Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy csak egy...

Mit csináljak, hogy csak egy kicsit kevesebbet beszéljenek?

Figyelt kérdés
A lányom 4 éves, a fiam nemsokára 2. Nonstop beszél mindkettő, a saját gondolatom nem hallom, egy rövid mondatot sem tudok megszakítás nélkül végigmondani, ezernyi kérdésre kell válaszolni, egy pillanatra sem nézhetek el, mert anya nem figyelsz. Még nehezebb, hogy én sajnos eléggé introvertált, nagyon keveset beszélő/beszélgető személyiség vagyok, idegileg teljesen lefáradok már. Nem rám ütöttek az biztos. Férjemmel sem tudunk semmit egymáshoz szólni, nem hagyják. Ráadásul a nagy "hallgatózik" is és az első szembejövőnek mondja is már anya mit mondott apának.
2023. júl. 3. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Olvass utána, hogy miért csinálják ezt. Ez egy jó dolog, ennyit beszélnek. Lehet, hogy nehéz vagy a te személyiségedet kifejezetten idegesíti, de ez egy időszak, ami majd elmúlik. Mindannyian sokat fogtok veszíteni, ha sikerül elérni, hogy kevesebbet beszéljenek és rengeteg pozitív hatása van, ha sikerül kibírni és beszélni velük, válaszolni nekik.
2023. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Az utolsó mondattal van inkább nagyobb baj.
2023. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Szigszalag a szájukra...

Keress nekik mindenféle különórákat, táborokat, passzold le őket nagyszülőknek. Próbálj kicsit megszabadulni tőlük.

2023. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
3as erosen fogalmazott. De en is azt mondom, hogy ne csititani probald oket, hanem kerj segitseget olykor. Ez egy nagyon szuper dolog h beszelnek. Sok, tudom. Itt is ugynez megy ugyanilyen koru lanyokkal. Megallas nélkül. De mondjuk nekem eszembe se jutna, h ok beszéljenek kevesebbet, inkabb neha mamahoz viszem oket, vagy ferjemmel kikuldom oket 1 orara, vagy leulunk es olvasok meset, akkor legalabb en kozben el tudok gobdolkodni 😅 Stb. Engem az idegesit jobban, mikor talalkozom ritkan anyukammal, vagy barkivel akivel szeretnek beszelgetni, es letamadjak az illetőt, aki persze elajul toluk es en megszunok letezni😅
2023. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Csendkiráály! :)
2023. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerek se hagyja beszélgetni a szüleit, ha elalszanak majd megbeszélitek, ami fontos. :) később javulni fog, meg még lehet tanítani, hogy nem szakitunk félbe másokat, de jóval később. Főleg ha ilyen cserfesek. Addig ne idegesitsd magad ezen feleslegesen.
2023. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem idegesítem magam, csak fittebb lenne az agyam, több kérdésre tudnék válaszolni, ha hagynának kicsit csendben is. Nem tudunk sajnos akkor megbeszélni mindent, mikor alszanak, mert mi is alszunk. Ha a párom délelőttös, akkor fél5-kor kel, este ugyanakkor elalszik, mint a kicsik. Ha délutános, akkor meg este 11-re ér haza, akkor meg én alszom. Napközben pedig csak a kicsi alszik ebéd után, a nagy már nem.

A csendkirály tök jó, köszi megpróbálom 😅

Tudom, hogy velem van a gond, de ezen nem tudok változtatni, pedig nagyon igyekszem, gyakran már azt sem értem mit mondanak nekem, hallom hogy beszélnek, de totál értelmetlennek tűnnek a szavak.

2023. júl. 4. 05:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, nem segít, de együttérzek veled, ugyanez van nálunk is! Kitartás, türelem! 🤗
2023. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Nem tudom, segít-e a válaszom, de én bármit megadtam volna, hogy ennyit beszéljen a gyerekem. Nálunk még "miért" korszak sem volt. De sajnos ez nem normális, megkésett beszédfejlődése volt, 4 évesen kezdett beszélni, majd a fejlesztéseknek köszönhetően behozta a lemaradást. 13 éves, de vannak következmények, és előjelezte a zavarokat maga a beszéd ilyen szintű kimaradása.

Tudom, fárasztó, de ez a normális, a gyerekeid a megfelelő ütemben fejlődnek, és ez hatalmas áldás!

2023. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!