Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen egy 4-5 éves gyerek...

Milyen egy 4-5 éves gyerek egy 2 éveshez képest?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés. De jelenleg 2 évesem van és 🤯 pfu hát olyan mint egy 2 éves na. Egész nap futni utána, nincs veszélyérzete, minden érdekli. 2-3 év múlva már könnyebb lesz ugye? 😅 Csak pozitív válasz érdekel. Nem kell tanács sem. Csak egy kis bíztatás. 🫣
2023. aug. 4. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak pozitív válasz érdekel, 2-3 év múlva sokkal edzettebbek lesznek az idegeid, a gyengébbek addigra elhalnak, úgyhogy összességében könnyebb lesz. :D Tényleg könnyebb amúgy. Nem véletlen hívják úgy angolul a 2 éves korszakot, hogy terrible two.
2023. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

2 éves a lányom, 4 a fiam 😅

Könnyebb. Határozottan könnyebb.


Én mondjuk a kicsi után nem futok egész nap.

De igy is jobb.


A nagy eltudja mondani mi a baja. Tud hosszutávon sétálni nem kell már cipelnem. A kicsi a dackorszak közepén. Ezek a hisztik a nagynál megszűntek már.

Ha megkérem valamire, megérti.


Nálam amiben nehezebb, az a nagy szája. Hogy olyan szinten visszabeszél(ne), hogy az durva. Emiatt sokat veszekszünk.

2023. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Könnyebb. Nincs gyerekem, de amit a környezetemben látok, határozottan a 2 éves a legrosszabb kor. Néha másokét is szívesen megfojtogatnám, ha egy légtérbe vagyok velük zárva. *csak semmi erőszak*. Ehhez képest egy 5 éves sokkal elviselhetőbb. Értelmesebb, értelmesebben lehet hozzá szólni, jobban érti a dolgokat, türelmesebb és könnyebben fel is találja magát.
2023. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

4 éves lesz a fiam, imádok vele minden percet. Most élvezem vele úgy igazán az anyaságot, meg az együtt töltött időt. Ha elmegyünk biciklizni akkor már biciklizik, nem pedig az van mint 2 évesen hogy egyik kezembe őt húzom, a másikban a bicót. Ha bemegyünk a boltba, már nem veri földhöz magát ha nem veszek meg neki valamit, értelmesen el lehet neki magyarázni hogy most erre vagy arra nincs pénz, ilyened már van otthon, stb. Már eljátszik egyedül amíg megfőzök, vagy megnéz egy mesét egyedül míg lefürdök. Az autóban elől ül velem, hazafele délután elmeséli a napját, kivel játszott, mi volt a kaja, szójátékozunk stb.

Én minden korban megláttam a szépséget, de most tényleg már stressz nélkül indulok el vele akárhova. Ha játszótérre megyünk is, lemegy az út szélére ha jön az autó, ha pedig szólok hogy indulás haza, akkor indulunk haza. Nem kapaszkodik ordítva a hintába hogy nem :D

Kitartás :D

2023. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb
2023. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 babyboom567 ***** válasza:
0%

Máshogy lesz nehéz.Illetve a falra fogsz mászni attól, hogy mondjuk 6 éves, és simán csinál olyat amit a 2 évesek. Pl kirajzolja a nagyszobát zsírkrétával,mindet ahol elér.Vagy a szülinapi lufi zsinórját a nyaka köré tekeri és úgy rohangál,és mikor meglátod, nem tudod,hogy ordítsál vagy röhögjél kínodba.

De tényleg könnyebb,mondjuk amit mi 2 és 4 éves kora között megéltünk, ahhoz minden könnyebb.

2023. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sokkal könnyebb 😁

A lányom igazi többemberes volt.

Mire 5 éves lett, olyan jól teltek a napok vele, annyira könnyebb lett minden hogy be is vállaltunk még egy gyerkőcöt ☺️

Van fény az alagút végén 💞

2023. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Sajátom nincs, de páromnak pont 4 éves a kislánya, kb. 2 és fél éves kora óta ismerem.

Nem tudom azoknál mi volt, akiknek 4 éves korára könnyebb lett, de én azt látom, hog, most ezerszer rosszabb mint 1 éve :D

Mikor kisebb volt, egész kooperatívan viselkedett, nem követelőzött, megertette ha kértünk tőle valamit. Most viszont semmi nem hat, boltban hiszti, ha a 15. szó nélkül elvett dologra megkerjuk tegye vissza, hiszti ha megbeszéltük még 1 rész és kikapcsoljuk a mesét, hiszti ha 3x rászólunk, hogy tegyen meg valamit, de mintha süket lenne és a 3. kérés után nem hagyjuk rá (pl TV ki lesz kapcsolva, megyünk haza, stb). Szerencsére én csak kis százalékban kapom ezt a hisztit, de ha a sajátom lenne már eret vágtam volna:D Én azt hittem eddig, hogy ez a normális, hogy 2 évesen még viszonylag cuki és 4 éves ovisok a szörnyetegek 😅

2023. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 Szerintem ezt azért éled meg így mert 2 évesen még az idegen környezet miatt jobban viselte magát nálatol. De otthon valószínűleg ahol a biztos pont volt számára sokkal intenzívebb volt minden szempontból.

Most hogy érzi nálatok is a biutonságot/állandóságot, hozza önmagát

2023. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 és 4 éves gyerek mellett mondom, hogy a 4 évessel vmivel könnyebb. A kommunikációban is, kevesebb, illetve jobban kezelhető a hiszti nála. Egy 2 évessel nehezebb megértetni dolgokat, dacos, nagyon én központú. Egy 4-5 éves jelentősen más. Persze vele sem egyszerű, még kicsapongó, de mint írtam, könnyebb vele, jobban megérti, átlátja a dolgokat, azoknak következményeit.
2023. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!