Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan merjek újra sétálni a...

Hogyan merjek újra sétálni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Két hete a kisfiamat majdnem elütötte egy autó, mert kiszaladt elé. Fogtuk egymás kezét, de ő kitépte a kezét a kezemből. A húga születése előtt nem volt ilyen gondunk, de 5 hónapja teljesen meg van változva. Azért fut ki, mert tetszik neki, hogy futok utána. Hiába szidtam le, magyaráztam el neki, hogy ez miért veszélyes, a séta alatt újra és újra megprobalt kifutni az autók elé, csak már nagyon erősen fogtam a kezét, és nem tudott. Szereti a húgát, de a séták alkalmával többször előfordult, hogy megütötte a kicsit a babakocsiban. Vettem csuklós gyerek pórázt. Addig szeretném használni, amíg újra normalizalodik a helyzet. A baj viszont az,hogy nem merek azóta elmenni sétálni, gyomoridegem van, hogy mi fog történni, úgy érzem, hogy csak itthon vannak biztonságban. És közben természetesen iszonyatos bűntudatom van, hogy ilyen előfordulhatott, mert ez egyértelműen az én hibám. Ha a sofőr nem rántja el a kormányt, akkor eluti a gyermekemet.

2023. márc. 6. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ki kell menni, vedd ezt bátorításbak így ismeretlenül. Az a gond, ha most bezárkózól az nem a jó irány.

Amit addig tehetsz próbálj a fiaddal anya-időt csinálni. Most egzisztenciális vàlsàgot él éppen át, mert megszületett a pici. Az utcán is azért "rossz" mert akkor a figyelmed csak rà irányul. Hétvégén ha a párod otthon van kérd meg vigyàzzon a picire és te addig menj a naggyal vmerre közértbe stb. közben sétáltok csak ketten. Vajon akkor is csinálná? Persze közben kösd magadhoz ne legyen baj. De talán ha anya időt kap és ezt az utcán gyakorlod vele, hàtha később mikor a picivel együtt mentek nem csinálja.

Illetve menjetek négyesben is sétálni ugyanígy. Ha az apja jelen van meri ezt csinálni?

2023. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Autóút felé egyelőre ne menjetek. Illetve legyen valamilyen következménye ennek a veszélyes engedetlenségnek.
2023. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? El lehet vele beszélgetni?
2023. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Én is a következményre szavazok. Ha akár csak megpróbálja kirántani a kezét a te kezedből, akkor irány haza vagy állítsd a sarokba.


Amúgy tudom gyerekbántalmazás, és szerintem nagyon kevés olyan eset van, ami indokolná, de ha nem megy másképp, akkor pofozd fel legközelebb, ha kiszalad az útra. Lehet, hogy egy életre lelki traumája lesz miatta, de legalább nem ütik el jövő héten.

2023. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

ha még akkora hogy befér egy babakocsiba, vegyetek egy olyan kétgyerekes modellt (vagy kérjetek egyet kölcsön, két hétre fog kelleni), és abban a pillanatban hogy elengedi a kezed, zutty be a babakocsiba és indíts haza. majd ha apa hazaért és felügyeli őt otthon, bepótolod a játszóteret a kicsivel. következetesség és zéró tolerancia, kézelengedés akkor van, amikor arra tőlem engedélyt kapott. ha korábban, akkor be a kocsiba és ennyi volt mára a program, bármit ígértem is korábban.

rá se kell fognom igazán az unokahúgaim kezére, a négyéves is szépen tartja a kezét a kezemben, mert három próbálkozás után összerakja, hogy teljesen komolyan gondoltam, hogy ha kell, háromszor sem megyünk el a fagyizóba, hanem vissza fel a lakásba, de nem fog kézfogás nélkül sétálni az utcán.

2023. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Muszáj lesz kimennek velük. Kerüljétek el a forgalmas helyeket egyelőre, hogy kicsit te is megnyugodj.

Illetve vezess be valami következességet a kézfogasban. Jó amit fent is írtak.

Nálunk gyűlöli a kézfogást, így az vált be, hogy a jardán jöhet szépen egyedül mellettem. Ha nem sikerül neki megfogom a kezét minden tiltakozása ellenére és aznapra annyi volt. Az úthoz közeledve ha szólok, azonnal kézfogás, és a jardaszegélynél minden estben meg kell állni, nekem is és neki is. Addig nem megyek át vele amíg zöld nem lesz a lámpa, vagy körbe nem néz ő is.

Ezeket mindig betartom. Most 3 éves, és elég annyit mondanom hogy jardaszegély vagy autó, és máris nyújtja a kezét. Persze az ördög nem alszik, de kell valami szabály ami mindig úgy lesz ahogy mondod, soha nincs "csak egy kicsit, meg légyszi ne."

2023. márc. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Az összes gyereket pórázon kéne sétáltatni alapból.
2023. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Atyaisten, mennyi idős?

Féltékeny, ez egyértelmű. De ilyenkor minden idődet akarja, szóval tölthetsz vele időt, de neki úgyis több kell. Büntetés lett volna nálunk, korához mérten. Egy ovis már megérti. Hagyd otthon vkivel vagy vásárolj akkor, amikor férj otthon van. Nálunk kevés szabály volt, de ami volt az kőbe volt vésve. Addig babakocsi volt, míg nem fogadott szót. És igen, legyen póráz. Ha nincs más megoldás. Vagy más anyukával nem tudsz menni?

2023. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vettél pórázt, akkor úgy miért nem mered kivinni?
2023. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1%
Sosem értettem,hogy nem lehet megfogni egy gyereket a csuklójánál. Fizikai képtelenség,hogy kiszakitsa magát,ha normálisan fogod.
2023. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!