Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted gond-e ha a gyerekek...

Szerinted gond-e ha a gyerekek látják a szüleiket meztelenül?

Figyelt kérdés
Kortól, nemtől függetlenül. Ha van a kérdéshez kapcsolódó személyes tapasztalatod, azt is megoszthatod.

2023. jún. 2. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Hát mondjuk az apjuk ne szaladgáljon a lány előtt Ádám kosztümben, meg az anyuka sem Éva kosztümben a fiú előtt.

De ha meglat mi van akkor? Természetes. Anyukám előttem is öltözött, nem maradtam el a fejlődésben. Sőt apukamat is láttam néha meztelenül.. De direktben sosem voltunk/ vagyunk pucérak.

2023. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Minket egyelőre lát. 3 éves.
2023. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Pedig ez nagyon is függ a korosztalytól. Azért nem mindegy, hogy egy 2 vagy egy 12 éves gyerek előtt pucérkodnak a szülei. Én nem vagyok annak a híve, ha direkt így mutatkoztak a gyerek előtt meglehetősen sokszor, de ha 1-1 alkalomadtán meglátja a gyerek meztelenül a szülőt, akkor sem dől össze a világ. Az én szüleim soha nem mutatkoztak direktben, de volt rá alkalom, amikor megláttam anyukámat meztelenül (nő vagyok). Nem volt szégyenlős, nem takargatta magát. Meg ugye az sem mindegy, hogy lány vagy fiú előtt az anyja vagy apja meztelen. Szóval ez egy elég összetett kérdés.
2023. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Osztom egyes véleményét. Ha fürdéskor bejön a lányom, hát így jártam, most is végignézte, hogy felöltözök és berakom a betétet, ha majd rákérdez, válaszolok neki (3 éves).

Férjem sokkal szégyenlősebb, amit én nem bánok, mert én úgy nőttem fel, hogy minden nap láttam apámat meztelenül, sokszor ébredés után (tudjátok...), És hát utólag jöttem rá hogy mennyire megviselt.


Múltkor lányom benyitott az apjához a fürdőbe, amikor törölközött, és hát látott valamit... Elkezdte kérdezgetni, hogy "neked apa mi van ott? " " A törölköző". "De amögött?" " A fenekem." "De a másik oldalon!" XD mondtam neki hogy mutasd meg még most, aztán majd elfelejti... Egy másodpercre levette a törölközőt, lányom nézi, "fuuj!" 🤣 Na mondom szegény férjem, mit kap... De azóta sem említette szerencsére, szerintem simán elfogadta a tényt, azt jól van. :D


Én mondjuk előtte egyáltalán nem vagyok szégyenlős, én szültem, én szoptattam másfél évig, de én sem meztelenkedek alapból a lakásban csak úgy, így tényleg csak akkor lát, ha bejön, amikor fürdök. Szerintem ez a normális, még egyszer mondom, hogy engem nagyon megviselt, hogy folyton meztelenül láttam a szüleimet, még tini koromban is...

2023. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Én tem takargattam sosem magam, a 25 évesem is bejön, ha akar valamit mikor fürdöm.

A 4 éves előtt sem takargatom magam.

Nem mutogatom direkt magam, de nem is futok el sikítozva a gyerekeim elől.

2023. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a kor és a nem nagyon nem mindegy.


A férfiak pl. mindig látják egymást, mikor wc-re mennek.


Egy strandon a nők is látják egymást.


A gyerekeknél, amíg nem alakul ki a szégyenlősség, addig teljesen másképp állnak hozzà, ha látnak valakit, mint utána.


Szerintem olyan 3-4 éves korig vagy azonos nemű szülőnél rendben van.

2023. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Nő vagyok.


Én apukámat egyszer láttam meg kiskoromban, mert éppen a fürdőszobában akadt halaszthatatlan dolgom (nagyjából valamelyik Barbie babám kezét kellett megmosni) de csak 2 másodperc volt, ki is lettem tessékelve.

Anyukámmal viszont simán öltöztünk egymás előtt, fürdés közben is bementünk egymáshoz, ha valamire nagyon szükség volt..(nyilván előtte azért kopogtunk, de nem csináltunk ügyet a másikból)


A kisfiam még csak 4 hónapos, így egyelőre tárgytalan a kérdés, de direkt nem tervezzük mutogatni magunkat, viszont ha meglátja valamelyikünket... hát így jártunk. Apukája annyira úgysem lesz “érdekes”, egy nőből meg olyan sok mindent úgysem látni.

2023. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Nekem van egy nagyon szívfájdító emlékem gyerekkoromból. Körülbelül 7 éves lehettem.

A mi lakásunkban vigyáztunk a azomszéd kisfiúra, ő olyan 2,5-3 éves lehetett.


A kisfiú még aludt az egyik szobában, mi anyukámmal öltözködtünk a másikban, mert arra készültünk, hogy ha felkel a kisfiú elmegyünk sétálni.


Anyukám épp a melltartóját készült felvenni, amikor megjelent a kisfiú "Cicikeee" mondta és elindult anyukám felé, majd megállt és mondta, hogy "Nem szabad."

Anyukám kérdezte, hogy mit nem szabad, közben felvette a melltartóját. A kisfiú mondta, hogy "Nézni a cicit. Anya nem kiabál."


Anyukám oda ment a kisfiúhoz, megölelte, ölbe vette, a kisfiú meg becsúsztatta a kezét a melltartó felső részéhez, simogatta a bőrt, s közben motyogta, hogy "Cicike, cicike" és úgy aludt vissza, hogy ráhajtotta a fejét anyukám mellére.


Azt tudtuk, hogy kevés ideig szoptatta a gyereket az anyukája. Elmondtuk neki, hogy mi történt, ő meg mondta, hogy hát igen, ő nem szereti ha meglátja a gyerek, meg egyszer rányitott amikor öltözött és megdobálta a gyerekét ruhákkal, hogy menjen ki...

2023. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Kerdes mennyi idoss a gyerek..
2023. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

#6 a szégyenlősség az nem kialakul. A szégyenlősséget belenevelik az emberbe.


Akit úgy neveltek, hogy egy ember látványa az rossz, szégyellnivaló, bűnös dolog, az nyilván kellemetlenül fogja érezni magát tőle.


Amelyik családban meg ez a természetes, ott nem zavarja a gyerekeket sem.

2023. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!