Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted gond-e ha a gyerekek...

Szerinted gond-e ha a gyerekek látják a szüleiket meztelenül?

Figyelt kérdés
Kortól, nemtől függetlenül. Ha van a kérdéshez kapcsolódó személyes tapasztalatod, azt is megoszthatod.

2023. jún. 2. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy éljük az életünket gyerekekkel, ahogy előttük. Nem meztelenkedtünk itthon sosem, de simán zuhanyzunk nyitott ajtónál, vagy ha nem vittem magammal pl. bugyit a fürdőbe, simán kijövök egy szál semmiben... Egyszerűen nem csinálunk ügyet a meztelenségből, hiszen nem is az.

Egyszer jártam nudi strandon. Amúgy véletlen keveredtünk oda, de az a szellemiség egyébként valahogy megfogott. Sosem fogok nudi strandra járni a gyerekeimmel, de ott ébredtem rá, hogy a meztelenség nem nagy ügy. Természetes.

2023. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Kultúrafüggő, életkorfüggő. Japánban átalgosan 10 éves korig kislány, kisfiú az apjukkal együtt fürdik, ez ott szokás, főleg mivel a legtöbb férj tartja el a feleségét, családját, rengeteget dolgozik, alig van otthon, ilyenkor a fürdőben legalább együtt lehet gyerekeivel az apa. Japánban mindez halál természetes, és kb 11 éves kortól csak azért nem fürdenek együtt, mert a kamaszodó gyerekeknél ugyebár Japánban is megindulnak a nemi hormonok termelődése, és a kamaszkori titkolózás, magányos elvonulás, egyedüli tudatos maszturbálás, mensi, nemi váladékok stb.


Egyes családok Európában naturista, nudista közegbe járnak, az odajáró kisgyerekeknek természetes a pucérság.


Nagyon sok leli elfojtás alakul ki abból sajnos, ha egy családban a kisgyermek nem látja a szüleit meztelenül, főleg ha a másik nemű szülőt nem látja. Sok szülő elefe prűd, többnyire pont azért, mert vagy kicsi korában az ő szülei is takargatták a testüket előle, vagy a másik végletről van szó, pl nemi erőszak áldozata volt.


A gyerekvállaláshoz előbb magunkon, a pszichénken kellene dolgozni, mivel a kisgyermeknek lelki-tudati minta a szülője és a pedagógusa. A gyereknevelés alapja a felnőtt önnevelése-önfejlesztése kellene legyen, és a felnőtt saját lelki problémáimnak feldolgozása legalább részben. Gyerekkoromban a szüleim prüdériája rosszul hatott rám, szégyenlőssé, gátlásossá váltam emiatt. Ezen felül nemi erőszakot is elszenvedtem, nos, az se éppen előnyös hatású...

2023. jún. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek a néhány előttem szólóval: van sok család, ahol természetes dolog a meztelenség, nem körítenek mesterséges prüdériát az emberi test vagy a nemi szervek köré. Az ilyen családoknak eggyel kevesebb a problémájuk.
2023. jún. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy megosztó téma.


Mi nem szégyenlősködünk.


Most 5 és 3,5 évesek


Látnak minket meztelenül


Bejöhetnek, ha tusolunk.. stb


Az én szüleimmel is így volt.


De én most sem esem kétségbe ha nőként màrmelyiküket meglátom.


Persze direktben nem öltözünk egymás előt vagy ilyesmi.. de nem tabu..


Nem neveltek szègyenérzetet belénk a testünkkel kapcsolatban ( mégsem tudtam mindent elfogadni magamon -kicsi a mellem)

Viszont a társadalmi normákat megtanultuk időben

2023. jún. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Leírom nálunk hogy volt a szüleikkel, a mi kisfiunk egyelőre 1 éves, de vele is így tervezzük majd a párommal. Szerintem olyan 5 éves korig oké ellenkező nemű szülőt is meztelenül látni bármikor. Egy gyors átöltözés elfordulva utána is rendben van. Mi azonos nemű szülővel se rohangáltunk órákig meztelenül egymás előtt, de nálunk az belefért, hogy mondjuk anyukámmal bementünk a fürdőbe valamiért, ha épp a másik zuhanyozott. Ha apukám zuhanyozott, akkor már nem mentem be és fordítva sem.
2023. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is leírom nálunk hogy volt.


