Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet TV/mese nélkül...

Hogy lehet TV/mese nélkül gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Mi alapvetően sosem tévéztünk, max. egy-egy sorozatot vagy filmet néztünk meg, de nem ment háttérzajnak a TV. És bár nem zárkózom el tőle, azt gondoltam gyerekvállalás előtt, hogy na, nálunk 2-3 éves kor alatt nem lesz mesézés, ezt tudtam tartani a gyerek 1,5 éves koráig. Aztán csak bekapcsolták, ma már napi szinten :/


Mert sokszor egyszerűen semmit nem lehet mellette megcsinálni, szó szerint egész nap megy, rombol, rohan, a nyomában kell lenni. Az alvásidejében dolgoztam egy ideig heti pár órát vagy a háztartást csináltam, most megszületett a testvére, na így már az a napi 1-1, 5 óra sincs meg.


Ha nem raknék mesét, egyszerűen nem tudnék se haladni itthon a főzéssel, háztartással és nem tudnék szuszanni sem egy percet se egész nap.


De közben olvasom, hogy mások azt írják, náluk sosem volt TV, nem értem, akkor ők hogy csinálnak bármit kisgyerekek mellett vagy pihennek 10 percet, ha 2-3 gyerek is van otthon?



2023. júl. 7. 19:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek kap könyvet a kezébe, építöjátékot, stb, vagy segít (igen, már egy e´vesen is tud valamit ügyködni, amíg én csinálok valamit.
2023. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy elengedtem ezt a nem tv-ünk dolgot. Igyekszem vmi normális mesét berakni és lehetőleg nem egy órára csak ha nagyon muszáj. A többi úristen tv-zik anyuka véleménye hidegen hagy ,valszeg nekik nem több emberes gyerekük van.
2023. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
82%
Könyvet nem lapozta nekem 5 percig se ha nem ülök ott,ugyanez többi játéknál és nem segít inkább hátráltat mert folyton elszalad,maradt a tv.
2023. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
19%
Lol több emberes gyerek.... nevelés kérdése.
2023. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerűen nem opció a tévé.


Nekem sem..



Lehet 100 mást csinálnia.


Feltalálják magukat..

2023. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
13%

5. Vagyok


3-4. Gyereket vàrom


Legnagyobb 5 éves..

2023. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

Hát az enyém nem találta fel magát ilyen szinten.


Természetesen mindenbe bevonom, de bármiféle játékkal csak 5-10 percig van el egyedül. Hiába ültetem le, hogy lapozzon könyvet, azonnal jön oda, ha látja, hogy nekifogok valaminek és elkezd rosszalkodni, hogy felhívja a figyelmem, rángatja a nadràgom, mászik rám, dobál.


Egy kávét nem lehet meginni 5 perc nyugalomban, mert nem hagy békén, csak ha bekapcsolok neki valamit.

2023. júl. 7. 19:50
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyébként nincs vele baj ha kontrollalva van. 1,5 éves koráig működött nálunk is a zéró tolerancia egyébként. Azóta én is lazítottam. Hetente 2-3 alkalommal engedek neki kb 15-30 perc tvt. Mesecsatornat néz, vagy animal planetet. :) Ezeket szereti. És akkor is ott vagyok vele és "megbeszéljük" mitortenik a képernyőn. Előre meg van beszélve hogy meddig megy a mese.


Igaz az én lányom elvan amíg csinálom a dolgom. Igaz sokszor ő is nagyobb koszt csinál vele. :D múltkor pl a tészta szűrőbe dugdosta a spagettit 😂 de engem ezek nem zavarnak amíg tudom csinálni a dolgom mellette.


Az esztelen tvt nem támogatom. De azt semelyik korban sem.

2023. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
93%
Lehet gyereket nevelni tévé nélkül, de sokkal nehezebb. Nekünk muszáj, mert látszik a lányomon, hogy teljesen bezombul, ha csak egy húsz perces mesét is megnéz, utána nagyon hisztis lesz, egész nap csak tévézni akar. 3 éves, már vagy 3 hete nem kapcsoltunk neki tévét. Nehéz, majdnem egész nap foglalkozni kell vele, de muszáj, mert a tévé tényleg nagyon nem tesz jót neki. Ő nem olyan, hogy bekapcsolod, és mellette játszik...
2023. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy 20 honapos kislanyom van. Nagyon nagyon nagyon akaratos, izgaga, okos, teli energiaval... azaz iiiiiszonyatosan faraszto (persze imadom).


En nem itelek egy senkit ha TV-t kapcsol a kisgyerekenek, mert nemtudom bele elni magama szituaciodba...

Engem az rettentett el amikor olvastam olyan kutatasokrol (biztos ra tudsz keresni google-ban, nekem a link mar nincsen meg) hogy összefüggesbe hoztak a gyerekek aggressziojat es koncentracio hianyat a 3 eves kor alatti tv-zessel. Ilyen napi 15-20 percek is eleg volt ahhoz hogy a gyerek merhetoen stresszesebb, aggresszivabb es zavarodottabb legyen.


Na marmost ha az en gyerekem eleve egy kis meregzsak es meg nemtud banni az erzelmeivel, dühkitöreseivel...bele se merek gondolni mi lenne ha meg elkezdenem a kis agyat tv-zessel tulterherlni :(


Nalam egyszeruen nem opcio es kesz. Viszont a hazunk ugyis van berendezve hogy mindenhol van mivel jatszania illetve minden brutal baba biztos :) szoval en nyugodtan fozok, mosok ki megyek röviden szemetet ki vinni a kertbe es ott hagyom arra a 3 percre vagy fozok egy orat es neha ki nezek mit csinal.

En az elejetol kezdve probaltam arra raszoktatni hogy ne kelljen vele jatszani...szivesen olvasok vele konyvet meg foglalkozom vele - de ne az legyen hogy kell valaki aki szorakoztatja. Leül es lapozgat maga meg elgügyög - aztan persze vannak napok amikor a labamon log es lepni nemtudok :( utalom az olyan napokat...de hozza tartozik

2023. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!