Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A visszhang szerű utánzás...

A visszhang szerű utánzás autista tünet?

Figyelt kérdés
Mindent leutanoz, mindent elismetel mindenki utan. Meg ha kohintunk azt is. Indokolatlanul sokat sír. Hulyesegeken kiborul. Azon kívül, hogy köszön mas gyerekeknek nem tudja mit kezdjen velük, irányítani kell. Vannak berogzult dolgai. Ezek alapján ugye erős a gyanú, hogy autista?

2023. jún. 12. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi idős?
2023. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem ERÖS a gyanu, erre nem elég pár ilyen apróság
2023. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Összességében gyanús. De nem erősen. A visszhang neve echolálás. Vidd el Szakszolgálathoz.
2023. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Igen :( . Szakember segít majd.
2023. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem szakemberektől kérdezed ? Mit tudhat az autizmusról néhány dilettáns nőszemély, ha sok pedagógus, orvos sem ismeri fel könnyen ?
2023. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban semmit. De sajnos nem vagyok dilettáns, hanem érintett a nagyobbik fiam miatt- hasonló dolgokat produkált, mint amit a kérdező írt. Kívánom sose tapasztald meg
2023. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6!

3-as vagyok. Nekem a lányom érintett.

2023. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hosszúhajú ***** válasza:
kevés amit írsz. részletes kivizsgálás kell. én nem úgy írnám hogy erős gyanú, hanem hogy lehetséges.
2023. jún. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásában sztereotipia? Tapsolás? Ugrálás? Repkedés? Céltalan bolyongás? Lábujjhegyenjárás?

Szemkontaktusa 3mp-nél több? Nevet olyanon ami nem vicces? Érzelmeit kifejezi? Tiédet érti ?

2023. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9!


"Szemkontaktusa 3mp-nél több? Nevet olyanon ami nem vicces? Érzelmeit kifejezi? Tiédet érti?"


A lányomnál ezek megvannak. Mégis autista. Ez semmit nem jelent, hogy pl 4 mp-ig van szemkontaktusa. Vicceken nevet. Nagyon is. Érzelmeit kifejezi. Az enyéimet is megérti.

De ettől még 100%-osan autista.


Ugyanis az autizmus egy spektrum.


Az én lányom pl szociálisan nulla és felnőttekkel agresszív, erősen szenzoros hangra,fényre,szagra. Rendszerető, rituálékat igényel. Napirendje pontos. Sok ismétlést igényel.

Most pl készülünk az iskolára. Minden este el kell neki mondani,hogy milyen lesz az iskola. De minden nap ugyanazt szóról szóra.

Ilyenek.

2023. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!