Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is folyton üvölt a 2...

Másnak is folyton üvölt a 2 éves gyereke? Vagy ez valami bajt jelez?

Figyelt kérdés

Főleg akkor csinálja amikor már fáradt. De van hogy 20 percig egyhuzamban ordít-sír-üvölt, és nem lehet megnyugtatni. Amikor végre sikerül, akkor nem tudja megmondani mi volt a baja, pedig tud beszélni. És kis idő elteltével újrakezdi. Van, hogy egész este ez megy, órákon át, és képtelenség így elaltatni.

Egyedül a tv nyugtatja meg ilyenkor, ha mesét kapcsolok...de mióta rájöttem, azóta szándékosan nem kapcsolom be, mert ez már kezd olyan lenni, mint az elvonási tünetek.

Kezdek kétségbe esni, hogy vagy én rontottam el valamit, vagy a gyerekhez kell szakember.



2023. szept. 21. 23:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Az enyémmel nincs ilyen jellegű probléma. De tényleg ijesztő lehet.
2023. szept. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Másfél éves kislány.

Szintén zenész.

Nem akart aludni ma, hányásig üvöltött.

Nincs semmi extra, dackorszak.

2023. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Dackorszak,nem tud mit kezdeni az érzéseivel, ez esetben a fáradtsággal.
2023. szept. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Egyiknél sem volt ilyen.
2023. szept. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem. A kisebb nem üvölt.

A nagyobb igen. Na most vagy a tévével rontottátok el (digitális autizmus = nem valódi autizmus, visszafordítható a kár) vagy tényleg van valamilyen idegrendszeri problémája.

2023. szept. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Random a semmiből kezd el üvölteni és hogy sír fel óráig? Vagy valamit nem engedtek neki vagy ilyesmi és hisztizik, vergődik? Esetleg okosan rájött hogy ha hisztizik, visit Tvt kapcsolsz neki ezért rászokott mert csak ennyit kell csinálnia hogy mesét kapjon?


Ha az utóbbi kettő akkor nincs semmi extra baja a gyereknek csak okos, pluszba igen te szurtad el a Tvvel. Jó hír hogy nem maradandó, nincs semmi baja.


Ha viszont az első lehet érdemes lenne közvetlenül először annak utána járni nincs -e fizikai fájdalma akár. Ha hasonló éjszaka jön rá az meg lehet Pavor is. Nézzétek utána mi az.

2023. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Jelenthet bajt is,vagy semmit. Lányom autista. Ő 2 éves korában 2 órán át is ordított egyhuzamban,vigasztalhatatlan volt. Abba se tudta hagyni.
2023. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Jövőhéten lesz 2 éves a lányom.

Ugyan ez.

Ordít ha kell, ha nem. Ha fáradt, főleg.


Dackorszak. Túl kell élni. Nem rontottad el. En nem vagyok tv-ellenes, viszont ezzel nem értek egyet, hogy benyomod a mese elé.

En ilyenkor megpróbálom megvigasztalni. Ha nem megy, magára hagyom, kiordítja megát és megnyugszik egyedül.

Akár óránként képes ilyen mutatványokra.


És lehet jönni azzal, hogy "beteg", vagy " 28gyereket neveltem fel, egyik se csinálta ezt"... akkor is egy tök normális folyamat. Nem minden gyerek egyforma, nem mindegyiknél ilyen furva a helyzet.


Nekem pl fiamnál egyáltalán nem volt. Lányomnal meg a fiamét is bepótolja. Ez van, túlélek 😊

2023. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én se vagyok tv-párti, szívesebben játszok vele, olvasunk, könyvtárba járunk, jatszóterezünk stb. De mivel nincs semmiféle segítségem, akkor engedem neki, hogy mesét nézzen, amikor nekem házimunkát kell végeznem, és már megunta hogy egyedül játszik.

Nem fáj semmije, amikor ezt az üvöltést kezdi, kb. olyan apróságok váltják ki nála, hogy nem akar beülni az etetőszékbe, nem azt a plüsst vittem neki amit akart, vagy játék közben felborult a torony amit épített. Földhöz vágja magát, hisztizik, és van hogy csak 1-2 percig tart, máskor meg nem lehet kizökkenteni.

Éjszaka még gyakran ilyen állapotban ébred, és akkor 20-30 percig üvölt, sem én sem az apja nem tudjuk megnyugtatni, amíg nem tér magához teljesen, mintha még félig aludna.

2023. szept. 22. 09:47
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Hello, dackorszak. Egy ennyi idős gyerek nem tudja szabályozni az érzéseit, és ha szomorú és dühös lesz, mert ledőlt a torony, akkor az azonnal kijön és "kontrollálatlanul", mert erre még idegrendszerileg nem képes. Amit ilyenkor tehetsz, hogy segíted. Az viszont nem segítség neki, hogy azt mondod, nincs semmi baj, ezért kár ordítani, mert neki ott és akkor ez a világvége. Meg kell érteni, neked mint felnőttnek el kell tudnod hordozni az ő nehéz érzéseit. Ha erre te sem vagy képes, akkor ő sem fogja megtanulni, max egy idő után elfojtani.

Ajánlom figyelmedbe a sírás-meghallgatás eszközét és az együttérző nevelés módszerét.

2023. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!