Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves védőnői státusz másnál...

3 éves védőnői státusz másnál is így megy?

Figyelt kérdés

Idáig mindig be kellett menni státuszra.

Most azt kérte a védőnő, hogy messengeren válaszoljam meg a kérdéseket és mérjem le itthon a súly, cm, fejkörfogat, mellkas körfogat + vérnyomását is mérjem meg. Megkérdezte hogy jól hall és lát e szerintem.

Nem kéne személyesen is ránéznie?? Ráadásul SNI-s gyerekről van szó.

Ez másnál is így van màr ebben a korban?



#3 éves státusz
2023. szept. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Be kell mennünk minden státuszra, plusz az orvosi státuszra is külön.
2023. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Be kellett menni, volt hallás- és látásvizsgálat is. Szerintem ne hagyd magad, kérj időpontot.
2023. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.hagynám..Ugy csinál mintha ott lettél volna.
2023. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. kell műszeres látás és hallás vizsgálat is.
2023. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, be kellett mennünk.
2023. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az enyhe halláscsökkenést pl nem is biztos, hogy laikus kiszűri otthon, pláne, hogy sokaknak nem minden frekvencián csökkent. A látás is ilyen, pláne ha közelre nem jó. Ezt tapasztaltam. Védőnői státusz pipa, táblát hibátlanul leolvasta. Rá egy hétre mentünk szemészetre (mindenki szemüveges a családban, emiatt indokolt a szemorvosi vizsgálat). A gyerek szeme rossz, plusszos szemüvege lett 🤷🏼‍♀️. Nem erős, meg tudta (még) korrigálni valamennyire, de emiatt hamarabb fáradt a szeme. Nem hajolt közel, észrevett apró tárgyakat stb stb a gép mégis bemérte a + dioptriás hibát, ráadásul cilinderes is.
2023. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Műszeres vizsgálatot nem minden 3 évesnél lehet értékelhetően megcsinalni mert dacbol se csinál semmit. Vernyomast se tud mindegyiknél mert ellenkeznek. De megmérni minimum megtudja. Meg azért 1 évben 1x ránézhetne.
2023. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is bekellett

A méréseken kívül nekünk is volt látásvizsgálat (3 féle) és hallás vizsgálat.

Ezeket otthon nem tudod megcsinálni.

2023. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintem pont azért nem akarja, hogy bemenjünk, mert problémás a gyerek és úgysem tudná megvizsgálni.

De akkor vigyem el szemészetre és hallásvizsgálatra orvoshoz? Mert ez így mégsem oké, hogy nem néz rá senki.

2023. szept. 8. 10:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!