Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Növekedési ugrás 1 éves kor...

Növekedési ugrás 1 éves kor után is van? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 14 hónapos.

Éjszaka még 1x eszik tápszert (tejitalt). Eddig általában 2 körül evett, aztán elvolt reggelig.

Most pár napja viszont már éjfél után éhes, és kéri a tejet. Aztán így hajnalban, 5-6 között újra.

Mitől lehet? Nincs meleg a szobájában, szóval nem gondolnám, hogy szomjas. Na meg simán 210-240 ml-t benyom, szóval biztos éhes.

Nap közben eszik, bár nem sokat, de eddig se volt egy nagyon jó evő. Szóval ez nem változott.

Lehet ilyenkor is még növekedési ugrás?


2023. júl. 7. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
14 hónapos gyereknek mar nem kene ejjel tapszer. Ha cumizik is, akkor nem a megnyugvas miatt kell neki hanem jol latod,ehes. De hozza van szokva h nem eszik rendesen vacsit. Adj neki lefekves elott olyan kajat amit tudod h szivesen megeszik. Hatha ugy nem kel fel ejjel.
2023. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Vagyis, bocs, nyilvan nem azt akartam ezzel mondani h nek eteted rendesen vacsira 😄 hanem h o valószínűleg nem eszik elegez, mert ejjel ugyis majd kel. Erre gondoltam
2023. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondolhatod, sok mindent próbáltunk már vacsira adni neki. Mindent is próbáltunk. :D

Még amikor tejpépet evett, akkor volt, hogy csak hajnali 4 körül kért utána tápszert. De kért akkor is. Azon kívül bármit eszik, bármikor eszik, éjszaka is kell neki. Ezt a részt már elfogadtam, csak most ezt a 2x eszik dolgot nem tudom hova tenni nála. :D

2023. júl. 7. 12:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és cumizik is. De tuti éhes. Eddig éjszakára 210 ml-t kevertem neki, de lehet, hogy megpróbálom ma éjszaka, hogy éjjelre is 240 ml-t kap. Hátha akkor "csak" 1x kér. 😅
2023. júl. 7. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Es ha nem kap ejjel mit csinal?
2023. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Abból kiindulva, hogy anyatejes gyerek is simán eszik ennyi idősen èjjel is (nem mindegyik), mièrt ne ehetne a tàpszeres is?!

Lehet, hogy neki túl meleg a szoba, hiàba èrzed úgy, hogy nem meleg. Lehet, hogy szomjas.

Ìrtad, hogy nappal nem eszik sokat, ebből is pòtol èjjel.

Nem hinnèm, hogy a szò szoros èrtelmèben vett növekedèsi ugràsròl lenne szó.

2023. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert az anyatejes es tapszeres kozott oriasi a kulonbseg. Az anyatejes nem feltétlenül ehes. Csak mivel nincs cumi, azzal nyugtatja magat. Teljesen mas a kettő, nem is lehet parhuzamot huzni
2023. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális , 14 hónapos … egy ideig még igényelni is fogja . Nem egy kacsa, hogy lefekvés előtt tömjük meg a gyereket 🙄 szépen lassan elfogja hagyni … kicsi még . Kisfiam 3 évesen hagyta el az éjszakai evést , aztán már csak azért kelt egyszer éjszaka ,hogy át jöjjön hozzánk 😊 5 éves és már csak akkor ébred ,ha wc-re kell mennie. Aztán vissza kísérem a szobájába és alszik tovább . Mindenre meg kell érniük !
2023. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Elmúlt egy éves,adj neki rendes ételt. Nem is értem,minek tápszer meg tejpép egy másfél évesnek. Főzz egy jó tejbegrizt vagy valami tésztát,az eltelíti.
2023. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vacsorára rendes ételt kap. Szendvicset, vagy ebéd maradékot.

De mellé igényli a tejitalt.

Kínáltam vízzel is éjszaka, de 1-2 kortyot ivott csak. A tápszert meg simán megissza az egészet.

2023. júl. 7. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!