Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21hónapos fiam még nem beszél....

21hónapos fiam még nem beszél.Mit tehetnék érte ez ügyben?

Figyelt kérdés

Gyerekorvos,védőnő annyit mondtak,hogy a fiúk később kezdenek beszélni.

Remélem nincs vmi baja?! :(



#Nem beszél a baba
2023. júl. 18. 14:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbál beszélni akkor nincs gond. Értem ez alatt hogy az enyém azt mondja az almára,hogy mama vagy autóra hogy totó helikopter pedig tetete. Ha próbálkozik már jó.
2023. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem mond? Apa, Anya, vau-vau, semmi? Saját szóalkotásai sincsenek, amiket következetesen használ?

Ha valamit már kezd mondogatni, csak még keveset, az nem baj, majd beindul. Nincs elkésve semmiről, sok gyerek tart itt ebben a korban. Ha tényleg SEMMI, akkor esetleg érdemes lehet utánajárni.

2023. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha nagyon aggódsz, akkor vidd el egy TSMT tornászhoz.

Beszédindításra is vannak tornák (nekünk segített)

De 21 hónaposan én abszolút nem paráznék még ezen

2023. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt,hogy "Mam" Vau" féléve mondja..meg hangokat ad ki..meg sokszor szegény saját nyelvén annyira mondaná,magyarázza nekünk..s néz ránk,hogy mi miért nem értjük,amit mknd..

2023. júl. 18. 15:27
 5/32 anonim ***** válasza:
25%
Akkor beszél. Hogyhogy nem értitek? Én ezt nem tudom elképzelni. Amikor az én fiam beszélt "a saját nyelvén", attól még mi (a szülei) értettük, mert tök következetesen használta a szavait, meg az egyértelmű volt, hogy milyen szavakat próbál kimondani, csak még nem sikerültek a hangok tisztán. Vagy ha végképp tanácstalanok voltunk, akkor kértük, hogy mutassa meg, mire gondol. De hát nem úgy van, hogy a semmiből kezd el "halandzsázni", hanem van előzmény, ezek a szavak fokozatosan alakulnak, nem értem, hogy nem értitek, hát nem vagytok vele, nem beszéltek hozzá/vele? Mi történt az elmúlt 21 hónapban...?
2023. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mi történt volna???!!!

Ne haragudj,de te miről beszélsz?? 0-24ben vele vagyok..

Mondom,hogy nem mondd szavakat,nem beszél,csak hangokat ad ki,azt te se értenéd..

Nyilván ha mutat vmire,tudjuk mire gondol nem vagyunk hülyék..

2023. júl. 18. 15:43
 7/32 anonim ***** válasza:
25%

Nekek a 15 hónapos fiam beszel

Uj szo az,hogy menni-ezt akkor mondja amikor reggel felébred es ki akar jonni a kisagybol.

Mondja,hogy cica,anyu,apa,mama,papa-ez pápát jelent mert integet hozzá.

Teci-az a tej(tejcinek mondja)

Kuta-kutya(azt is mondja hogy vau vau)

Teta(tesót jelent,ugy mondtam neki elejetol fogva,hogy tesa)

Nem hiszem,hogy a te fiad sem mond semmi ilyesmiket.lehet csak ti nem ertitek mit akar.

2023. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk se süketek,se hülyék...köszz...

2szót mond,ismétlem ha nem olvastad fentebb:"Mam""Vau"...semmi többet..és kész...

2023. júl. 18. 15:50
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

5-ösnek teljesen igaza van.

Miért ne lehetne érteni a babanyelvet?

Mi is értettük mindketten. Figyelni kell a gyerekre, mit akar mondani.

2023. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

7-es kérdező, az előző (4-es) hozzászólásodban azt írtad, "a saját nyelvén annyira mondaná, magyarázza nekünk", most meg, hogy "csak hangokat ad ki". Most akkor melyik?

Ha összefüggően magyaráz (akár értitek, akár nem), akkor beszél. Ha csak hangokat ad, akkor nem.

#5

2023. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!