Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek a 2 éves gyerekemm...

Mit tehetek a 2 éves gyerekemmel akivel sehova se érdemes inkább utnak se indulni mert ugyis csak hiszti lesz?

Figyelt kérdés

Most juniusba lett 2 éves

Nagyon csalosottak,szomoruak es elkeseredettek vagyunk párommal ugyis a 2 eves kisfiunkkal szenvedes utnak indulni

Szeretnenk menni strandra,mar voltunk is de nem tetszett neki 2 perc utan mar nem tetszett neki a viz hisztizett ki akar jonni

Ottvoltunk a 35 fokba az arnyekba a vizet csak neztuk....kiafiunk orditott semmi se volt jo.. fogtuk magunkat haza indultunk penz kuka kb...

Boltba sd tud viselkedni mindent szedne le a polcrol igy babakocsiba toljuk,probal a kezevel szandekosan le lokni a polcrol dolgokat,hol el van hol nem altalaba megunja ki akar szalni fesziti magat ordit es sikit vegyuk ki

Oke kivesszuk. Setalni szepen nem lehet vele

Engedjuk el a kezet majd o tudja hova akar menni....ha hozza nyulunk mar veri magat a foldhoz....

Sehova de sehova nem tudunk elmenni vele

Parommal mar idegesek is vagyunk

Mas gyerekek szepen elvannak,szepen setalnak de a mi gyerekunk nem

Kezelhetetlen

Parom mar neha annyira ideges hogy aztis mondta hagyjuk itthon mamaval es ennyi .....


Egy etterembe nem tudunk beulni vele

Egyetlen korlatozo eszkozunk a babakocsi

Ha az nincs vege mindennek,akkor mar enis azt mondom oke akkor maradjon itthon

Probaltam vele kezenfogva setalni a parba de nem megy

Nem engedi fogni a kezet

Szaladna ossze vissza

Nem fogad szot

Ha hozza erek ordit es fekszik a foldre ha felemelem probalja tepni a hajam

Mar szegyenlem.....engem nezett az osszes szulo


Nehaenis azt erzem betelt a pohar

Hagyjuk itrhon mindig valakivel,meg en probalom valamennyire tartani magam h vigyuk magunkkal de azt erzem mar ense sokaig birom....



Valami baj lenne a gyerekemmel??


Nezzetek el h osszevissza irtam de ideges vagyok,elkeseredett,csalodott a gyerekem viselkedese miatt


2023. aug. 20. 00:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
13%
Szokd meg, az enyémnek 10 éve semmi sem jó
2023. aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem a gyerek kezelhetetlen, hanem ti nem tudjátok, hogy kell kezelni, már két éve. Valószínűleg még véletlenül se úgy viselkedtek vele, ahogy az adott helyzetben célszerű lenne. Feltehetően a jelzéseit se érted empatikusan, pl. nem érzékeled, mikor fáradt, mikor van melege. Meg még pluszba jön a normális dackorszak is, amikor önállósodik, ki akarja próbálni magát a világban, tanul. Fordulj a családsegítőhöz vagy más pszichológushoz, egy szakembernek meg kellene figyelnie, hogy kezeled a gyereket, és kiigazítania. Étterembe mindenesetre ne menjetek, az nem egy nyughatatlan kétévesnek való, és nyugodtan otthonhagyhatjátok, ha van kivel. Lehet, hogy az az idősebb, tapasztaltabb ember jobban meg is találja vele a hangot. Merthogy nemcsak ti szenvedtek, hanem a gyerek is szenved. Csak te tudod kommunikálni, hogy mitől, ő meg nem. Olvassál gyereknevelési szakkönyveket is (ne internetet, mert ott sok szemétség van), pl Vekerdyt, Ranschburgot, Deliága Évát.
2023. aug. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem könnyű a két éves kor, meg halványan emlékszem rá én is. Azonban ezen felül nem ártana a védőnőt megkerdezni, hogy szerinte ez még belefér - e, vagy ki kéne vizsgáltatni.


Mondjuk azt nem értem, ha tolod a boltban, és mindent le akar seperni a kezével, akkor miért nem szólsz rá határozottan, többször is es következetesen. Ezt hívják amúgy nevelésnek.


És ebben a korban már bőven kéne.

