Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerekemnek...

Másfél éves gyerekemnek harmadjára van hörghurutja, két hónap alatt. Harmadjára kap antibiotikumot. A testvére most kezdte az ovit, tőle kapja el addig nem volt beteg. Mit tegyek, hogy ne legyen hörghurutja?

Figyelt kérdés
Rendszeresen szívom az orrát, eszik sok gyümölcsöt.A nagyobbik gyerekem szerencsére nem szokott ennyire beteg lennni.
2010. okt. 14. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ugyanebben a helyzetben vagyunk, annyi kulonbseggel, hogy az en fiam csak nyolc honapos. A nagyobbik eleteben nem volt osszesen beteg, mint o az elmult harom honapban. Es mindig horghurut, hol kicsit, hol jobban. A kicsire nem szokott irni semmit a doki, a kozepesre koptetot, legutobb azt hittuk, hogy jo mar minden, masfel hetig nem volt baja, elutaztunk a nagyszuloktol es ujra kezdodott. Egy hetig antibiotikumos szirupot kapott, nem javult, mar kezdett tudogyulladas fele kozeliteni a dolog, igy a heten mar injekciozzak. Lekopogom, hogy most hatarozottan javul. Holnap kapja az utolsot.

Amit hallottam: bo folyadek fontos akkor is, amikor semmi baja, hogy a lerakodas ki se tudjon alakulni. Elvileg a legkisebb levegovaltozas is elohozhatja, akkor is, ha epp videkre, tiszta levegore utaztok, erre keszulni kell. Gondolom nem dohanyzik senki a gyerek kozepeben, ha megis, akkor teljesen ki kell ezt zarni.

Es ami sokat segithet: nemtom van-e parologtato, inhalalo keszuleketek, de a sooldatos, vagy akar csak sima gozos inhalalas rendszeresen. Ez nagyon sokat segithet.

Mast nem tudok.

En mar adok c-vitamint es beres cseppet is, meglatjuk, hogy jon-e a javulas, es felek a teltol.

2010. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Senki nem cigizik nálunk, bagóst a közelébe se engednék, nagyon útálom én is.Szedett béres cseppet, cebiont is.Sajnos nem nagyon iszik, ezért visszatértem betegsége idején a napi 3x-i szopira, plusz az éjszakák.
2010. okt. 14. 21:30
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi falun lakunk, jó levegő van nálunk.

Szegénykém annyi gyógyszert kap már a hőrgőtágítótól, a köpttőn át, hogy már írom, hogy mikor mit kell bevegyen.Mert nem lehet követni.Annyira sajnálom, hogy megszakad a szívem érte.

2010. okt. 14. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak egyszer volt, Ő is 1,5 éves volt akkor. De nála kicsit másképp alakult. Este még semmi baja nem volt, éjjel pedig befulladt. Rohantunk az ügyeletre, kiderült, hogy kruppos rohama van. Bent fogták a kórházba, ahol a másnapi vizsgálatok kimutatták, hogy akut hörghurutja van, és ez váltotta ki a rohamot is. 1 hétig voltunk kórházban, és nem kapott antibiotikumot, csak köpetőt, Aeriust és inhalálták naponta 3x. Napról napra jobban lett, csak a csúnya köhögése nem akart múlni. De itthon is folytattuk a kezelést, és a rohamtól számítva kb 2 hét után teljesen helyre jött. Én már a kórházban kérdeztem, hogy miért nem kap antibiotikumot, mire azt mondta a kezelőorvosa, hogy nem indokolt. Ezt a betegséget vírus okozza, és felesleges lenne antibiotikummal tömni.

Nem lehet, hogy szegénynek már nem is használ a gyógyszer amit kap? Azért esik mindig vissza, mert igazából ki sincs kezelve rendesen. Esetleg nem mutatod meg másik orvosnak is? Fül-orr-gégésznek?

2010. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.El fogom vinni fül-orr-gégészhez.Állítólag azért kap antibiotikumot, mert majdnem tüdőgyulladása van, s nehogy az legyen.Mindegyik hörghurutjára antibiotikumot kapott.Nagyon hasznos válaszokat adtato.Még egyszer köszönöm! :) Már a másodi orvosnál tartunk.:(
2010. okt. 15. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:

10 honapos volt a fiam amikor jott az elso horghururt.Korhaz lett belole.Ezt kovetoen meg 3 volt neki ,havonta egyszer.Magas laz levertseg stb.Ezutan evente 2x biztos volt,sajnos annyira hogy tobbszor majdnem tudogyulladasa lett.5 eves volt amikor en kertem allergia vizsgalatot,kiderult hogy sok mindenre allergias,peneszgombatol kezdve a macskaszoron at a parlagfuig minden.Nalunk ez alt a horghurutok hattereben.Megallapitottak hogy asztmas.Mara szinte tunetmentes csak akkor kell szedni a gyogyszereit ha kohogos beteg(14 eves).

Talan megkereshetnel egy gyermek pulmonologust is.

Jobbulast kivanok Nektek.

2010. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vidd allergológushoz, vagy egy homeopatához.

Mi az utóbbit választottuk és már egy éve nem láttunk antibiotikumot!!!

2010. okt. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Állítólag amelyik baba szopik, az nem lesz allargiás.Vagy ez hülyeség?

Az én kisfiam még mindig naponta háromszor szopizik, plusz még éjszaka.

Nagyon el vagyok keseredve.

2010. okt. 20. 21:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Az allergia örökölhető. Az én fiam 22 hónapig szopizott.

Próbáld a homeopátiát, ha nem vagy biztos az allergiában.

De mondom, attól, hogy szopik, lehet allergiás.

2010. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!