Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 es fel eves kislanyt jo ha...

2 es fel eves kislanyt jo ha igy szoktatom le a cumirol ?

Figyelt kérdés

Penteken ittvolt anyosom.. es nem vettem eszre hogy mikor felmentek jatszani a cumit vittek magukkal a gyerekszobaba jatszani ( fel nem viszuk a cumit..szabaly...de tudja a kislanyom ) ..es mikor delbe altattam . ..kerte a cumit... lementem..sehol se volt...nagyon megijedtem most milesz... felmentem a lanyomhoz mondtam nem talalom...szomoru lett de nem hisztizett .mondom lemegyek meg keresem kozbe irtam anyosomnak...

Mondta hogy fent van a jatekok kozott a polcon...felmentem...ott volt.

De eszembe jutott h kiprobaljam.. milenne ha azt mondanam nem talaltam meg...nagyival letettetek valahova es nem talalom...

Megprobaltam... hat szomoru volt feszt emlegette h keressuk meg ..eltettuk nagyival jaj hova hova .... de elaludt ....

Ugy voltam vele ha este hiszti lesz.... es erzelmileg kiborul visszaadom..ugy hogy megkeressuk es megtalalom... mert a kislanyom nagy cumi manias imadja neki az lelki tamasz hisztinel..almossagnal...minden bajra gyogyir....

Este is emlegette... picit nyoszorgott, forgolodott de elaludt es ejjel is aludt szepen

Reggel mikor felkelt nem emlitette csak napkozbe 1x ..hol van cumi ? Nagyival eltettuk ...

Most felhoztam aludni ..jo kedve volt de ilyen hirtelen hullamai voltak..amikor picit nyoszorgott..dorzsolte a szajat... aztan ujra jokedv...ujra nyoszorges .. a vegen idebujt hozzam megnyugodott es elaludt, nem volt olyan durva ..

Kerdesem: jo ez igy?? Ha nem borul ki nagyon akkor mostmar ne adjam neki oda igaz? Vagy lesz ez meg rosszabb is? Ugy gondolom hogy ha az eldo ejszakat jol viselte akkor csak nem lesz baj de szivesen fogadok jo tanacsokat otleteket


2023. jún. 17. 12:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Annyi meg hogy hetfon megy bolcsibe ( a bolcsis taskajaba is van egy cumi , cumilancra kotve , amit amugy ott mar nem hasznal meg alvasnal se... de tudja hogy a taskaba van, es neha amikor eszebe jut megnezi )

Nemtudom kikene azt is szednem de mar arra mit mondjak neki ?

Amugyis mikor bolcsibe jar nyugosebb delutan, felek hogy nem fogjs birni cumi nelkul

2023. jún. 17. 12:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyél mar egy kicsit határozottabb!

Döntsd el, hogy le akarod szoktatni (logopédiai szempontból ideje lenne) vagy sem!

Ha igen, remek alkalom.

Nem kell hazudni sem a gyereknek. Ha pár nap szépen elvan nélküle, akkor közösen kidobjátok a masikat.

2023. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
2: ez nem teljesen így működik... pár nap után még elég labilis tud lenni, és ha megtalálja a cumit, a szájába is fogja tenni, kelleni fog, legalábbis legtöbb esetben ez van. én kitenném a táskából a cumit amikor nem látja, hátha eszébe se jut. ha nagyon kell majd, azt oda tudod adni neki. egyébként én már nem adnám vissza, ha így leszokott. bölcsiben elmondanám a kisgyermeknevelőnek, hogy a nagyival eltették, nem találjátok, így otthon sincs már cumi.
2023. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Igen, itt az alkalom szerintem. Az én lányom konkrétan ugyanígy szokott le ennyi idősen, csak mi anyámnál felejtettük a cumiját egy délután. Ugyanígy reagált, pár napig néha eszébe jutott, megkérdezte, de megbeszéltük, hogy nincs cumi, elvitték az egerek, mert kisegér született náluk, annak kellett. Pont pár nappal előtte egeret fogtunk a spájzban, úgyhogy kapóra jött a sztori. Első pár este picit forgolódva aludt el, de egyszer sem ébredt éjjel, meg látszott h nem nagyon tud mit kezdeni a szájával cumi nélkül, de pár nap alatt teljesen elengedte. Pedig előtte kegyetlen cumis volt. Szerintem tarts ki, örülj, hogy ilyen könnyen megy.
2023. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!