Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves védőnői státusz másnál...

3 éves védőnői státusz másnál is így megy?

Figyelt kérdés

Idáig mindig be kellett menni státuszra.

Most azt kérte a védőnő, hogy messengeren válaszoljam meg a kérdéseket és mérjem le itthon a súly, cm, fejkörfogat, mellkas körfogat + vérnyomását is mérjem meg. Megkérdezte hogy jól hall és lát e szerintem.

Nem kéne személyesen is ránéznie?? Ráadásul SNI-s gyerekről van szó.

Ez másnál is így van màr ebben a korban?



#3 éves státusz
2023. szept. 7. 19:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha problémás, akkor is meg kell próbálnia.


Én státusz előtt, mikor időpontot egyeztetünk, elmondom a szülőnek milyen feladatok lesznek, lesz hallásszűrés, mikor is egy fülhallgatót kell felvenni, a kezét felemelni, megnézzük a látását, a sztereolátást, vérnyomást stb, készítse fel a gyereket, és hozzanak egy plüsst, vagy babát, amit "megvizsgálunk" együtt, mielőtt ő következik. Nagyon-nagyon problémásnál én viszem ki az eszközöket, és otthon csináljuk, megszokott környezetben.

Megkérdezem a kedvenc ételét, színét, van-e valami amitől nagyon fél, meg mi érdekli a legjobban(mit kérdezzek és mit ne).Így kb én is felkészülök a gyerekből. Persze ismerem, hiszen rendszeresen tartom velük a kapcsolatot.

Azt is elmondom, 3 évesen ritkán csinálják meg, ne stresszelje se magát, se a gyereket, megpróbáljuk és lesz ami lesz. És a védőnődet is érheti meglepetés, lehet pont a gyereked tudott volna teljesíteni.

2023. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!