Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek a 3,5 éves gyereket...

Elvinnétek a 3,5 éves gyereketeket a Bogyó és Babóca mesefilmre moziba?

Figyelt kérdés

71 perces meséről van szó. Mértékkel van engedve nálunk mese, de tényleg lelkiismeretesen odafigyelünk, hogy ez ne menjen más, fontosabb tevékenység rovására. Egy mozifilm azért mégis ingergazdagabb, mint egy mese a tévéből, a hangeffektusok, stb.


Egészséges, neurotipikus gyerekről van szó.



2023. aug. 18. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Biztos, hogy nem. Eleve végig se tud ülni egyhelyben ennyi ideig, irtó hangos (amitől meg is ijedhet). Pénzkidobás és jó kis túladagolás az idegrendszerének.
2023. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy vinnén.
2023. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom egyébként. Még kicsi hozzá, de elgondolkodtam azért rajta.


Nem is az egyhelyben ülésről van szó, azzal nem lenne "probléma", hanem a túl sok inger a kis szervezetének.

2023. aug. 18. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Én láttam a filmet. 13 db 5 perces rész egybefűzve. Ha nem bírja max kijöttök. Egyáltalán nem volt hangos
2023. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
18%
Kiverné a hisztit meg viselkedni sem bírna
2023. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Csak magánvélemény: szerintem ekkoráknak még nem "való" a mozi, inkább a 6+ korosztálytól. Van amelyik kibírja, meg szereti (hisz mese, a legtöbb gyerek szereti a mesét). Nem vagyok képernyő ellenes, néztek mesét az enyémek is, de a mozi más, mint otthon megnézni egy Bogyó Babócát, ahol felállhat, vagy beállíthatod a hangerőt stb. Neki inkább még egy interaktív gyerekszínház, ahol bevonják a gyerekeket is. A filmet meg otthon, "mozi est" címszóval megtudjátok nézni (biztos fentvan már valahol)
2023. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk nem is értem, akkor ki a célközönsége egy ilyen mozifilmnek. Mert akkora gyereknek, akinek még bejön ez a mese, még nem való a mozi.
2023. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Biztos meg leszek kövezve, de én elvittem az enyémet, szeptemberben lesz 2,5 éves. A Babóca az, amiért teljesen odáig van. Simán elolvasok neki 5-6 könyvet egyszerre, de a nagyobb könyvek meséit is végigüli.

Van egy nagyobb lányom, aki szereti a meséket, nyilván nem zavartam ki soha a kicsit, amíg a nagyobb mesézett. A kicsinek is bekapcsolom időnként a Babócát a TV-ben.

Simán végigülte a 70 percet, teljesen odáig volt érte, pedig egy nagyon mozgékony alkat, de odáig volt. Egy próbát megért. Kapott egy kis kukoricát, azt ette, nem zavart senki mást.


Én azt mondom, a gyerektől függ. A nagyobbik lányomat ennyi idősen (3,5) a Mancs őrjárat filmre vittem, de ő nyugis alkat, tudtam, hogy vele nem lesz gond.

Én elvinném, ha tudom, hogy tetszene neki, ha pedig nem bírja ki a 70 percet, akkor max kivinném róla. Már április óta adják, két hete (Budapest Mammut) alig voltak rajta.

2023. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
3,5 eves nem való moziba. De ezt a butyuta meset amugy sem nézetném meg Vele.
2023. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Várunk még a mozizással, az lett a döntés. 🙂


Mindenkivel kicsit egyetértek, az utolsóval nem: bugyuta? Pont, hogy még a szakemberek is azt mondják, hogy ha már egyszer, akkor a Bogyó és Babócát nézzék a gyerekek, mert mind kép- és hanghatásilag, mind tartalmilag megfelel egy ekkora gyerek idegrendszeri szintjének. Akkor szerinted mi az, amit nézhet egy ekkora gyerek?

2023. aug. 19. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!