Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik GYes mellett...

Anyukák, akik GYes mellett visszamentetek dolgozni és már voltatok gyerekkel táppénzen?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten, de nem elég világos számomra, hogyan is van ez a gyermekápolási táppénz.


Szóval áprilisban kezdtem el dolgozni 6 órában (ahonnan eljöttem szülni). Dolgoztam 6 napot. Úgy néz ki, hogy a gyermekápolási táppénz 10 nap lesz.

Valóban csak 6 nap Gyáp-ra vagyok jogosult, mivel még nem volt 10 ledolgozott munkanapom?

Illetve a Gyermekápolási táppénz napjaira valóban nem jár Gyes? Tehát még az a havi 25000 Ft sem jön?


2012. ápr. 17. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szabin voltál mielőtt elkezdtél dolgozni?


Alapesetben az a helyzet, hogy a táppénzt és a gyest csak annyi ideig kaphatod egyszerre, amennyit dolgoztál - ha 6 napot, akkor 6 napig, ha 10-et, 10-ig.


HA ennél hosszabb idő a táppénz - pl. 6 napra vagy jogosult, de 10 napig vagy táppénzen, akkor a különbözet 4 napjára vissza kell fizetned a gyest.


Ha voltál szabin, akkor a szabi idejével meghosszabbodik, hiszen az is munkanapnak számít.

2012. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem voltam szabin. Egyszerre munkába álltam.
2012. ápr. 18. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor így számolj:

Kezdtél mondjuk április 9-én.

Ma április 19 van.

Ez azt jelenti, hogy gyes óta biztosításban töltött napod a mai napig 10 nap.

10 napig lehetsz táppénzen a gyes mellett.


Táppénz tovább is jár, de azokra a napokra, amelyek a 10 napon felül vannak, vissza kell adnod.


Pl. a kicsi beteg 12 napig - akkor a gyesből 2 napi ellátásra nem vagy jogosult: 1900Ft-ot majd vissza kell utalj a MÁK-nak.

2012. ápr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Így kezdtem:


Április 2.,3.,4.,5.,6., illetve 9., ami ugye ünnepnap volt . Tehát 6 napot dolgoztam.

Itthon vagyok/voltam 10-13.(4nap), illetve 16-21 (6nap, mivel 21.-e szombat munkanap). Ez 10 nap.

Ha jól számolom, akkor a biztosításban töltött napok száma 21 (2.-tól-21.-ig), tehát 21 napot lehetek táppénzen gyes mellett? És nem kell semmit sem visszafizetnem?

A táppénz csak munkanapokat érint, vagy hétvégét is?

2012. ápr. 19. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, 21 napot lehetsz táppénzen, és ha mondjuk a kicsi péntektől szerdáig beteg, akkor a hétvége is táppénz.
2012. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!