Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni, hogy szót...

Mit lehet csinálni, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kisfiam. Az utóbbi időben nagyon szófogadatlan, kezelhetetlen lett. Bármi miatt rászólunk, hogy nem szabad, csak csinálja, nevet. Eleinte szépen mondtuk neki, hogy nem szabad, rossz dolog, de mind hiába. Aztán nem engedtem a tiltott dologhoz, avval már vmit sikerült elérni, de nem mindig, és ha verekedik, az nehezebb ügy. Sajnos volt, hogy rá kellett ütnöm a popójára (persze nem erősen), de avval sem érek el semmit. Egyszerűen tehetetlennek érzem magam, mintha nem értené, játéknak vélné vagy nem tudom. Nem volt ilyen korábban, lehet a bölcsiben lett ilyen, nem tudom, de örülnék, ha tudna vmi tanácsot adni.

2023. júl. 26. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Van egy ilyen gyerek a bölcsiben, ahol dolgozom pl 3 és fél éves januári születésű most megy majd iskolába. És kezdetektől hülyének nézi a felnőttet.Bántja a többi gyereket szándékosan, ha rászólsz csak nevet és mégjobban csinálja legyen az ha pl másik gyereket bánt vagy butaságot csinál.Aztán kiderült h otthon az apára is ráüt a gyerek és az apa nemszól semmit az anyja meg mégjobban engedékenyebb.Legyél " szigorú bb".Ne hagyd hogy hülyére vegyen.Amint csinál valami rosszat leülteted megmondod neki hogy ittmarad amig lenem nyugszik.Nekünk ez bevált.Vagy ha kint voltunk és kezdte a többi gyerek ütögetését, mondtuk neki hogy bemegy ha nem viselkedik.Működött.Szigorúbbnak kell lenned. Bölcsiben ràtudsz pl kérdezni h hogyan is viselkedik a gyerköcöd.De ha komoly baj lenne mint nekünk ez a kisfiú, többször is belettek hivva a szülők az igazgatóhoz.
2023. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség, és a legnagyobb hiszti mellett sem engedsz.


Nem fogad szót? Akkor nincs kedvenc játék, mese akármi.

2023. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig azt is próbáltam, hogy leültettem, ha rosszat csinált. De nem érti, nevet és visszamegy rendetlenkedni. Hogy tartsam ott? Akármit mondok neki, hogy nem lesz játék stb, nem érdekli. Amúgy nem mindig csinálja ezt, vannak napok, amikor egyáltalán nincs gond evvel. Sőt, a bölcsiben sem mondták, hogy ilyet csinálna.
2023. júl. 26. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Változtass picit a hangnemen, használj szigorúbb hangnemet, kiabálás nélkül.Ha rosszat csinál leülteted és ugye mivel irod hogy feláll, leülsz mellé, ha feláll leülteted gyengéden, ha megint csinálja feláll, ismét leülteted.És sajnos bekelll vezetned ha nem fogad szót nem lesz ez meg az. Nem érdekli mert úgyis tudja h engedsz neki 10 perc mulva és lesz játék meg mese.Ne engedj.
2023. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem engedtem neki eddig sem. Nem kiabálok olyankor, csak magasabb a hangnemben szólok rá. És elég szigorúan szólok olyankor hozzá. Megpróbálom, hogy addig ültetem ott, amíg meg nem érti. Köszönöm.
2023. júl. 26. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

„Eddig azt is próbáltam, hogy leültettem, ha rosszat csinált. De nem érti, nevet és visszamegy rendetlenkedni. Hogy tartsam ott?”


Akkor visszarakod. Ha 100-szor, akkor 100-szor. Ha ezerszer, akkor ennyiszer. Olyan nincs, hogy a gyereked felülbírálja az általad hozott szabályokat. Amint ez megtörténik, minden tekintélyedet elveszted a szemében, és totál hülyére fog venni.


Van egy 2,5 és egy 5 éves gyerekem. Olyan nincs, hogy nem azt teszik, amit mondok. Ez nem azt jelenti, hogy nem hallgatom meg a kérésüket, és nem lehet velem egyezkedni, de vannak dolgok, amiket megkövetelek. Ha nem fogadnak szót, jöhet a büntetés: valami jó dolog hamarabb véget ér, nem csináljuk azt amit szeretnének, büntiszék, amin ÉN vagy az APJA dönti el, meddig ül, de semmi esetre sem a gyerek.


Nem baj, ha határozott vagy. Nem tudom, miért nem mersz jobban beleállni a nevelésbe, de nem fog megutálni, ha rászólsz és ezt nyomatékosítod is.


Tudom ajánlani a Szuperdada részeket, videómegosztó oldalakon fent van tán.

2023. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. júl. 26. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Úristen micsoda válaszok vannak itt :o Szuperdada??? Egyenes út, hogy hogyan rontsd el még jobban és hogyan távolítsd el magadtól érzelmileg a gyereket. 2,5 éves gyerek NEM KÉPES kontrollálni az érzéseit, ám sosem fogja megtanulni, ha a fenti módszereket alkalmazod. :(

Az a baj, hogy a kérdésed alapján a válasz nem egy bekezdésnyi.

Ajánlok neked személyes konzultációt: pl ÖsztönAnyu vagy Kepes-Végh Júlia. De vannak mások is, nekem velük van személyes tapasztalatom.

2023. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. júl. 27. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!