Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Excel táblázatom,...

Van egy Excel táblázatom, amiben kb.500db számkód van, Minden számkód 7 számjegyű, és minden számjegy külön cellában van. Hogyan tudnám kiszámolni a legsűrűbben és legritkábban előforduló számkódokat, valamint számjegyeket?

Figyelt kérdés

Amennyire tudom, vizualizálom:

2 6 3 2 5 8 1

7 6 3 4 9 1 0

8 2 4 1 5 7 8

Tehát szeretném kiszámolni a leggyakrabban és legritkábban előforduló 7 jegyű számkódot, valamint mindentől függetlenül a 7 leggyakoribb és legritkább számjegyet függvénnyel.

Előre is nagyon köszönöm annak aki segít! Szép napot :)



2017. jan. 17. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A számjegyek előfordulását a DARABTELI() függvénnyel tudod megszámolni.
2017. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha beiratkozol egy ilyen tanfolyamra vagy suliba, és ott megtanítják neked.
2017. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Skandináv lottó? :)
2017. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Excelben nem vagyok túl jártas, de a feladat első részét elvben úgy kell megoldani, hogy a számokat növekvő sorrenbe rakod, utána pedig egyetlen számmá alakítod, pl: 2 6 3 2 5 8 1 -> 2*(10^6)+6*(10^5)+3*(10^4)+ ... +1*(10^0). Ezután már könnyen kereshető melyik fordul elő hányszor.
2017. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es:

Ezt levezetnéd?

Főleg a 10'0 (bocsi a megfelelő karaktert nem tudom kiírni) hatványozás érdekelne.

Ennek nincs értelme, tehát az 1-est máris kizártad.

Az előfordulások lehetőségét pedig helyiérték alapján választod meg. Legalábbis a hatványozásodból ez jön ki. Minél nagyobb egy szám és minél előrébb van, annál nagyobb érték jön ki.

2017. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!