Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szepa 22 hónaposan?

Szepa 22 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom normális jelenség-e őszintén picit aggódom. Kisfiam sosem mutatta erősen a szeparációs szorongás jeleit, kivéve egy héttel ezelőttől kb.


Rettenetesen anyás, bocsánat a kifejezésért de “egész nap a seggemben van” , ami nem teher, mert imádom, Csak picit aggaszt, hogyha bárhová megyünk, az első 10-15 perc úgy telt hogy a karomba csimpaszkodik, nem tehetem le, próbálnak nyitni felé az emberek, mondja nekik hogy “nem!” Hosszú percek után oldódik csak fel, vagy fél óra után.


Egyébként okos, ügyes, gyönyörűen beszél, korához képest több szava van mint az átlagnak, tehát rendben van a fejlődése, de ijesztő számomra hogy ennyire fél most mindenkitől. Az apjával is mostanában hol el van hol nem, vele sem 100 % van már. Csak anya és anya.


Azért aggódom csak, mert mindenhol azt olvasom, hogy két éves kor körül mert csökkenni szokott a szeparációs szorongás, nagyon remélem hogy nincs valami gondja amivel szakemberhez kéne fordulni.


2023. aug. 20. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltetlen szepa.

A 4 évesem a mai napig ilyen. Ha csak a mamához megyünk, akit hetente lát, ott is kell egy 15-20 perc, hogy feloldódjon. Ha idegenekkel talalkozik, van hogy 1 óra is.


Lányom 22 hónapos, ő valóban a szepának nemtomhányadik felvonásánánál tart. Őt pl 1óra után sem tudom letenni. Még itthon sem.

2023. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 2 éves kor körül van a 2. menet. Nyugi,teljesen normális.
2023. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat mindenkinek! Nem is tudtam hogy két évesn is van egy ~, mindenhol azt írja az internet, hogy olyankor mert csillapodni a kell. Ezért ijedtem meg, hogy akkor valami nem jó? Első válaszoló akkor nálatok mi a helyzet közösségben, óvodában? Mert én most ezen izgulok lassan kezdenénk a bölcsit, de így el sem tudom képzelni.
2023. aug. 20. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy 22 hónapos a kislányom, nála is durva anyamánia van éppen.
2023. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Az ovi valami oknál fogva (🙏) kivétel. Oda imád menni.

De kb ez az 1 ilyen hely.


A kicsi nálam is kezdi jövőhónapban a bölcsit. Na, nála rettegek.

2023. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!