Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit Lehet csinálni egy állandó...

Mit Lehet csinálni egy állandóan rosszalkodó semmiből sem értő két évessel?

Figyelt kérdés
Egész nap közelébe sem megy a fiam a játékoknak, semmi nem köti le csak mint a tornádó köröz a lakásba és rosszalkodik. Húzogatja le a wct, tekeri le papirt, piszkálja konnektorokat, mindent amit csak lehet kiszed leszed szétszed, mindezekről tudja hogy nem szabad de se szép szó se a hangosabb szó semmi nem érdekli. Totál hatástalan. Beteszem a kisagyba akkor üvölt majd ha kiveszem ugyanúgy folytatja röhögve a dolgokat. Se főzni se enni se pisilni se semmit nem lehet egyszerűen tőle az eleje óta kezdek kikészülne idegileg ettől. Hiába próbálom nevelni, ráadásul kovetkezetesen, rávenni a játékra max amíg mellette ülök játszik de van hogy meg úgysem. Reggeltől estig utána rohangálok és nevelem. Kinn kertben jól el van meg ha elmegyünk valahova de lakásban borzalmas. Így bármit csinálni max akkor tudok ha alszik. Lesz fel éven belül kisteso és nem tudom mégis mit kezdjek vele hogy addigra ez javuljon. Illetve ugye jön a tél nem lehet vele egész nap kinn lenni. Estere már idegroncs vagyok és semmi türelmem.

2023. okt. 6. 14:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%

Huhú mi lesz veled akkor, ha meglesz a kicsi és ez csak rosszabb lesz.


Egyébként életkori sajátosság, tök normális. Lányom most lett 2, ugyan ez.

Feszegeti a határait. Meddig mehet el, mit szabad, mit nem.


Mást nem tudsz, mint hogy 200x elhozod a wc-től, elmondva, hogy nem szabad. Vagy 200x elmondod, hogy nem pakolunk szét. Konnektorokat ledugózod, szekrényeket/fiókokat gyerekzárazod csak az maradjon elöl, tudja kinyitni, amit szabad.


Majd kinövi.

2023. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Az egyes jól írja, nem tudsz mit csinálni, csak próbálj vele továbbra is következetes és türelmes lenni. Fordulj felé szeretettel, ne a személyére mondj negatív dolgokat, csak a negatív viselkedést emeld ki és ítéld el.

Nálunk a tesó egyébként durván olaj volt a tűzre, az addig is kemény dackorszak szó szerint berobbant.

Kitartást kívánok!

2023. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Fürdő, wc ajot csukd be,konnektorokba dugó,mindenre gyerekzar.

Én a másfél evessel toltam így ki.

Mióta nem tud pakolaszni,konnektorba nyúlni,nem is érdekli.

2023. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
19%
Jó, és időszerű a provokáló kamu kérdés. Sajnos nagyon sok az agyatlan, akinek egyáltalán nem kellene gyerek, aztán csak úgy potyogtatja őket. Aki pedig tényleg intelligens, és érett és szebb társadalmat építene, annak meg vagy nem jön össze, vagy nagyon nehezen.
2023. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Mire számítottál, így a dackorszak közepén? Ha nem bírod egy gyerekkel, képzeld hozzá, hogy ugyanez + egy síró, téged nonstop igénylő kisbaba.

Miért nem tudják az emberek felmérni a saját határaikat? Bevallom becsületesen, én nem győzném 2 gyerekkel, nem is lesz második.

2023. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Azon kívül, hogy lehetőség szerint gyerekbiztossá teszed a veszélyes pontokat, a kertben kifárasztod a gyereked és próbálsz következetes és türelmes maradni, nincs más ötletem.

5-ös: ezt úgy írod, mintha minden gyerek ugyanolyan lenne és nem változhatna akár egyik hétről a másikra a viselkedése. Lehet, hogy 3 hónapja még kisangyal volt, lehet, hogy nem kezdődött még a dackorszak vagy mások voltak a jelei. Nem lehet megjósolni, mikor és pontosan mi lesz. Nálunk, amikor útnak indult a testvére, még nem dacolt (1,5 éves), amikor született (2 és negyed év), akkor pont a nagyon önálló vagyok korszakát élte, és most, hogy a kicsi már nem sír 0-24-ben (jó, néha evett is) kezdődött a minden nem és tornádó üzemmód. Lehet és remélem, hogy így lesz, hogy a kérdezőnél fél év múlva már sokkal enyhébb lesz és utólag örülni fog, hogy még a baba előtt túlesett rajta. Felkészül a testvérféltékenység. Aztán hogy az mikor és milyen formában jelenik meg...

2023. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Veszel egy jó nagy matatófalat,felszereled a gyerekszoba falára. Ott szerelhet.
2023. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%

Matatófal:


[link]

2023. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
14%

" Reggeltől estig utána rohangálok és nevelem."

Eddig olvastam. Úgy éreztem innen tovább olvasni tiszteletlenség lenne a gyermekedre nézve.

Te NEM neveled őt, és nem tudod mi az, mit jelent, hogy kéne.

Javaslom kérd gyermekpszichológus segítségét, mert te a normális viselkedést nem érted, félreérted, nem tudod kezelni, és rossz, veszélyes habitusokat nevelsz a gyermekedbe, miközben azt is, hogy ne figyeljen a vészlő szóra, és hogy teljesen oké nem figyelni mások megélésére.

2023. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a pozitív fegyelmezés tök jól bevált. Plusz az, hogy nem próbálom erőltetni, hogy játékkal játszon, ha egyszer semmi nem érdekli. Én fiam is 2 éves, most épp önálló, mindent egyedül akar csinálni, és iszonyúan tombol, ha nem lehet. Szóval én megtanítom mindenfélére, felőlem ő is hajtogathatja a ruháit, meg pakolhat edényeket, nem vérzik az agyam tőle, ha nem tökéletes valami. Iszonyú boldog, amióta közösen végzünk házi munkát, mert az "felnőtt dolog", amit anya is csinál, a duplo meg a sarokban rohad el. Ha le akarja húzni a wct, tanítsd meg mikor kell, ha ki akar pakolni valamit, adj neki olyat, amit tényleg ki kell pakolni, pl mosógépből vizes ruhát lavorba, vagy bevásárlás után a dolgokat tegye ő az asztalra és mutassa meg, hova kell vinni, ha tudja, tegye el ő a helyére. Nem baj, ha először ügyetlen, majd gyakorolja.
2023. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!