Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 5 éves fiam nagyon...

Lassan 5 éves fiam nagyon dacos és nem tudja kezelni az indulatait. Leggyakoribb szava a NEM. Márpedig van, amikor ez nem játszik és igenis azt kell csinálni, amit mondok. Többször előfordul, hogy ha begerjed, üt, vagy ordít. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Messzemenően szeretjük, bevonjuk a dolgokba. Oviban is probléma volt ezzel, félek az új évtől. Egész nap bújik, kérdez. Most próbàlunk tejmentes diétát, igaz csak egy hete kezdtük. Meg tsmt csoportosan, de ha úgy gondolja, lefekszik a földre és kész. Ma is mindig felszedtem, de addig fajult a dolog, hogy utána ordított. Általában jól kezelem, de én is nagyon ideges lettem a sok hangoskodástól és kiabáltam. El is hoztam, akkor azt mondogatta, menjünk vissza, jól viselkedek. Nyilván nem mentünk, meg úgyse lett volna az se jó. Van könyvünk a harag manókról, szereti is olvasni, de ennyi. Mit tehetnék az ügy érdekében?
2023. aug. 24. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Szakemberhez fordulni.
2023. aug. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha általában türelmes vagy és elmagyarázod neki a dolgokat, mi miért történik,akkor valami más lesz a gond. Az óvónőket érdemes megkérdezni, mit javasolnak, milyen szakemberekhez forduljatok.
2023. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!