Kb. 5-6 éves koromig, úgy általános iskola elejéig mindig valamelyik szülőmmel fürödtem. Anyuval nem sokáig, apuval viszont tovább. Nem jelentett gondot sem nekik, sem nekem. Nem takargatták magukat és nem kezelték tabuként a nemi szerveket, elmagyarázták, hogy kinek mije van, persze egy kisgyerek szintjén.


Aztán egyszer jött a fitymaletapadás. A doki felrántotta, és akkor nagy traumaként éltem meg a dolgot. Ezután jött a kamillázás és a folyamatos "kukivizit" minden este. Mondták, hogy mossam minden nap, nehogy megint orvoshoz kelljen menni. Ezután lettem nagyon szégyenlős, ügyeltem rá, nehogy véletlenül is szóba kerüljön a dolog. Ehhez nyilván hozzátartozott, hogy nem mutatkoztam többet meztelenül előttük. Telt-múlt az idő, aztán már csak rákérdeztek, hogy minden rendbe van-e a fütykössel és nyilvánvaló lett számukra, hogy nem szívesen mutatkozok előttük meztelenül. Ők ezt megértették és elfogadták.


Ez a szégyenlőség nagyon lassan múlt el. Idén év elején kerültem olyan helyzetbe/helyre ahol elkerülhetetlen a meztelenség és rájöttem, hogy nem is nagy dolog.


Szóval ez a "kukiprobléma" sokáig szégyenlőssé tett, de mára kezd elmúlni.


Talán ha nincs ez a probléma akkor nem alakul ki bennem ez a nagyfokú prűdség, hiszen kiskoromban nem csináltunk gondot a meztelenkedésből.


Amikor majd lesz nekem is gyerekem, főleg, ha fiú lesz, akkor úgy fogom alakítani a dolgokat, hogy ő ne küzdjön a szégyenlőséggel, legalább előttem. Persze ha serdülőkorban pár évig szégyenlősködik, az természetes, de ha pl. kiránduláson vagy kollégiumban közös zuhanyzóba kerül vagy hasonló helyzetbe, akkor ne legyen neki gond levetkőzni. Hogy ne cikizzék ki a társai, mert mondjuk a wc-be bújva öltözik át tesi órára...

2023. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nincs gond a meztelenséggel. Ez természetes dolog

A szexuális dolgokat nem kell a gyerek előtt csinálni, de a kettő közel sem ugyan az.

2023. jún. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy tervezzük ezt a fiunkkal, ahogy mi is tapasztaltuk otthon mindketten. Direktbe öncélúan nem mutogatjuk magunkat (én pl gyerek születése előtt meztelenül aludtam, ez már nem így van), de abból se csinálunk problémát ha meglát. Tehát nem fogom kiparancsolni a szobából ha épp öltözök és bejön, de nem rohangálok órákig meztelenül a házban ahogy korábban megtettem.
2023. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#14 "mégsem tudtam mindent elfogadni magamon -kicsi a mellem"


Akinek meg nagy a melle, azt meg az zavarja. Sőt, a túl nagy és nehéz mellek gerincproblémákat okoznak. A kis mell divatos ;-) manapság sokaknak pont az jön be. A mell nem más, mint zsírszövet; aki vékony, sportos alkatú, annak a melle is kisebb, mert oda is kevesebb zsírszövet jut. Kivéve, ha megtömik szilikonnal, aminél kevés kiábrándítóbb dolog létezik egy nőben.


Akinek (szerinte) "nem tökéletes" (egyáltalán: mi az, hogy tökéletes) a melle, az azért rejtegeti, mert megbámulnák; akinek "jó melle" van, az meg azért rejtegeti, mert azt is megbámulnák ;-) fene érti a nőket. A férfiakat nem az zavarja, ha ilyen vagy olyan alakú és méretű a cici, hanem az, ha a tulajdonosa nem viseli büszkén, hanem mindenáron rejtegetve tartja.

2023. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan lehet a gyerekek előtt a szülőknek meztelenkedni! Legalább tisztában lesznek azzal,hogy milyen egy szep borotvalt penisz és punci!
2023. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!