Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a gyerekpórá...

Mi a véleményetek a gyerekpórázról?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan mondják, (legalábbis az ismeretségi körömben) hogy hát milyen szülő az, aki pórázzal "sétáltatja" a gyerekét, mert milyen kényelmes világ van.


Szerintem meg inkább pont, hogy jó, mert ezzel legalább elkerülnek bármilyen balesetet, azaz a gyerek nem tud kiszaladni az autó elé.


Egy kisgyerekre amúgyis minden pillanatban figyelni kell, mert ha egy másodpercre is elkalandozik a szülő, már képes megölni magát.


2023. szept. 19. 09:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Mi vettunk. Nem a városban elunk, de ha bemegyünk majd és olyan helyre megyunk, siman rá fogom adni. Akinek nem tetszik, nem néz oda. Az, hogy a gyerekem 100%-os biztonságban van, az a legfontosabb .
2023. szept. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos dolog. Ha szükség lesz rá, fogok venni és engem se érdekel, kinek nem tetszik. Ő foglalkozzon a saját gyerekével, nekem az én gyerekem biztonsága a fontos.
2023. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem semmi bajom vele. Amikor a bátyám óvodás volt, neki is volt. 40 évvel ezelőtt.


Én nem látom ezt olyan ördögtől valónak.

Mostanában meg amúgy is egész szépen, aranyos háizsákokba elrejtve gyártják a hámokat.


Ha a kisfiam nagyobb lesz és elevenebb vérmérsékletű, akkor neki is lesz.

2023. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

ezzel legalább elkerülnek bármilyen balesetet, azaz a gyerek nem tud kiszaladni az autó elé.


Ezt az egyet kerülik el, nem bármit...

2023. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk nincs, egyelőre nem volt rá szükség, de nem ítélem el, sőt, kifejezetten hasznos dolognak gondolom. A nagyobb lányom viszonylag megbízható, szófogadó, a kicsi még nem tudom, mennyire lesz hajlandó a normális közlekedésre, de ha nem lesz szófogadó, inkább pórázd szerzek rá, minthogy azt nézzem, ahogy a busz alá kerül. Az meg, ha valaki emiatt ítélkezik, lelke rajta, majd ha az ő gyereke szalad ki az autó elé, akkor majd utólag sajnálkozhat.
2023. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon a pártján vagyok, biztosan lesz hátizsákos is, meg csuklóra kötős is. Egy pillanat alatt megvan a baj, a gyerekeknek nincs veszélyérzetük, főleg a kicsiknek, ellenben ki tudják használni, ha egyetlen pillanatra lankad a figyelmed vagy nem szorítod elég erősen a kezét (lásd LL Junior gyereke is úgy halt meg, hogy elvileg fogták a kezét). Meg szerintem bőven van az a szituáció, amikor nem is tudsz kellően odafigyelni, pl. sokat kell cipelni, nem egy szem gyerekre kell figyelned, beteg vagy/fáj valamid, ezért nem tudsz lépést tartani egy gyerekkel, de nem teheted meg, hogy nem mész stb.


Én egy veszélyét látom a dolognak, ha a szülő közben nem tanítja a gyereket közlekedni a biztonságérzet miatt, meg mert így "úgysem lehet baj". Ha nincs a póráz, akkor rá vagy kényszerítve, hogy magyarázz, de ha van, akkor nem feltétlenül vagy nem úgy. Szóval erre extrán oda kell figyelni.

2023. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

egyetlen pillanatra lankad a figyelmed vagy nem szorítod elég erősen a kezét


Hát ne lankadjon és szorítsd. Nem annyira nehéz ám megoldani, millióknak összejön.

2023. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Ja, millióknak összejön, csak hányszor múlik a szerencsén vagy az autóvezető képességein, hogy nem történik tragédia. De olyan jó, hogy te biztos tökéletes vagy, és tuti sosem vagy fáradt, sosem ijedsz meg valamitől, soha nem történik veled semmi, ami miatt akár csak egyetlen tizedmásodpercre is lazulna a kezed, és a gyereked is biztos maga a csoda, aki soha véletlenül sem csinál semmit csak úgy váratlanul :).
2023. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Én most tervezek egyet beszerezni, hátizsákos verzióban. A 2,5 évesem nagyon akaratos, eleven gyerek és bár most már elég szépen közlekedik itt falun, ahol élünk, a városban még vannak gondok. Ez elment, amíg egyedül volt, de most itt a 4 hónapos testvére, ha valamiért be kell szaladni a városba, az már necces.


Amikor még terhesgondozására jártam, és vinnem kellett magammal, alig tudtam visszatartani a belvárosban a nagy útkereszteződésben, mindenhol zebra, rengeteg autó, ő meg rángatott és sírt, mert nem akart a zebránál megállni.

2023. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Én utcán sosem használnám.

Van jelentősége, de nem ott. Zsúfolt tömegben, bevásárlóközpontban használnám, nehogy elveszítsük egymást. Mivel mi oda nem jártunk kicsi gyerekekkel, ezért föl se merült, hogy legyen ilyen.

Utcán fogtuk a kezüket, ill. bárhová mentünk, csak rövid szakaszon voltunk forgalmas út közelében. Ott külön óvatosak voltunk a gyerekekkel, de ők is hamar megtanulták, hogy a járdáról ne lépjenek le az engedélyünk nélkül. Úgyhogy akkor sem volt gond, amikor pl. futóbiciklivel előttünk mentek.

Összességében nekünk nem hiányzott.

2023. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!