Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a nyolc éves...

Mit tegyek, ha a nyolc éves kislányom osztályában van egy kisfiú, aki egymás ellen fordítja a többieket, kibeszéli az osztálytársait?

Figyelt kérdés
Többek között az enyémet is piszkálta. A kislányom emiatt fél a sulikezdéstől. Ha a fiú folytatja, amit csinál, szóljak a szüleinek? Vagy a tanárnak?

2023. aug. 27. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem oldja meg a lányod. Nem tűnik annyira drámainak a leírás, hogy a szülőnek kelljen közbeavatkozni. Az iskolában azt is meg kell tanulni, hogyan viselkedjünk bunkó emberekkel, fog ilyenekkel még találkozni később is.
2023. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:). Lehet, igazad van.
2023. aug. 27. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekek vesz kedeseibe én soha nem szólok bele(persze ha eldurvulna akkor igen,de szerencsére ez még eddig nem fordult elő)egyszer szóltam a tanárnak amikor a lányomat ciganyozták(férjem anyja roma,tehát nincs velük bajom,csak a lányom sírt,hogy csunyakat mondanak rá)

Ez a problema meg is szűnt.

A gyerekek ahogy összevesznek úgy ki is bekulnek(én ezt tapasztaltam az évek alatt,)

2023. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Mond lányodnak, nyaljon vissza a fagyi, kezdjen el ő is pletykákat terjeszteni a kölyökről. Majd megtanulja a kis görcs a saját kárán
2023. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Beszélgess a lanyoddal arról, hogy vajon miért kavar az a kisfiú. Mondd el neki, hogy az ilyen gyerekeknek általában saját magukkal van bajuk, ezért próbálják a többieket mások ellen uszítani. Ezért a "visszatámadás" az ilyenek ellen nem jó taktika, csak bedurvulna tőle. Két dolog használ csak: ha nem vesz róla tudomást, vagy ha kiröhögi. Ez alól kivétel, ha nagyon durvan sértő dolgokat terjeszt, akkor vissza kell neki szólni. Beszéljétek át, mikkel csúfolta a lányodat és döntsétek el, milyen taktikát valasszon.
2023. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értek ezzel egyet, hogy a visszatámadás nem jó taktika. Ha egyszer olyan a támadó gyerek, akkor csak abból fog érteni, amit ő maga is csinál. A "kedvességet", empátiát nem fogja érteni mi az, ha egyszer nincs benne.

Borzasztó fordított világban élnek egyesek sajnos. Amikor köcsög valaki veled, mert zsigerileg gonosz, akkor te mosolyogsz, és kedves vagy vele? Hát legyél. De nem fogja érteni, mert nem tudja magának megengedni, hogy megértse.

2023. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is voltak klikkesedések, bandavezérek és kirekesztettek mióta világ a világ.

Arra neveld a lányodat, hogy merjen szólni és segítséget kérni a tanáraitól. Akkor is, ha őt piszkálják és akkor is, ha valamelyik osztálytársát piszkálják.

Egy 8 éves kislány még nem tudja megvédi önmagát, pláne ha csoportosan esnek neki.

Viszont a tanárnak megvannak a módszerei, eszközei, hogy leállítsa ezt a folyamatot, akár a gyerekek érzékenyítésével, akàr a zsarnokoskodó gyerek szüleinek felkeresésével, ellenőrzőbe való beírással, stb.

Te egyelőre ne intézkedj, csakis akkor ha komolyra fordul a dolog! A tanár úgyis egyből azt fogja kérdezni, hogy miért nem neki szól a gyerek, ha baj van.

2023. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Mond meg lányodnak hogy ha piszkálják azonal mennyen a tanárnőhöz és mondja meg hogy név szerint ki bántota és mit mondanak rá.
2023. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kislány megtette amit meg kell, meg tudott. Szólt egy felnőttnek (az anyukájának), ezzel segítséget kért. Szerintem meg egyértelmű, hogy neked kell lépned, ha ez a szitu szeptemberben is fennáll. Nem egy 8 éves gyerek kompetenciája ezt megoldani - pláne ha nem olyan habitus (és láthatóan nem, különben nem szorongana már most emiatt), nincs is rá eszköztára. Viszont ha segítség nélkül hagyod, az egy életre beleég. Mondom ezt úgy, hogy én átéltem 13-14 évesen a bullyingot.
2023. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lányomat piszkálták az osztálytársai szólt nekem én szóltam tanárnónek ő még azt mondta hogy lányom szóljon neki ilyen esetben.
2023. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!