Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni hogy a...

Eve5 kérdése:

Mit tudok csinálni hogy a kutyám ne fogadjon el mástól ennivalót?

Figyelt kérdés
"Sajnos" van egy öreg asszony akit anyám gondoz el. Beteg az agyára, és akár hányszor el mondjuk neki hogy ne adjon enni a kutyának, mert adunk mi tápot, azért is ki dob egy csomó moslékot. Káposztát, rizs. Már elegem van belőle. És a kutyám meg úgy jól lakik hogy már nem bír menni. Most elértem azt hogy a kutyám fogyott 3 kilót. És most meg hogy hízott 4 kilót. Tud valaki segíteni. Hogy többet ne engye meg az ő kajáját. És hogy ne fogadjon el senkitől semmit. Köszi előre is.;)
2016. ápr. 9. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nehéz, szinte lehetetlen feladat. Azt még el lehet érni, hogy a jelenlétedben ne tegye, de ha nem látják, azt nem bírják megállni. Úgy lehet tanítani, hogy leraksz valamit a földre, mikor nem látja. Arra mész vele, és mikor fel akarja szedni megtiltod, és ha nem veszi fel, hanem normálisan elmegy melletee, akkor adsz valami finomabbat a kezedből. De sajnos az ösztönük miatt szerintem csak arra lehet tanítani hogy akkor viselkedjen így, ha látod. (legalábbis nekem eddig ez sikerült)
2016. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy nem tudod elkeríteni azt a részt, ahova dobálja a kaját? Az a legbiztosabb ha fizikailag elkülöníted a kutyától a kaját.
2016. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod bezárni?
2016. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőbe járok, de nekem a nagyszüleim etetik a kutyát. Nekik semmi baj nincs az agyukkal, csak szimplán jót akarnak és hiába járatom a szám 5 éve nem képesek elfogadni, hogy semmit se szabad nekik adni. Egyszerűen ők így nőttek fel és nem akarják elfogadni hogy nekem van igazam. Múltkor a szemem láttára zabáltattak be a kutyámmal valami romlott meggyessütit. Akkor múlt el a türelmem és ordítva szaladtam ki a házból. (5 éven keresztül szépen, nyugodtam havonta elmondtam nekik, hogy ne etessék semmivel a kutyát és az ezt megerősítő okok széles skáláját soroltam fel) A legújabb indok h miért etetik az h szeretnék h őket is szeresse. Csak ezzel az a baj h ők az ÉN kutyáim, egy embert kell szeretniük, azaz engem és nem azért van tele egy fal érmekkel meg kupákkal mert süteménnyel zabáltatom őket. Még a tápot amit rendelek is ők veszik át, láthatják, hogy milyen drága és mindig meg is jegyzik....

Szóval a kérdésre válaszolva szerintem lehetetlen ezt megtanítani egy olyan kutyának aki örömmel megeszi még a romlott káposztát is. Szerintem próbálj beszélni a nénivel és zárd el a kutyát.

2016. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aki azt mondta h zárjam be, akkor egész életére szegény be lesz zárva? Hogy legyen félénk? Amúgy is az a baj vele hogy nagyon felős. Elég baj lenne az ha be zárnám. Ez nem jó ötlet. És be volt zárva egy külön udvarra. De oda is be dobta. Most hátra meg van kötve. Hátra nem szokott menni. :/
2016. ápr. 9. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne a kutyát zárd be, hanem azt a részt zárd el, ahol tudja etetni.
2016. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mondtam hogy be dobálta oda is. De már köszönöm , meg oldottam.
2016. ápr. 10. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
hogyan?
2016. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van hátul a kert felé egy kis tér és el keritettem. De még a kutya is meg van kötve benne. Hogy ne érjen oda.
2016. ápr. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!