2023. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Ja és ugyanez vonatkozik a hajtepesre is. Félsz rászolni? Vagy én nem értem.
2023. aug. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
61%
2-es még. Te azt hiszed, hogy a gyerekbe bele van építve gyárilag, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt. Menjen szépen kézenfogva, hagyja figyelmen kívül az elé kerülő érdekes tárgyakat, üljön nyugodtan csendben az étteremben. Nem! A kétévesnek még alig van kifejlődve az agya! Honnan kéne tudnia a külvilág szabályait? Magába szívta az anyaméhben? A kisgyerek lételeme a mozgás és a piszkálás. Azzal tanul. Ő honnan tudná, hogy a boltban nem verjük le az árukat? Nem érti automatikusan a szabályokat, mert még kicsi hozzá. Nyilvánvalóan szabályozni kell, tanítani, például határozottan leállítani, ha fizikai fájdalmat okoz, de nem lehet kizárólag korlátozni, hanem sokkal több dologban kell teret adni, mint korlátozni. Minél kevesebb időre kell szorítani az unalmas felnőttes tétlenséget, mint mondjuk egy bevásárlás, és minél több cselekedtető ingerhez juttatni, de gondosan ügyelni arra, hogy ne legyen túlfárasztva se, mert attól is rossz, kínjában. Ha akadályozzák az akaratában - és nagyon jó, hogy van akarata, nem bábu - mérges lesz, és egyéb eszközök híján a földhöz veri magát és ordít. Nem tudja azt mondani, hogy "Anyuci, nagyon szerettem volna levenni azt a piros izét a polcról, és te nem engedted, mért tetted ezt?" Senki nem mondta, hogy könnyű a gyereknevelés, érzék kell hozzá, de bizonyára fejleszthető szülői tudatossággal, önfegyelemmel, szándékos empátiával (mit érezhet most agyerek, mit akar kifejezni). Te úgy képzeled, hogy a gyereked direkt ellened rossz, merő gonoszságból. Nem. Csak kicsi és fejletlen idegrendszerű, életről való tudás nélkül. Hagyjatok magatoknak szabadidőt, és ne haragudj a gyerekre, hanem élvezd, hogy aranyos. Ha te nyugodt vagy és kedves, és nem haragszol rá, mert úgy viselkedik, mint egy rendes kétéves, ő is az lesz. A mások gyerekei azért nyugodtabbak, mert a szüleik nyugodtabbak.
2023. aug. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Sok jót írtak már, nyomtam is a zöld jeleket, de néhány apróságra konkrétan reagálnék.


Strandra menjetek hármasban. Ha a kisgyereknek nincs kedve vízbe menni, legalább ti felváltva tudjatok úszkálni. Máris nem érzed kidobott pénznek a belépőt és nyugodtabb leszel (ami átragad a gyerekre is).

Sétálás: mihamarabb érjetek ki vele egy parkba, ahol tényleg el lehet engedni a kezét és szaladgálhat kedvére. Ha rendszeresen jártok vele parkba, játszótérre, ahol szabadon lehet, könnyebben elfogadja, hogy az oda- és hazavezető úton fognia kell a kezeteket.


Étterem és nagyobb bolt pedig nem való egy kétévesnek. Még jó, hogy nem múzeumba vagy galériába akarod vinni. :-)

Étterembe akkor menjetek, ha valakire rá tudjátok bízni. Boltba pedig amikor lehet, gyerek nélkül menjetek. Nálunk teljesen természetes volt, hogy egyikünk otthon volt a gyerekkel, a másik meg elment bevásárolni. Egy kisboltba, pár apróságért még be lehet vele menni, de azt nem csodálom, hogy egy szupermarketben kikattan a sok ingertől.

2023. aug. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Adjatok a gyereknek teret, ahol kedvére szaladgálhat, ugrálhat, tobozt (kavicsot) szedhet, és optimális esetben dobálhatja be a vízbe (azt nagyon szokták szeretni a kicsik). Ezt mondd is el neki (most elmegyünk a játszótérre/parkba/akárhová, ott rohangálhatsz, de addig fognod kell a kezem... na most itt vagyunk, itt tombolhatsz... megyünk haza, most megint fognod kell a kezem).

Étterembe ne vidd, egy átlagos két éves azt nem bírja ki. Boltba ugye néha muszáj, olyankor adj a kezébe valamit (valami sajátot, tehát nem a boltból valót), és vesztegesd meg (ha nem pakolod le a cuccokat, akkor kapsz egy akármit).

2023. aug. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj a gyerekkel. Annyi gond van, hogy a felnőtt programot kéne felnőtt módon tűrjön. Egy kétéves erre képtelen. Neki gyerekprogramokra van szüksége, nem étteremre. Az én gyerekem tök jól viselkedik egy boltban, mégis eszem ágában nincs kínozni étteremmel. Egy gyerek még ilyen: a strand 1-2 óra gyerekkel nekünk is, déli alvásra megyünk haza mert mi is cirkuszból cirkuszba megyünk.
2023. aug. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
7 válaszolonak teljesen igaza van.
2023. aug. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad,hogy otthon hogy viselkedik? Vagy csak akkor van gond, ha elmentek valahova?
2023. aug. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!