Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étrendje van 9-10 hós...

Milyen étrendje van 9-10 hós babátoknak? Kisfiamnak: reggeli - tápszer; tízórai - gyümölcs v. joghurt; ebéd - husi zöldséggel; uzsonna - tejpép; vacsora - tápszer

Figyelt kérdés
Uzsonnára, vacsorára elég ez, nem kellene már valami "komolyabbat" (hús, zöldség, joghurt..stb.) ennie?
2010. márc. 15. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:

9 hónapos,már azt eszi,amit mi.3 hónapos koráig csak szopott,két hétig kapott tápszert,de nem szerette.3,5 hósan megkezdtem a hottátáplálást,tej,gyümölcs,főzelékek fokozatosan.

Szerintem is kellen a tiédnek este komolyabb vacsora.Akkor végigalussza majd az éjszakát.A tápszer már ilyen idősen nem laktató a babáknak.

2010. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell minden gyereknek azt ennie ilyenkor mint a felnőtteknek. AZ én babám is sok mindent kap de a mi kajáink sokkal fűszeresebbek, olajosabbak, stb mint amit ő ehet vagy amit elbír a kis gyomra.
2010. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom, és mivel nem hízott eleget az elmúlt hónapban, most bekeményítettünk, és lassan elkezdi enni azt a mit mi, persze, csak a mit lehet. Reggel korán szopi, 8 körül reggeli, tejbegríz, vagy sonka-sajt-margarin.joghrt-kenyér keveréke, vagy túró gyümölccsel. Tízóraira gyümölcs keksszel, vagy joghurttal, vagy túróval, ebédre főzelék hússal vagy tojássárgával, vagy sajttal, uzsonna joghurt vagy tejberizs, vacsora általában banán tejpéppel, fürdés után pedig szopi.

Egészen mostanáig nagyon "szüzen" etettem, semmi liszt, semmi cukor, semmi zsír, de a védőnő szerint eljött az idő ezeket bevezetni, ígyhát elkezdtük, és úgy látom, tetszik neki, lehet, hogy már eddig is igényelte volna.

2010. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 10 hónapos! Reggeli : Tápszer, tízórai gyümi, ebéd főzelék, uzsonna tejpép, fürcsi előtt kap még főzeléket és utána még tápszert kibirja reggelig!

Nálunk még nem eszi azt ami mi de kóstoltatunk vele már 1-2 dolgot!

2010. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó az étrendje. Ha egy kis változatosságot szeretnál szerintem uzsira adhatsz neki virslit és sajtot. Vagy a tejpépbe keverje egy kis leturmixolt gyümit, vagy csinálj neki gyümölcsös krémtúrót.
2010. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Egy kicsit dúsítom majd az uzsiját, esetleg a maradék ebédet kapja majd... További jó babázást nektek.
2010. márc. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!