a bulgáriai zsúfolt tengerparton és egy magas pasi a nakába vete és sétált vele a parton és így találtak rá a szülei. A pasi segteni próbált de nem beszéltek közös nyelvet és így ez volt a legjobb ötlet.

Amúgy azért merült fel ez bennem ,mert valamelyik nap kizárt az erkélyre a 3,5 éves lányom és ők a 9 hónapos öcsivel egyedül maradtak bent kb 2 percig, de nekem az örökkévalóságnak tűnt. Szerencsére aztán a lányom ki tudta nyitni, csak pont fordítva működik az erkélykilincs, mint a többi, így nagyon bepánikoltunk. (ő is, én is)

2010. okt. 11. 14:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs, az elírásokért, csak a fiam is gépelni akar az ölemben.
2010. okt. 11. 14:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! ez a könyv nagyon jó lehet. Lehet kapni vajon Mo-on is?
2010. okt. 11. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Jókat írtak már.

Én még annyit tennék hozzá, hogy én itthon mikor leszaladok a szeméttel, mondom nekik, hogy ne nyissák ki senkinek az ajtót ha kopog. Nekem van kulcsom, bejövök.

És kiszoktam velük próbálni. Direkt kopogok, hogy mit csinálnak.

Hallom ahogy mondja egyik a másiknak, ne ne, maradjunk csendben anya mindjárt visszajön.

Ha csinálsz ilyen teszteket, látod majd mennyire bízhatsz benne. Majd fokozatosan fejlődik.

Én nagyobb félelmem, a tinédzser kor lesz amikor már a haverok mindent jobban tudnak, és elengedjük őket. Próbálok nem is sokat gondolni rá, nem ijesztgetem magam. Te se tedd !

2012. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még azt is megtanítanám, ha lenne esetleg valami komoly betegsége, amire gyógyszer kell, hogy tudja, tudjon szólni bárkinek.
2012. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!