Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hullik a haja vagy ez normális?

Hullik a haja vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Két éves lányomnak dús, lapockáig érő haja van. Sok sötét hajjal született, majd fokozatosan lecserélte világosbarnára. Sokáig amikor fésültem, soha nem jött ki egyetlen hajszál sem. De mostanában, ha fésülöm, vagy kihúzom belőle a gumit, több is kijön. Pl.ma ő húzta ki a gumit a hajából, nem túl finoman, arról legalább 7 hajszálat leszedtem.

Ez egy normális élettani jelenség, hogy eleinte nem hullik a haj, aztán meg már igen, vagy még most sem kellene hullania?

Ugyanazokkal az eszközökkel fésülöm, amikkel korábban nem jött ki egy szál sem.



2023. júl. 6. 01:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hajszálak cserélődnek, teljesen természetes jelenség, hogy pár szál kihullik.

Akkor kéne aggódnod, hogyha csomókban hullana.

2023. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek hullik a haja, akkor van baj, ha nem nő helyette másik. Vagy, ahogy az előző írta, csomókban hullik. 7 szál az semmi.
2023. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is megfigyeltem. Egy darab szál nem jött ki neki 3-4 évesen sem,pedig akkor már mellig erő haja volt. Aztán egyszer csak elkezdett kijönni több szál. De szerintem ez így normális. Most 7 éves és derékig érő,dús haja van.
2023. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!