Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul alvó gyerek mellett...

Rosszul alvó gyerek mellett hogy bírtátok, amikor visszamentetek dolgozni?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára megy bölcsibe, én pedig dolgozni. Rémesek az éjszakák. Nem hogy nem alussza át, de minimum 5-6 alkalommal kelek. Rossz éjszakákon meg óránként is akár.

Kicsit tartok tőle, milyen lesz így dolgozni menni.

Most nappal simán ledőlök, amikor ő alszik. Így elviselhető azért.

Akinek hasonlóan rossz alvó volt a gyerek, hogy viseltétek, amikor visszamentetek dolgozni?


2023. aug. 23. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Velem aludt, úgy csak 2-5 alkalommal kelt. Egyébként megszoktam, tényleg nem tudok jobbat. Néha elpattant a cérna és ordítottam az éjszaka közepén (jöhetnek a mínuszok a szuperanyáktól), néha a munkahelyen voltam kicsit koki, de nagyrészt azért kezelhető a dolog.
2023. aug. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sírva :/ kómásan
2023. aug. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Derjaderja ***** válasza:
78%

Enyémek csak átlag 3x kelnek, viszont reggel 5kor kell kelni, hogy beérjünk.

Úgy bírom, hogy este 10 után, amikor elaludtak, már nem tudok én sem fent maradni (régen akkor még tudtam tornázni, dolgozni, vagy tudtunk filmet nézni), és minden délután van egy-kèt szakasz, amikor csak vonszolom magam. Reggelente émelygek, szédülök, fáj a mellkason stb.

De amúgy jól.

2023. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Várd ki a végét, még változhat az alvási szokása bőven.

Simán lehet az is, hogy a bölcsis lét majd jobban lefárasztja és jobban alszik éjjel.


Azért az okokat emellett elkezdeném keresni. 5-6 ébredés extrém sok. Nincs-e melege? Mit csináltok egy nap? Mozog eleget? Néz TV-t, képernyőt?

2023. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Általában 2x vagyunk kint nap közben. Délelőtt röviebbet,délután egészenestig. Fut, szalad, motorozik. Képernyőt nem néz egyáltalán.

Ha nincs ilyen meleg, ugyanúgy ébred, mint melegben, szóval nem hiszem, hogy melege lenne.

Éjszaka általában felsír, átmegyek hozzá, és ha melléfekszem, megnyugszik. Vagy néha fel kell vennem kicsit.

Amikor óránként kel, olyankor tudom, hogy a foga jön. Szenved vele rendesen.

Próbáltuk, hogy vele aludtam, vagy ő aludt velünk, hátha csak a testközelség hiányzik neki, de ugyanúgy ébredt akkor is.

Szóval nem tudom mi lehet, szerintem ilyen alvó.


Kicsit tartok a munkába való visszatéréstől, mert autóban ülök, egész nap vezetek. Nyilván ha fáradtnak érzem magam, félreállok, iszom, akármi. Csak hát akkor is.

2023. aug. 23. 07:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk átlag 3x, rossz estéken 6x kel. Néha ugyanannyi alvással tök jól bírom, néha viszonylag sok alvással is csak nézek ki a fejemből, mint egy zombi. Én is 5-kor kelek és kicsit korábban kezdem a munkát (itthonról), mert az esti altatás közben úgy elálmosodom, hogy utána a sminkem lemosni is alig van erőm, képtelen lennék bármi produktívat csinálni. Elpakolok a házban és megyek aludni. 0 me time.
2023. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:
79%

Én a bölcsinél hagyom az autót. Onnantól még kb 45 perc beérni a városon át, egyrészt nem nyerek sokat időben ha autóval megyek, másrészt abszolút ez a két agyilag legmélyebb időszakom.

Imádok ücsörögni viszont a villamoson és pihenni, olvasni, tanulni, ez az énidőm. De nem tudom, Nálad játszik-e.

2023. aug. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudod, hogy a foga fáj, kapjon estére nurofent, neki sem jó, hogy nem tudja kipihenni magát.
2023. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha tudom, hogy a foga jön, kap gyógyszert, azzal nincs gond. De nyilván ha mondjuk ébred, bekenem, alszik, akkor nem adok azonnal gyógyszert.

De nyilván egy átlagos este, amikor "csak" 5x ébred, akkor nem adok neki semmit.

2023. aug. 23. 08:05
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Apuka hol van a képből? Most már nem lehet kifogás, hogy szegénynek ne kelljen kelni, mert dolgozik. Ha elosztjátok, csak feleannyira lesz megterhelő.
2023. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!