Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első szandált vennék 2 évesnek...

Első szandált vennék 2 évesnek és elvesztem a kínálatban. Nyitott vagy zárt orrú, nyitott vagy zárt sarkú legyen?

Figyelt kérdés
Az már megvan, hogy bőrt és puha, lapos talpút szeretnék.

2023. jún. 1. 23:09
A kérdező szavazást indított:
Nyitott sarkú és orrú, klasszikus szandál.
Nyitott sarkú, de zárt orrú.
Zárt sarkú és orrú, mint egy szellősebb félcipő.
Zárt sarkú, de nyitott orrú.
Egyéb - hozzászólásban.
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mindegy, csak zárt sarkú legyen, ami tartja a bokáját.
2023. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ez több évtizede tartja magát, hogy merev legyen a sarka, de van ennek valamilyen tudományos alapja? Nem rondít bele a természetes izomfejlődésbe?
2023. jún. 1. 23:55
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Mai tanulmányok szerint épp hogy nem kell tartania a bokáját, hisz akkor az izmok nem fejlődnek,mert a cipő dolgozik helyettük. Nem saroktartósban,pedig a boka izomzata dolgik, ezáltal fejlődik. Nekem ez tűnik logikusnak, én eszerint vásárolok.
2023. jún. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Jó, mivel 5 percenként más mondanak az orvosok, akkor tégy belátásod szerint…
2023. jún. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Én azért veszek zárt sarkút, mert nekem is olyan a kényelmesebb. Kevésbé csúszkál benne a lába talán, vagy csak én nem látom, mindenesetre talán stabilabban közlekedik benne, mint egy nyitottban, aminek fityeg a sarka.

A zárt orrnak is van amúgy előnye, a lányom 3 évesen is még mindig legyalulja a cipője orrát motorozás közben, 2 évesen ez még inkább így volt, bár neki pont emiatt veszek most már nyitott orrút, hátha akkor érzi a járdát és nem húzza maga után a lábát (egyelőre nem használ, de próbálkozni lehet).

2023. jún. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én zárt sarkút és orrút vettem. A zárt sarok jobban tartja a bokát, a zár orr pedig megakadályozása, hogy beüsse a lábujját, kevésbé megy bele a kavics. Mondjuk mi sokat kirándulunk olyan helyen, ahol kövek, rosszabb minőségű utak vannak. De a bölcsődében az udvaron játszani is előnyös.
2023. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyitott jobban szellőzik, zárt jobban védi, tipikusan kismotorozás, focizás közben. Szerintem ez rajtad áll, vehetsz kétfélét is más alkalmakra.

Nekem még azt ajánlották, hogy fogja magasan a bokáját, de a talpa legyen olyan hajlékony, hogy ketté tudd hajtani.

2023. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen célra veszed szerintem. Én a másfél évesnek több cipőt vettem. Van egy nyitott orrú, hajlékony gumi talpú, zárt sarkú a betonon való sétákhoz, játszón/füvön meg vagy puhatalpú tappancsos szandiban van, vagy mezitláb. Illetve van egy zártabb, hajlékony gumi taplú szandálcipő vagy minek nevezzem. A terep- és időjáási viszonyoknak megfelelően igyekszem ráadni ezeket. Az én véleményem az, hogy nem kell 0-24-ben bokafogó cipő, sőt talán egyáltalán nem is kéne, ha a cipő többi részének megfelelő a kialakítása, különben nem erősödik meg a boka (sem). És akkor úgy jár mint én, hogy sík terepen, sportcipőben is képes úgy járni, hogy legalább az egyik lába folyton kibicsaklik...
2023. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én zárt orrut veszek mert abban jobb motorozni/biciklizni és kevésbé megy tele kaviccsal, jó az is ha vízálló. Szerintem az, hogy tartsa nem fontos csak ha szupinalt kell. Ilyesmit szoktam venni vagy Decathlonban hasonlót: [link]
2023. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Zártat vettem, orr és sarok tekintetében is, sokkal jobban védi a lábfejet, kismotorozáshoz meg focizáshoz is jobb.
2023. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!