Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tehetném könnyebbé 2...

Mivel tehetném könnyebbé 2 éves (bölcsis) kisfiamnak a reggeli elválást?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja jár a bölcsibe. Eleinte napközben is sokat sírt. Mostanra annyit javult a helyzet, hogy már csak reggel van sírás, de egész úton, és szinte abba se hagyja, amíg el nem válunk. Nem hiszti ez, inkább olyan panaszkodós sírás. Tudom, hogy ez már csak nekem szól, de úgy szeretném neki (is) megkönnyíteni a helyzetet! Egyébként jóban van a nevelőkkel, és a kedvenc kis játékát is viszi magával, nap közben eszik, alszik, játszik. Próbáltam már finomabban és határozottabban is a lelkére beszélni, mindenfélével felvidítani, elterelni a figyelmét út közben, de olyankor mondhatok bármit. Pedig kiegyensúlyozott, barátkozós, talpraesett gyerek, én lepődtem meg a legjobban, hogy még egy hónap után is ilyen nehezek a reggelek... Tapasztalatokat, tippeket várok!
2010. okt. 12. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem már iskolás, de van az osztályában egy kislány, aki sír reggelente. Egyszerűen ilyen típus. Majd a te kicsid is megérti, hogy az elválás nem örökre szól.
2010. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, és csak remélni tudom, hogy ez nem fog eltartani iskolás koráig! :)
2010. okt. 12. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elválás nem örökre szól.Ebben van a lényeg.Nekünk úgy sikerült,hogy tudatosítottam benne,hogy ebéd után(mert én már akkor elhozom)bármi is történik megyek érte.Mikor elmondtam százszor és a dada is úgy vette el,hogy ebéd után anya rögtön jön érted,mint akit kicseréltek olyan lett.Megnyugodott szerintem,mert most vigyorogva szalad be a szobába ,de vissza fordul mindig és mondja "anya ebéd után rögtön".Én mindig megerősítem,hogy igen ebéd után rögtön jövök, és így teljesen elvan.
2010. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is mindig mondom neki, aztán ő is szokta mondogatni magának, hogy anya nagyon siet, de az elválás sajnos ugyanolyan pityergős. :(
2010. okt. 13. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmivel. Én 3 éves koromtol jartam oviba, de nagyon maganyos voltam egesz nap Anyukam nelkul, az nagyon , nagyon hosszu ido egy ilyen kicsi gyereknek.:( Nem normalis elszakitani a szuloktol ilyen kis korban a gyerekeket ilyen hosszu idore.
2011. nov. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!