Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 5 éves gyereket a caúnya beszédről?

Figyelt kérdés

Az 5 éves öcsém mióta közösségbe jár minden második mondatába bmeg, g.ci, bassza.meg stb.


Idehaza mi anya apa én még egy csúnya szót se merünk kimondani, amikor elvágtam a kezem folyt a vér belőlem, kiabálás csúnyabeszéd helyett a kezemet haraptam fájdalmamban, erre pár ovis gyerek lerombolja a gyerek bestédet


2023. aug. 18. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Úgy, hogy nem foglalkoztok az ilyen szavaival.Minél nagyobb feneket kerítetek a ronda beszédnek annál jobban mondja, mert tetszik neki a hatás.


Viszont az enyém hasonló korba még egyik szót se mondta ezek közül, milyen alacsony szintű helyre jár a te tesód, hogy ez épült be ennyire a beszédébe?

2023. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem a nem foglalkozást tartom megfelelő reakciónak, hanem a határozott, szigorú tiltást. Úgynevezett nevelést. Nagyon csúnyán ránézni és rászólni, "Így nem beszélünk!". Érezze, hogy haragszotok. És a szüleid szóljanak az óvónőknek is, nekik se kell eltűrniük.
2023. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1! Nem hallottál még 4-5 éves purtis cigánygyereket beszélni? Minden második szavuk ez...
2023. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Normális oviba átvinni.
2023. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4

Hallottam,mert nálunk is van több,de speciel nem így beszélnek,nem ilyen a szókincsük.Mondom a gyerekem eddig még semmi ilyesmi nem hozott haza.

Alacsony színvonalú az az intézmény ahol ez a szókincs így be tud ragadni.

2023. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!